Нове на сайті:
Відбулися вибори ректора ЗУНУ і завершилися впевненою перемогою одного з претендентів За просування агітаційних відеороликів в соцмережах тернополянину загрожує реальний термін за гратами (фото) Студент ЗУНУ здобув «срібло» на престижному турнірі в Австрії СБУ закликає громадян на Тернопіллі зберігати пильність Сергій Надал: «Продовжуємо забезпечувати наших Героїв-захисників військовою формою та квадрокоптерами» На Тернопільщині чиновниця міграційної служби за 6000 доларів США не змогла посприяти у виїзді чоловіка за кордон 320 гривень на день і охорона поліції. Саме у таку суму для батьків обійдеться перебування дітей у літньому таборі в Тернополі Тернополянин проведе 5 пекельних років за гратами за злочин на пасовищі У Тернополі активно продовжуються сезонні ремонтні роботи Мер Тернополя розповів, як діятиме спеціальна комісія, яка описує ушкодження та визначає розмір компенсації В школі Тернополя намагаються зробити добру справу і просять про допомогу для чотирилапих друзів В Тернополі котельні перейшли в режим "ремонту" (графік) На Тернопільщині за чотири місяці перерахували 150,5 млн грн військового збору Для користувачів мобільного додатку «е-Тернопіль» буде розширено перелік електронних послуг Був тернополянином і пішов прислужувати окупантам (фото)

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Минулого тижня міський голова Тернополя Сергій Надал виніс догану за неналежне виконання своїх службових повноважень керівникам дев’яти комунальних підприємств міста (див. документ).

Комунальним чиновникам ставиться в провину невиконання розпорядження міського голови щодо оприлюднення фінансових зобов’язань. Тобто вони приховали від громадськості деталі про фінансові операції на своїх підприємствах.

Хто «попалився»?

Під гарячу руку міського голови потрапили керівники «Тепломіськкомуненерго» Андрій Чумак, «Міськшляхрембуду» Володимир Малко, «Екоресурсів» Андрій Урбан, Тернопільського центру дозвілля та молодіжних ініціатив Володимир Заверуха, «Тернопільського міського стадіону» Ігор Шушкевич, Футбольного клубу «Тернопіль» Василь Матвійків, «Тернопольелектротрансу» Андрій Мастюх, «Міськавтотрансу» Миростав Сновида та «Тернопіль Інтеравіа» Іван Сорокаліт.

Міський голова своїм розпорядженням ще від 17 червня 2016 року зобов’язав всіх керівників комунальних підприємств Тернополя оприлюднити на єдиному порталі відкритих даних http://data.gov.ua/ фінансові звіти та реєстр боргових зобов’язань. Це рішення було прийняти з метою більшої відкритості та прозорості у роботі всіх комунальних структур міста перед громадою міста. Якщо добросовісним комунальним чиновникам не має чого приховувати, вони самі мають бути зацікавлені у контролі зі сторони мерії та громади. Очевидно, так вважають не всі керівники.

Чому керівники комунальних підприємств приховують фінансову інформацію?

Причини тут лише дві. Перша: керівники комунальних підприємств просто забули (не встигли) подати фінансові звіти. І ця догана має підштовхнути їх закрити цю прогалину і більше ніколи про звіти не забувати. Друга: керівники комунальних підприємств просто прокручували не цілком законні схеми, які відповідні органи можуть виявити у їх фінансових звітах. Для них догана Надала – це майже відставка. Більше того – крок до в’язниці за корупцію.

Після догани керівниками вищезгаданих комунальних підприємств має вже займатися прокуратура. І саме слідчі мають виявити перша чи друга причина викликала догану мера Тернополя.

І здається таку роботу обласна прокуратура вже почала. Так головний прокурор області В’ячеслав Перч у комплексному інтерв’ю агенції УНІАН з нагоди перших 100 днів на посаді чітко заявив, що на окремих комунальних підприємствах Тернополя виявлені фірми-«прокладки», через які виводилися кошти на мільйони гривень. Тобто вже найближчим часом на тернополян чекають резонансні відкриття.

Які керівники комунальних підприємств можуть сісти на лаву підсудних?

Сьогодні ми можемо лише спрогнозувати, ким цікавиться прокуратура. Але варто звернути увагу на керівників комунальних підприємств, які за сумісництвом є депутатами міської ради або активними політичними діячами зі зв’язками у Тернопільські міській раді. У них яскраво проявляється конфлікт інтересів, адже вони прямо впливають на фінансування своїх комунальних підприємств через депутатську діяльність. Депутатський мандат дозволяє залучати до діяльності підприємств фірми-прокладки.

Мова йде зокрема про депутата міської ради і директора комунального підприємства «Тернопіль Інтеравіа» Івана Сороколіта. Сьогодні це підприємство фактично контролює весь ринок інтернет комунікацій та кабельного телебачення міста. На його адресу неодноразово звучали звинувачення, що саме фірми, наближені до Івана Сорокаліта, монополізували цей ринок, адміністративно витіснивши з міста всіх конкурентів.

Що чекає на недобросовісних керівників комунальних підприємств?

Відповідно до українського законодавства на час розслідування вони зобов’язані бути відсторонені від займаних посад. Особливо це стосується керівників підприємств, які також є депутатами. Адже їх депутатський мандат дає їм можливість прямо впливати на ведення слідства.

Таким чином, після резонансної догани міського голови Тернополя, як мінімум, керівник «Тернопіль Інтеравіа» Іван Сороколіт має подати у відставку, щоб не заважати обласній прокуратурі перевіряти фінансову діяльність цього підприємства та виявляти факти корупції.

Джерело: Ternopilinfo.com

       сороколіт, скандали, корупція, фото, тернопільський тиждень       

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.