Нове на сайті:
Засудженому за хабар чиновнику з Тернополя дали 5,5 років «Людина року-2023» на Тернопіллі… Вирубав дерева і заплатив за це На Тернопільщині викрито черговий канал переправлення через кордон чоловіків Землі заказника "Товтровий степ" намагаються повернути державі На Тернопільщині вже й за екскурсію по Дністрі вимагали хабар За матеріалами СБУ судитимуть проросійського бойовика, який грабував мирних жителів Херсонщини Лісничому з Чортківщини бажання заробити на ялинках "вилізе боком" Подробиці затримання працівниками СБУ службовця Тернопільського міського ТЦК За колабораціонізм судитимуть мешканця Херсонщини, що працював на окупантів у незаконному правоохоронному органі В Тернополі для тисяч дітей провели традиційне дійство 1 січня буде зменшено кількість одиниць громадського транспорту у Тернополі Прокурори намагаються повернути у власність громад ставки вартістю майже пів мільярда гривень Вісім років за гратами гвалтівнику. Але ще не остаточно Тернополянин проведе пів року за гратами за брехню в суді

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Влітку 2016 року громадські активісти, борці з корупцією та й звичайні підприємці у Тернополі видихнули з полегшенням. Постійну комісію міської ради з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі (земельну комісію) Тернопільської міської ради очолив журналіст-розслідувач та борець з корумпованими чиновниками Андрій Шкула. Однак, останні голосування на сесії Тернопільської міської ради та позиція Шкули щодо земельних питань показали, що не антикорупціонер знищив корупцію, а корупція, схоже,затягнула у себе антикорупціонера. 

Як борцю з корупцією не стати корупціонером?

Пропонуємо Вашій увазі перше розслідування по земельним аферам, які, ймовірно, прокручує так звана «більшість».

Андрій Шкула став відомим своїми статтями-розслідуваннями у тернопільських ЗМІ, де він відкривав зловживання у земельній сфері депутатів минулого скликання. 

Найбільш його резонансна стаття за листопад 2014 року стосувалася розслідування нібито незаконної схеми, коли в обхід аукціону, через інвестпроект, тодішній голова земельної комісії ТМР Михайло Гладкий, за словами Шкули, віджав для себе «жирний» кусок тернопільської землі. Схожі розслідування стосувалися забудови річки Серет, відсутність аукціону при передачі на інвестпроект території ринку на Шептицького, зловживання при виділенні землі на «Циганці». 

Пройшов час і гострі журналістські розслідування зупинились. Журналіста-розслідувача Андрія Шкулу обрано депутатом Тернопільської міської ради у жовтні 2015 року від ВО «Самопоміч». Літом   2016 року А.Шкула був обраний головою однієї з «найжирніших» депутатських комісій - земельної. Сьогодні ми познайомимо вас із новітньою «схемою» «роботи» міських депутатів після обрання А.Шкули головою комісії.

Як працює «схема земельної комісії»? Коротка інструкція

Відповідно до українського законодавства, підприємець, який хоче, щоб його земельне питання (затвердження проекту землеустрою, надання дозволу на укладання договору публічного земельного сервітуту, надання дозволу на поділ земельної ділянки, поновлення договору оренди землі чи інші) або простий тернополянин, який хоче змінити межі своєї земельної ділянки чи почати якусь добудову,повинні підготувати пакет документів і подати їх у ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг). Звідти документи потрапляють у Відділ земельних ресурсів міської ради, який перевіряє їх легітимність, робить попередній проект рішення. Цей проект має бути винесений на затвердження сесії. Але лише після того, як його розгляне земельна комісія Тернопільської міськради, яку й очолює колишній борець з земельною мафію, а тепер депутат від «Самопомочі» Андрій Шкула.

Земельна комісія наділена величезними повноваженнями, вона може підтримати, або відхилити прохання заявника. Ось тут й починаються «корупційні качелі». Якщо земельна комісія не приймає позитивного рішення по конкретному земельному питанні -  це сигнал іншим депутатам, що за рішення не треба голосувати на сесії міської ради. Але якщо голова земельної комісії Андрій Шкула або хтось з інших членів земельної комісії під час сесії дають «позитивний сигнал» депутатам  - рішення на сесії проходить. 

