Нове на сайті:
У 3 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу в складних неонатальних випадках Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Соціальні аптеки як ширма для великого аптечного бізнесу.

Аптечний бізнес є одним з найприбутковіших не лише в Тернополі. Про його процвітання можна говорити з тієї кількості аптек, які як гриби після дощу відкриваються ледь не щотижня в нашому обласному центрі. Однак, схоже, цей вид бізнесу хочуть переділити, й одними з ініціаторів цього процесу виступила влада і депутати міської ради.

При цьому під ширмою дешевих соціальних аптек  незабаром у Тернополі може з’явитися монополіст на «поживному» ринку, який навряд чи приноситиме дохід у бюджет міста, при цьому сам серйозно збагачуватиметься.

Влада каже про великі блага для тернополян

Керівництво міста виношує план входження  всіх аптечних кіосків, які знаходяться у комунальних лікувальних закладах міста, в комунальне підприємство, яке потім має стати співзасновником ТОВ. 

– На сьогодні склалася ситуація, що всі аптечні пункти, які є в лікарнях міста, приватні. Вони диктують ціну ліків для пацієнтів. Тому було прийнято рішення про створення соціальних аптек, засновником яких виступає комунальне підприємство. Лікарні, а в подальшому поліклініки, надають приміщення. Тоді буде пошук інвесторів, які дадуть найнижчу ціну на всі медикаменти. Таким чином ми зможемо конкурувати і надавати пацієнтам можливість купляти найдешевші ліки. На наступну сесію міськради буде винесено проект рішення про затвердження договору щодо створення соціальних аптек. Після цього буде оголошено конкурс. Усі, хто має бажання працювати за такою схемою, можуть подавати свої пропозиції. Ми офіційно покажемо усі прайси кожного конкурента, який надішле свою заявку. Хто надасть найнижчу ціну на ліки, той працюватиме у наших лікарнях, – стверджує голова депутатської комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, сім’ї, материнства та дитинстваТернопільської міської ради Ігор Дулеба

Замість аптечних кіосків, ліквідацію яких бурхливо обговорює громадськість, у лікувальних закладах створять соціальні аптеки, каже і керівник міського відділу охорони здоров’я.

– Аптечний кіоск – це торгова точка до 18 кв. м, де продавали медичні препарати і вироби медичного призначення. Кіоск не мав права торгувати медикаментами, виготовленими за рецептом, тому їх закриття в жодній мірі не відобразиться на забезпечені населення ліками і виробами медичного призначення. Аптечний же пункт – заклад, який надає комплексну фармацевтичну допомогу. Їх планують відкрити в закладах охорони здоров’я. Наразі підготовлено проект рішення про надання дозволу комунальному підприємству, в статуті якого визначено фармацевтичний вид діяльності на створення спільного товариства. Це має бути державно-приватне партнерство. Такий проект вимагає значних капіталовкладень. Створення приватного партнерства дозволить тримати ціни на медичні препарати на рівні соціальних, які значно нижчі за ринкові. Завданням міської ради та відділу охорони здоров’я буде втримати ціни на низькому рівні. Мова не йде про місяць чи два, а протягом терміну, який буде визначено в договорі та статуті підприємства. Інтерес до цього проекту виявили потужні гравці на фармацевтичному ринку. Якщо буде дотримана відкритість процедури втілення проекту, найближчим часом ці аптеки запрацюють у медичних закладах Тернополя. Відкриття однієї такої аптеки з повним набором медикаментів коштує, починаючи від 300 тис. грн., тому для початку ми відкриємо їх тільки у трьох лікувальних закладах Тернополя: першій, другій та третій міських лікарнях.  У випадку успішності проекту, а ми дуже ретельно опрацьовуємо всі деталі співпраці, позитивний досвід будемо розповсюджувати на інші лікарні, переконує начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення ТМР Ростислав Левчук.

Опозиція каже про аферу, якої Тернопіль ще не бачив

Проект створення соціальних аптек – це реалізація одного з пунктів передвиборчої програми ВО «Свобода», однак насправді далеко не все так красиво, як про це говорилося вище. Соціальні аптеки – фішка хороша, але насправді до соціалки там дуже далеко.

Зокрема, міський голова Тернополя 2006-2010 рр. Роман Заставний ініціативу діючої міської влади називає аферою, якої ще не знав Тернопіль.

– Скажіть мені, будь ласка, що потрібно ще зробити, коли є аптеко управління, яке має по знижених цінах комунальне майно в оренді (платять за квадратний метр чисто символічних 2-4 грн.). Коли є комунальне підприємство обласної ради (не розділяємо владу на міську й обласну, адже і там, і там при її керівництві представники ВО «Свобода»), навіщо ще щось створювати. Коли влада нині хоче за допомогою приватника створити соціальні аптеки, то я можу стверджувати, що вони і так кругом соціальні. Ми неодноразово робили моніторинг, починаючи ще з попередньої обласної ради, де чітко показували ціни, які є в приватних аптеках, котрі по ринкових цінах придбали нерухомість, встановили свої меблі тощо, і в яких ціни на 10-22% були нижчими, ніж в аптеках обласної комунальної власності. Як таке може бути? – дивується Роман Заставний.

При цьому екс-мер не розуміє, на яких підставах у людей, які законно взяли в оренду аптечні кіоски, забиратимуть ці приміщення. Нагадаємо, як йшлося вище, їх за планом мають передати в КП «База матеріально-технічного забезпечення», яка з ними входитиме співзасновником ТОВ

«Номер один»

Коментарі  

 
-1 #3 москаль 06.08.2011 01:09
ну якщо Заставний бідака, то я нещасний бідний хохол
Цитувати
 
 
+7 #2 Василь Тьоркін 04.08.2011 15:08
Пояснення перерозподілу прибутків від аптек дуже просте: скоро вибори обласної ради, і Свобода розуміє, що такої довіри як на виборах в 2009-10р. вона не отримає.
От і розкрадають все, що можна.
Я не кажу, що приЗаставному не крали. Було. Даруйте панове , але не в таких маштабах...
Заставний це бачить, щось НАМАГАЭТЬСЯ зробити проти них, але що він бідака сам може... В них (Свободи)найбіл ьші фракції в обласній та міській радах. Критикуй не критикуй, а вони проголосували, і рішення прийнято.
Слава Олегу Тягнибоку, що таких патріотів до влади привів!!!
Цитувати
 
 
+6 #1 думай! 03.08.2011 22:35
ідеї та позиція Заставного добре видно на відстані. вже 8 місяців керує Свобода, а Заставний не сходить зі шпальт газет і сайтів. і щоразу він стає все переконливішим, а ми починаємо розуміти свій вибір на місцевих виборах. але пізно...
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.