Нове на сайті:
Мерія Тернополя виплачує по 10 000 грн на лікування та реабілітацію кожному тернополянину, який отримав поранення на війні Спостерігати вагітність безоплатно можна у 25 медзакладах Тернопільщини Активістка вважає, що тернополянам начхати на скандали навколо своїх нардепів У Тернополі родинам полеглих Героїв надається щомісячна грошова допомога та компенсація за комунальні послуги Тернопіль отримав найвищу відзнаку Ради Європи та Асоціації міст України за залучення молоді до управління - Сергій Надал У Тернополі СБУ повідомила про підозру ще одній колаборантці Мобілізовані військовослужбовці з хронічним захворюванням втрачають доступ до життєво-необхідних ліків! Ветерани російсько-української війни закликають міську раду внести зміни до Генерального плану Тернополя Можна лише вчерговий раз порадіти за пінгвінів Зубопротезування для військових та ветеранів: як працює новий пілотний проєкт від НСЗУ на Тернопільщині Передали нашим тернопільським тероборонівцям ще вісім нічних розвідувальних дронів - Сергій Надал Замість випускного у школі рідні готуються до похорону школяра У 3 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу в складних неонатальних випадках Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

З метою побудови міжнародної мережі співпраці та у рамках форуму-конференції «Мобільна українська молодь» 1 липня відбувся українсько-польський науковий форум. Учасників зібрання вітав очільник обласної державної адміністрації Степан Барна, голова обласної ради Василь Хомінець та голова Комітету міського господарства Національної економічної палати у Варшаві Зенон Кічка.

Степан Барна, насамперед, подякував польським колегам за підтримку польського народу у теперішній нелегкий для нашої країни час та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю із польською стороною.

«На Тернопіллі 60% від усього зовнішнього товарообігу належить Польщі, — зазначив голова ОДА. — На теренах нашої області розташовані 44 українсько-польських підприємства, що напряму впливає на розвиток економіки нашого краю».

Нагадаємо, на рівні обласної державної адміністрації оголошено прозорий конкурс на 100 вакантних посад для залучення у систему управління молодих та перспективних людей. Перевага надаватиметься тим, хто володіє польською і англійською мовами, підкреслює керівник області.

«Державні кордони, які є між нашими країнами, не повинні створювати кордонів для наших культур і традицій, бізнесу та обміну досвідом, — зазначив голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець. — Переконаний, що тернопільська молодь активно перейматиме знання польських партнерів і  так само активно інтегруватиме їх в українську економіку».

Загалом учасники форуму обговорили питання підготовки польських та українських шкіл до реалізації програм, що зміцнюватимуть людський капітал. Актуальною залишається й спільна реалізація проектів, які будуть профінансовані ЄС.

«Сьогодні ми привезли з собою цілу групу фахівців з освітньої галузі, — зазначив голова Комітету міського господарства Національної економічної палати у Варшаві Зенон Кічка. — Серед них — представники з дев’яти вищих навчальних закладів Польщі. Разом шукатимемо виходи до нашої співпраці. Це дуже добре, що основні акценти ви робите саме на освіту й пошуки нових кваліфікованих кадрів».

Учасники форуму підняли питання й зростання міжнародної мобільності української молоді. Також у рамках форуму відбулася коопераційна біржа у форматі «бізнес до бізнесу». Її мета — сприяння обміну конкретними пропозиціями для налагодження нових бізнес-контактів у сфері фруктово-овочевої переробки, виробництва неорганічних мінеральних добрив, сільського господарства.

До слова, Тернопільщина — одна із тих трьох областей, з якими готові співпрацювати представники Національної економічної палати Польщі. Експерти  проводитимуть аудит у районах та самому Тернополі, щоб віднайти можливості для реалізації проектів, що фінансуватиме ЄС.

Проект співпраці з Україною  діятиме упродовж 2015-2020 років. Програма передбачає залучення представників влади, підприємців та науковців. У рамках проекту працюватимуть дві групи експертів – аграрії та науковці. Кошти на його підтримку виділятиме Євросоюз.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.