У чому ж корупційна складова запитаєте? А дуже просто. Існує багато рішень, коли земельна комісія, яка складається із 8-ми депутатів, на своєму засіданні голосує «проти» конкретного рішення, а згодом, буквально за декілька годин перед сесією, кардинально змінює свою позицію, можливо під дією «стимулюючих факторів» від заявників (підприємців та інших осіб, земельні питання яких будуть розглядати на сесії). І вже на сесії міської ради «земельні депутати» позитивно голосують за це рішення і дають «відмашку» голосувати за це решті депутатського корпусу. 

Зробити такий аналіз може будь-який тернополянин за допомогою інтернет-сайту Тернопільської міської ради, а саме порівняти, як голосування земельної комісії в себе на засіданні, http://www.rada.te.ua/normativnie-dokument/protokoli_visnovki_rekomendatsiy/26018.html  

і як голосують ті ж «земельні депутати» вже безпосередньо на сесії по тим же питанням:

http://www.rada.te.ua/normativnie-dokument/rishennya-miskoi-rad/51897.html 

(внизу сторінки результати поіменного голосування. Файл в форматі rar. , де позначка «Gol» це технічний номер голосування, а позначка «_p» це номер питання)

Якщо їх голосування не збігаються, значить відбулися якісь «дії», що спонукали депутатів із земельної комісії змінити свою думку. Для прикладу, під час засідання земельної комісії, яке відбувається за тиждень-два до сесії, депутати не підтримують рішення підприємця «А» щодо продовження затвердження проекту землеустрою. При цьому підприємець «А» розуміє, що його питання все таки може бути винесене на сесію і навіть проголосоване, якщо він «простимулює» депутатів або голову комісії. У народі це називають «замазати питання», а Кримінальний кодекс України трактує це як вимагання і отримання хабаря.

Як на конкретних «схемах земельної комісії» відбувається дерибан землі?

Наразі доводимо до відома читачів малу долю виявлених фактів, які можуть мати корупційну складову, коли голова земельної комісії Андрій Шкула і його колеги на засіданнікомісії голосують проти, а вже на сесії «за». Розпочнемо із порівнянь результатів земельної комісії, яка засідала 21 вересня 2016 року. На комісію було винесено 121 земельне питання. Наводимо приклади лише по деяких.

Протокол №25 від 13.10.2016р. засідання постійної комісії з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі. Зі всього складу комісії у 8 осіб присутні 7 осіб. Кворум є. Засідання комісії правочинне. 

1. Рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею до 0,0400га за адресою вул. Б.Хмельницького,16а ТОВ «Тер – Пінгвін» та ФО-П Мотилю В.І.

Результати голосування за проект рішення під час засідання земельної комісії: За – 0, проти-0, утримались-6. Рішення не прийнято. На сесії міської ради, яке відбувається 21.10.2016 року, за це ж саме питання, яке стоїть під номером 114, члени Земельної комісії разом з головою Андрієм Шкулою голосують ЗА це рішення.

2. Рішення про надання дозволу на поділ земельної ділянки площею 1,8631га, наданої в користування товариству з обмеженою відповідальністю «Монтажбудсервіс» за адресою вул. Тролейбусна,11д. Результати голосування за проект рішення: За – 0, проти-0, утримались-6. Рішення не прийнято. На сесії міської ради, яке відбувається 21.10.2016 року, за це ж саме питання, яке стоїть під номером 112 голова комісії Шкула та інші члени земельної комісії голосують ЗА це рішення.

3. Рішення про надання земельної ділянки площею 0,1000га за адресою вул. С. Будного гр. В. Ю. Скибі, яка знаходиться в оренді ПП «Континет АП». Результати голосування за проект рішення: За – 0, проти-0, утримались-6. Рішення не прийнято. На сесії міської ради, яке відбувається 21.10.2016 року, за це ж саме питання, яке стоїть під номером 106 голова комісії Шкула та інші члени земельної комісії голосують ЗА це рішення. 

