Нове на сайті:
Мерія Тернополя виплачує по 10 000 грн на лікування та реабілітацію кожному тернополянину, який отримав поранення на війні Спостерігати вагітність безоплатно можна у 25 медзакладах Тернопільщини Активістка вважає, що тернополянам начхати на скандали навколо своїх нардепів У Тернополі родинам полеглих Героїв надається щомісячна грошова допомога та компенсація за комунальні послуги Тернопіль отримав найвищу відзнаку Ради Європи та Асоціації міст України за залучення молоді до управління - Сергій Надал У Тернополі СБУ повідомила про підозру ще одній колаборантці Мобілізовані військовослужбовці з хронічним захворюванням втрачають доступ до життєво-необхідних ліків! Ветерани російсько-української війни закликають міську раду внести зміни до Генерального плану Тернополя Можна лише вчерговий раз порадіти за пінгвінів Зубопротезування для військових та ветеранів: як працює новий пілотний проєкт від НСЗУ на Тернопільщині Передали нашим тернопільським тероборонівцям ще вісім нічних розвідувальних дронів - Сергій Надал Замість випускного у школі рідні готуються до похорону школяра У 3 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу в складних неонатальних випадках Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

20 листопада набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України.

На думку керівника Головного управління з питань судоустрою АП Андрія Портнова, законодавство запроваджує змагальну модель кримінального провадження європейського типу.

"Новий Кодекс суттєво спрощує процедуру вступу у провадження захисника: відтепер для цього не потрібно окреме рішення про його допуск до захисту людини. Запроваджена також повна заборона доступу до матеріалів, що містять адвокатську таємницю", - сказав Радник Глави держави.

Серед найбільш кардинальних змін у КПК є запровадження суду присяжних і домашнього арешту.

Крім того тепер мають застосуватися послуги виключно професійних адвокатів на суді. За новим КПК також скасовується додаткове слідство і з'являється можливість досягнення домовленості з прокурором.

Водночас, правозахисники дещо стурбовані новим КПК. Зокрема, координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман занепокоєний проблемою права на захист, яке впроваджує новий КПК.

"Кодекс створює монополію на правовий захист. При чому правову допомогу не тільки, які притягаються до відповідальності, а і також і жертвам злочину. Тепер навіть, якщо ти потерпілий - ти не можеш більше обрати свої представником фахівця у галузі права", - розповів правозахисник.

За словами Гройсмана, згідно з новим КПК потрібно звертатися тільки до адвоката, який внесений в реєстр.

"Другий негативний момент - у нас присяжні все ще відбираються не в порядку встановленому законом, а органами місцевого самоврядування - фактично призначаються за своїми заявами", - розповів Гройсман.

За його словами, правозахисники уже проаналізували склади призначених присяжних. Виявилося, що це люди, які так чи інакше, наближені до влади - родичі, знайомі, друзі.

Українська правда

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.