Середа, 09 липня 2014, 14:38
"Україна переживає складну соціяльно-економічну ситуацію, яку особливо відчувають ті, хто залежить від виплат із б'юджетів, – державного чи регіонального. Зокрема, освітяни вкрай стурбовані Постановою КМУ від 25.03.2014, за якою їх позбавляють гарантованої раніше надбавки у 20% до зарплатні. Як відомо, у багатьох країнах світу вчителі отримують високу заробітну плату. Є необхідність у тому, щоби за педагогічними працівниками зберегти цю надбавку, а у перспективі і примножити дохід від їхньої важливої для держави й суспільства праці", – зазначив автор законопроєкту №4259а щодо встановлення надбавки до заробітної плати педагогічних працівників народний депутат Михайло Головко.
Автор законопроєкту пропонує на законодавчому рівні закріпити надбавку до зарплатні педагогічних працівників дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх і профтехосвітніх навчальних закладів.
"У разі ухвалення цього проєкту закону Кабінет Міністрів України, як і будь-який державний орган влади, не зможе скасувати чи змінити грошову надбавку до зарплатні педагогічним працівникам", – підкреслив Михайло Головко.
Днями ТТ писав, що інший свободівський нардеп, Олексій Кайда, також звертався з депутатським запитом стосовно цієї теми, про що ми проінформували в матеріалі Тернопільський нардеп намагається захистити педагогів
Зрозуміло, що педколективи – це вагома частина електорату тих же нардепів, адже саме по школах, ліцеях і садках, вишах, училищах, коледжах тощо в передвиборчі часи їздять агітувати за себе кандидати. Тож їм вигідно пропіаритися на цій проблемі запитами і законопроектами.
Хоча, насправді, ситуація з цими надбавками і не така вже й трагічна, як цим маніпулюють народні обранці.
Нагадаємо, ці надбавки в розмірі 20% за престижність праці були введені Кабміном, коли його очолювала Юлія Тимошенко, тому ці гроші й називають «тимошенківськими». У березні цього року постановою Кабміну не скасували надбавки, а рекомендували зменшити їх до 15, 10, 5 відсотків. Педколективу надбавку визначає керівництво закладу, а керівникам - відповідні управління освіти. І зрозуміло, щоб зекономити, в канікулярний час керівники навчальних закладів це і зробили. Що є логічно, адже про яку престижність праці можна говорити в місяці, коли тривають канікули. Та й для бюджету кожного конкретного навчального закладу це є вагомою економією.
«Тернопільський тиждень»
Коментарі
Не треба звинувачувати народного депутата про спробу допомогти педагогічним працівникам. Для цього ми їх і обирали.Перш ніж давати такий коментар, уважно вивчіть питання. Постанова 88, про яку йдеться, встановлює надбавку у граничному розмірі 20%, а це означає, що може бути від 0 до 20, а також робить її залежною від фонду оплати. Тепер про престижність!!! Хіба є критерії, які визначають престижність тієї чи іншої професії??? Абсурд робити гнучкий розмір цієї надбавки. Якщо професія престижна, то вона однакову має вагу для суспільства скрізь - у Львові чи в Донецьку, чи, скажімо у Теребовлі чи Шумську нашої області. Зарплату не збільшують, зрозуміло немає можливості, але хто дав право її зменшувати? Запам'ятайте,що канікули - це для учнів, а вчитель в літній період має відпустку. Хто Вам не давав можливості обрати педагогічну діяльність?! Мали і би Ви таку відпустку!
Стрічка RSS коментарів цього запису