Нове на сайті:
У 3 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу в складних неонатальних випадках Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Виробництво — найбільша втрата Тернополя за часи незалежності.

Такої думки — тернопільський політолог Володимир Колінець. Проте він каже, що за 20 років у місті відбулися й позитивні зміни.

— Ми втратили заводи-гіганти з кількох причин, — пояснює він. — По-перше, за Союзу була така політика — виробництво тих чи інших речей інтегрували. Тож у Тернополі не готували кінцевого продукту. До того ж, отримували складові з підприємств, розташованих у різних кінцях країни. Союз розвалився — втратилися і ці зв’язки. По-друге, банкрутство більшості гігантів — “справа рук” керівництва заводів.

Політолог пригадує, як при першій можливості з підприємств звільняли членів РУХу — осередки цієї організації були у 90-ті всюди. Адже це були громадяни з активною позицією і вони не дали б “роздерибанити” майно.

— Під приводом того, що підприємство не має де реалізовувати колишні обсяги продукції, — додає він, — виробництво потроху згортали, а верстати різали і здавали на брухт. І керівництво підприємств тоді непогано збагатилося, до речі...

Разом із виробничою базою заводи втратили всю соціальну і культурну сферу. Більше того, збанкрутілі підприємства часто продавали разом із гуртожитками, в яких мешкали колишні працівники.

— Люди через махінації з приватизацією могли втратити дах над головою, — продовжує пан Колінець. — Утім, якщо із гуртожитками ситуацію вдалося залагодити, то, наприклад, приміщення поліклініки комбайнового Тернопіль таки втратив.

Знищення виробничої сфери спричинило масове безробіття, повідомляє «20 хвилин» Люди, як каже політолог, не мали іншого виходу, як йти торгувати на базар чи їхати на заробітки.

— Та все ж були і “плюси”, — наголошує він. — Варто згадати про пам’ятники, які тепер прикрашають місто. Окрім того, з’явилося чимало сучасних будівель. До того ж, завдяки супермаркетам обслуговування наблизилося до європейського рівня.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.