Вівторок, 18 жовтня 2011, 10:42
Органами прокуратури області проведено перевірки додержання прав дітей на охорону життя та здоров’я, в ході яких виявлено порушення законів України «Про охорону дитинства», Основ законодавства України про охорону здоров’я, Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року.
Перевіркою з‘ясовано , що в області не забезпечено своєчасного та якісного виконання заходів у сфері охорони здоров’я та формування здорового способу життя дітей, передбачених Законом України.
У порушення вимог законодавства, службу охорони материнства та дитинства в області до цього часу не забезпечено сучасними реанімобілями. Зокрема, для Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні, не закуплений реанімобіль, укомплектований транспортним кювезом для недоношених новонароджених. Водночас, жодною регіональною програмою з питань охорони дитинства та материнства виділення коштів для закупівлі зазначених автомобілів не передбачено.
Окрім цього, більшості районних медичних закладів вкрай потрібне сучасніше обладнання для збереження життя новонароджених і породіль.
Проведеними перевірками встановлено непоодинокі факти порушень прав дітей-інвалідів на захист життя та здоров’я, належний рівень медичного та соціального обслуговування.
Зокрема, перевіркою у Бучацькій, Монастириській, Козівський та Чортківській районних лікарнях встановлені випадки придбання частини з призначених лікарських засобів за рахунок коштів батьків дітей-інвалідів через недостатнє фінансування закладу. У результаті, прокурорами районів внесено приписи та подання про усунення порушень закону головам райдержадміністрацій та головним лікарям районних лікарень.
Неналежно в області виконуються вимоги Загальнодержавної програми в частині протидії поширенню туберкульозу та інших інфекційних хвороб. Туберкулінодіагностикою за 8 місяців поточного року охоплено лише 33,4 % дітей від потреби. Аналогічна ситуація склалася з забезпеченням вакцинами для профілактики інфекційних хвороб. А це створює реальну загрозу для життя та здоров’я дітей, зростання захворюваності на небезпечні інфекційні хвороби та виникнення епідемій.
Всього, за підсумками цієї перевірки, органами прокуратури області внесено 22 приписи та подання, ініційовано питання про притягнення до відповідальності 23 посадових особи, поновлено права 39 дітей.
Із урахуванням вищенаведеного, голові обласної державної адміністрації внесено подання про усунення порушень законодавства, спрямованого на охорону життя та здоров’я дітей. Окрім того, інформацію з цих питань скеровано голові Тернопільської обласної ради, повідомила помічник прокурора області Ірина Вигонна.