Нове на сайті:
Сергій Надал в День Захисника і Захисниць вручив квартири та інші цінні відзнаки нашим Героям на фронті (фото) На Тернопільщині продовжують вирубати ліси ті, що їх охороняють Сергій Надал висловив співчуття ректору ТНТУ Яка влада на Тернопільщині - така і боротьба з прихильниками і монашками МП На Тернопільщині в ділків забрали землі вартістю понад 300 мільйонів, які ті обіцяли використати під сонячні електростанції Що не так з тернопільськими телеканалами В міській раді показали, як Надал кормить людей ... хлібом (фотофакт) Оце розмах був у шахрайки на Тернопільщині На Тернопільщині жахливе ДТП з загиблими та травмованими На Зборівщині й далі мешкає переселенка, яка марить росією і путіним та писала про "придурків галичан" Мешканець Дніпропетровщини продав зброю на Тернопільщині На Тернопільщині чиновник примудрився вимагати хабар за квіти Мер Тернополя відзначив День прапора на фронті з нашими Героями-захисниками Кандидата наук з тернопільського університету будуть судити за хабар "Довбуш" і його творці в Тернополі 30 серпня

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Підтоплені села, замулений Дністер, порушення природного екологічного балансу цієї річки та неможливість розвитку туризму. Такими є перспективи одного із семи чудес України – Дністровського каньйону – у випадку зведення на Дністрі каскаду із шести гідроелектростанцій. Про наміри їх зведення свідчать нещодавні події. Для чиновників різних рівнів влади влаштували екскурсію на Новодністровську ГАЕС, щоб показати, як все чудово, і які вигоди отримають місцеві громади, якщо погодяться за зведення електростанцій. При чому про ризики такого будівництва на екскурсії ніхто не згадував. Останній факт особливо насторожив присутніх на заході представників громадських, в тому числі і екологічних, організацій. Щоб не допустити будови гідроелектростанцій на Дністрі вони вирішили започаткувати громадський рух «Вільний Дністер».

«Минулого року вперше були озвучені плани енергетичного лоббі в Україні щодо будівництва шести гідроелектростанцій на Дністрі, – каже Олександр Степаненко, представник ГО «Зелений світ». – Дві обласні ради Івано-Франківська і Тернопільська одностайно прийняли рішення про заборону реалізації цього проекту. Але ми бачимо, що енергобарони в Україні не заспокоюються і проект далі просувається. В липні минулого року уряд ухвалив державну програму розвитку гідроенергетики до 2026 року, у якій вже легімітизовані ці шість станцій на Дністрі. Програма прийнята з грубими порушеннями законів України і міжнародних зобов’язань і повинна бути скасована. До сьогоднішнього зібрання нас спонукали деякі дії нашої місцевої влади, спроби підготувати грунт для реалізації цього проекту, який є руйнівним для Дністра, і якого ми не можемо допустити. Це наша спадщина, ми не можемо її віддати. Тут зібралися представники громадських організацій, туристичних клубів, місцевих громад, політичних партій з тим, щоб утворити громадський рух «Вільний Дністер». Ми хочемо зберегти цю річку вільною, чистою, швидкоплинною для наших дітей, онуків, зберегти, як основу життя тут. Ми будемо діяти на основі Конституції, законів України, міжнародних угод України, будемо діяти до переможного кінця, до того моменту коли Дністер не буде достатньо убезпечений від таких руйнівних, техногенних проектів. Сподіваємось, що наш рух з часом стане всеукраїнським. Запрошуємо приєднуватися до нього представників громадськості, науковців, громадських лідерів, політичних лідерів з усіх областей Дністровського басейну та інших областей України. Ми не відступимо, не віддамо Дністер, ми його збережемо.».

Представники руху вже почали працювати з місцевим населенням у плані інформування їх про наслідки зведення гідроелектростанцій. Запланований також ряд заходів на випадок якщо влада таки не дослухається до вимог громади. А дехто навіть готовий вдатися до радикальних методів.

«Будуть радикальні методи,- каже Борис Гора, турист. – Мінімум будемо палити адміністрацію, будинки Барнів у Білобожниці, Нагір’янці, я їх попереджав. Так само Овчарука, Крисака будемо «гноїти». І це не порожні слова, я вам гарантую. Просто так воно не піде.

Якщо вони хочуть конфлікту, а вони вже створили передумови до конфлікту, за нами багато людей. Це не один Гора-придурок, який оце балакає. Я не проти законних методів, але якщо вони не дослухаються, маніпулюють, брешуть, використовуючи зараз адмінресурс, я закликаю обласних депутатів, які нас підтримали, зараз на лютий місяць виділити нам транспорт, і ми поїдемо з пропагандистською метою по цих селах пояснити людям, як можна заробляти на туризмі. Так само розкажемо що одна ГЕС – це одне-два села будуть мати мінімальну користь з неї, а в низ по течії 5-10 сіл можливо без води будуть, і втратять багато чого, так само, як і верхні 5-6, які будуть підтоплені, з болотом і сміттям.».

Джерело: Реально

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.