Нове на сайті:
Мерія Тернополя виплачує по 10 000 грн на лікування та реабілітацію кожному тернополянину, який отримав поранення на війні Спостерігати вагітність безоплатно можна у 25 медзакладах Тернопільщини Активістка вважає, що тернополянам начхати на скандали навколо своїх нардепів У Тернополі родинам полеглих Героїв надається щомісячна грошова допомога та компенсація за комунальні послуги Тернопіль отримав найвищу відзнаку Ради Європи та Асоціації міст України за залучення молоді до управління - Сергій Надал У Тернополі СБУ повідомила про підозру ще одній колаборантці Мобілізовані військовослужбовці з хронічним захворюванням втрачають доступ до життєво-необхідних ліків! Ветерани російсько-української війни закликають міську раду внести зміни до Генерального плану Тернополя Можна лише вчерговий раз порадіти за пінгвінів Зубопротезування для військових та ветеранів: як працює новий пілотний проєкт від НСЗУ на Тернопільщині Передали нашим тернопільським тероборонівцям ще вісім нічних розвідувальних дронів - Сергій Надал Замість випускного у школі рідні готуються до похорону школяра У 3 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу в складних неонатальних випадках Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Тернополян закликають не використовувати миючі засоби. У зв’язку з поширенням цих речовин, зросла загроза екологічного забруднення, пояснює директор комунального підприємства «Тернопільводоканал». Фосфати, які входять до складу порошків, шкідливі не лише для організму людини, а й для річкових вод.

Володимир Кузьма: «Раніше такої кількості порошків, миючих засобів у наших каналізаційних стоках не було. А відтак ті очисні споруди, які будувалися в Україні і за кордоном, не розраховувалися на необхідність очистки такої кількості цих миючих засобів. Відповідно, ми маємо ситуацію, коли ці каналізаційно-очисні споруди не справляються з повною очисткою від фосфатів. А, відтак, вони потрапляють у ріки і забруднюють навколишнє природнє середовище».

Потрапляючи у ріки, фосфати призводять до цвітіння та гниття води, загального забруднення водойм. У нашій області, зазначає Володимир Кузьма, поверхневі води споживають лише у Чорткові. Але через сполучення водойм хімічні речовини потрапляють у більші ріки та озера, звідки беруть воду мешканці інших міст.

Володимир Кузьма: «За кордоном пішли двома шляхами: з однієї сторони, вони провели дуже широку роз’яснювальну кампанію, внаслідок чого почали обмежувати не тільки використання, але й продаж багатьох миючих засобів, де є надто велика кількість концентрації цих фосфатів. З другої сторони, вони почали вишукувати альтернативні засоби, які виробляються не на основі фосфатів, а також частково вдосконалювати технології при будівництві нових каналізаційно-очисних споруд».

В Україні з проблемою вже борються у столичному водоканалі, повідомив Володимир Кузьма, адже там розташована чи не найбільша кількість стоків. Та й річка Дніпро, на якій розміщений Київ, є найбільшою водною артерією країни.

ІНТБ

 

 

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.