Нове на сайті:
Власники житла, пошкодженого внаслідок ракетної та БПЛА-атаки 6 червня, отримають одноразову грошову допомогу Застосунок «е-Тернопіль» увійшов до шортлиста премії Mobile-First Award 2025 62 тернополян, квартири яких постраждали від ракетної атаки, отримають грошову допомогу від міської ради. Тернопіль отримав новий автомобіль соціального таксі Де опиниться Головко - за кордоном чи за гратами!? У Зарваниці зібралися родини наших захисників з Тернополя - полеглих і зниклих Тернопіль передав 48 безпілотників та три MAVIC 3T 55-му стрілецькому батальйону СБУ і Нацполіція затримали 2-х поплічників рф, які у Гусятині підпалили військовий позашляховик З 25 червня в Тернополі змінюється нумерація автобусів і тролейбусів СБУ ідентифікувала чергового зрадника з Донбасу: тернопільський суд заочно засудив його до 15 років за ґратами Від дронів до ветеранського бізнесу: комплексна підтримка ЗСУ по-тернопільськи Тернопіль передав 20 генераторів бійцям 71-ої єгерської бригади ДШВ Ампфутбольна команда “Вікінги” з Тернополя провела перший матч проти житомирських “Титанів” Тернопіль отримав особливу відзнаку за систему «е-Тернопіль» У Тернополі до 10 років тюрми заочно засуджено колаборантку із Запоріжжя, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Минулого тижня міський голова Тернополя Сергій Надал виніс догану за неналежне виконання своїх службових повноважень керівникам дев’яти комунальних підприємств міста (див. документ).

Комунальним чиновникам ставиться в провину невиконання розпорядження міського голови щодо оприлюднення фінансових зобов’язань. Тобто вони приховали від громадськості деталі про фінансові операції на своїх підприємствах.

Хто «попалився»?

Під гарячу руку міського голови потрапили керівники «Тепломіськкомуненерго» Андрій Чумак, «Міськшляхрембуду» Володимир Малко, «Екоресурсів» Андрій Урбан, Тернопільського центру дозвілля та молодіжних ініціатив Володимир Заверуха, «Тернопільського міського стадіону» Ігор Шушкевич, Футбольного клубу «Тернопіль» Василь Матвійків, «Тернопольелектротрансу» Андрій Мастюх, «Міськавтотрансу» Миростав Сновида та «Тернопіль Інтеравіа» Іван Сорокаліт.

Міський голова своїм розпорядженням ще від 17 червня 2016 року зобов’язав всіх керівників комунальних підприємств Тернополя оприлюднити на єдиному порталі відкритих даних http://data.gov.ua/ фінансові звіти та реєстр боргових зобов’язань. Це рішення було прийняти з метою більшої відкритості та прозорості у роботі всіх комунальних структур міста перед громадою міста. Якщо добросовісним комунальним чиновникам не має чого приховувати, вони самі мають бути зацікавлені у контролі зі сторони мерії та громади. Очевидно, так вважають не всі керівники.

Чому керівники комунальних підприємств приховують фінансову інформацію?

Причини тут лише дві. Перша: керівники комунальних підприємств просто забули (не встигли) подати фінансові звіти. І ця догана має підштовхнути їх закрити цю прогалину і більше ніколи про звіти не забувати. Друга: керівники комунальних підприємств просто прокручували не цілком законні схеми, які відповідні органи можуть виявити у їх фінансових звітах. Для них догана Надала – це майже відставка. Більше того – крок до в’язниці за корупцію.

Після догани керівниками вищезгаданих комунальних підприємств має вже займатися прокуратура. І саме слідчі мають виявити перша чи друга причина викликала догану мера Тернополя.

І здається таку роботу обласна прокуратура вже почала. Так головний прокурор області В’ячеслав Перч у комплексному інтерв’ю агенції УНІАН з нагоди перших 100 днів на посаді чітко заявив, що на окремих комунальних підприємствах Тернополя виявлені фірми-«прокладки», через які виводилися кошти на мільйони гривень. Тобто вже найближчим часом на тернополян чекають резонансні відкриття.

Які керівники комунальних підприємств можуть сісти на лаву підсудних?

Сьогодні ми можемо лише спрогнозувати, ким цікавиться прокуратура. Але варто звернути увагу на керівників комунальних підприємств, які за сумісництвом є депутатами міської ради або активними політичними діячами зі зв’язками у Тернопільські міській раді. У них яскраво проявляється конфлікт інтересів, адже вони прямо впливають на фінансування своїх комунальних підприємств через депутатську діяльність. Депутатський мандат дозволяє залучати до діяльності підприємств фірми-прокладки.

Мова йде зокрема про депутата міської ради і директора комунального підприємства «Тернопіль Інтеравіа» Івана Сороколіта. Сьогодні це підприємство фактично контролює весь ринок інтернет комунікацій та кабельного телебачення міста. На його адресу неодноразово звучали звинувачення, що саме фірми, наближені до Івана Сорокаліта, монополізували цей ринок, адміністративно витіснивши з міста всіх конкурентів.

Що чекає на недобросовісних керівників комунальних підприємств?

Відповідно до українського законодавства на час розслідування вони зобов’язані бути відсторонені від займаних посад. Особливо це стосується керівників підприємств, які також є депутатами. Адже їх депутатський мандат дає їм можливість прямо впливати на ведення слідства.

Таким чином, після резонансної догани міського голови Тернополя, як мінімум, керівник «Тернопіль Інтеравіа» Іван Сороколіт має подати у відставку, щоб не заважати обласній прокуратурі перевіряти фінансову діяльність цього підприємства та виявляти факти корупції.

Джерело: Ternopilinfo.com

       сороколіт, скандали, корупція, фото, тернопільський тиждень       

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.