4. Рішення про надання земельної ділянки площею 0,1000га за адресою вул. С. Будного гр. Скибі В. Ю., яка знаходиться в оренді гр.Василюк А.В. Результатиголосування за проект рішення: За – 0 проти-0, утримались-6. Рішення не прийнято. На сесії міської ради, яке відбувається 21.10.2016 року, за це ж саме питання, яке стоїть під номером 107 голова комісії Шкула та інші члени земельної комісії голосують ЗА це рішення.

5. Рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0230га для реконструкції та обслуговування будівлі торгівельно-побутового призначення з кафетерієм за адресою вул.Живова,1а гр.Дерецькій М.Р. Результати голосування за проект рішення: За – 3, проти-0, утримались-3(А.П.Шкула, Р.Я.Навроцький, А.І.Артимович). Рішення не прийнято. На сесії міської ради, яке відбувається 21.10.2016 року, за це ж саме питання, яке стоїть під номером 99 голова комісії Шкула та інші члени земельної комісії голосують ЗА це рішення.

6. Рішення про продаж земельної ділянки площею 0,0124га, наданої надану для обслуговування будівлі, кіоску за адресою вул.Доли,9а гр. Косяку Я.І. Результати голосування за проект рішення: За – 0, проти-0, утримались-6. Рішення не прийнято. На сесії міської ради, яке відбувається 21.10.2016 року, за це ж саме питання, яке стоїть під номером 91 голова комісії Шкула та інші члени земельної комісії голосують ЗА це рішення.

7. Рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею до 0,10га за адресою вул.Тернопільська,3а гр.Батьківській Б.С. Результати голосування за проект рішення: За – 5, проти-0, утримались-1(Шкула А.П.). Рішення не прийнято. На сесії міської ради, яке відбувається 21.10.2016 року, за це ж саме питання, яке стоїть під номером 76 голова комісії Шкула та інші члени земельної комісії голосують ЗА це рішення. 

8. Рішення Про передачу безоплатно у власність земельної ділянки площею 0,0024га за адресою вул.Танцорова,2 гр.Мазуркевич Н.О. Результати голосування за проект рішення: За – 0, проти-0, утримались-6. Рішення не прийнято. На сесії міської ради, яке відбувається 21.10.2016 року, за це ж саме питання, яке стоїть під номером 73 голова комісії Шкула та інші члени земельної комісії голосують ЗА це рішення.

9. Рішення п ро надання дозволу на укладання договору земельного сервітуту площею 0,0472га за адресою вул. Замкова,14 ПАТ «Тернопіль – готель». Результати голосування за проект рішення: За – 0, проти-0, утримались-6. Рішення не прийнято. На сесії міської ради, яке відбувається 21.10.2016 року, за це ж саме питання, яке стоїть під номером 62 голова комісії Шкула та інші члени земельної комісії голосують ЗА це рішення. 

Ще раз нагадуємо, що ми проаналізували лише декілька рішень з протоколу №25 від 13.10.2016р «земельної комісії» міської ради на чолі з депутатом від Самопомочі Андрієм Шкулою на яку було винесено 121 земельне рішення, а таких протоколів лише на останню сесію було 5 штук!

Які цінові тарифи?

Тернопільскі ЗМІ неодноразово писали порядок «цін», які, ймовірно, встановили депутати.  Суми за кожне земельне питання можуть сягати від кількох тисяч до кількох десятків тисяч доларів США. Наприклад, якщо йдеться про продовдження оренди земельної ділянки до двох сотих – «ціна» може бути від $2000, від чотирьох соток - $4000. Якщо ж питання полягає у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, чи надання земельної ділянки для обслуговування багатоквартирного житлового будинку, чи надання дозволу на поділ земельної ділянки – суми можуть сягати від $50 000 до $150 000. Лише можна здогадуватися, які суми в сотнях тисяч доларів фігурують, коли мова йде про голосування по окремих земельних рішеннях, а їх кожної сесії: від 100 до 200. Якщо ж підбити «розрахунки» по всім земельним питанням, то кожній сесії депутати можуть «заробляти» мільйони доларів.

Далі буде

Журналістська група, Керівник Костянтин Смалій

               андрій шкула, скандали, корупція, статті, фото, тернопільський тиждень               


                

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.