Нове на сайті:
Скоро ми дізнаємося хто стояв за спиною аудиторів Боросюк, Завитій та Снігура під час атаки на Тернопільську міськраду СБУ та Нацполіція заблокували ще один канал переправлення чоловіків за кордон з Тернопільщини Від початку року 2286 військовослужбовців громади отримали від міської ради допомогу на спорядження: Сергій Надал Власники житла, пошкодженого внаслідок ракетної та БПЛА-атаки 6 червня, отримають одноразову грошову допомогу Застосунок «е-Тернопіль» увійшов до шортлиста премії Mobile-First Award 2025 62 тернополян, квартири яких постраждали від ракетної атаки, отримають грошову допомогу від міської ради. Тернопіль отримав новий автомобіль соціального таксі Де опиниться Головко - за кордоном чи за гратами!? У Зарваниці зібралися родини наших захисників з Тернополя - полеглих і зниклих Тернопіль передав 48 безпілотників та три MAVIC 3T 55-му стрілецькому батальйону СБУ і Нацполіція затримали 2-х поплічників рф, які у Гусятині підпалили військовий позашляховик З 25 червня в Тернополі змінюється нумерація автобусів і тролейбусів СБУ ідентифікувала чергового зрадника з Донбасу: тернопільський суд заочно засудив його до 15 років за ґратами Від дронів до ветеранського бізнесу: комплексна підтримка ЗСУ по-тернопільськи Тернопіль передав 20 генераторів бійцям 71-ої єгерської бригади ДШВ

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Кількість переходить у якість, - Степан Барна про об’єднані громади Тернопільщини

У 2015 році на Тернопільщині утворилося 26 громад, у 2016-му - 14, а цьогоріч буде тільки 4-5, – розповів голова Тернопільської обласної адміністрації Степан Барна під час дискусії «Речники громад». – Проте це не значить, що область зменшує оберти у тому, що стосується реформи: просто кількість переходить у якість.

За його словами, замість громад з малою чисельністю населення, в області створюються великі, на кшталт Товстенської громади, яка охоплює майже 20 тисяч населення і вже цього року має намір провести перші місцеві вибори.

- У найбільшій громаді області – Теребовлянській – понад 30,5 тисяч населення; у Лановецькій та Зборівській ОТГ – по 10 тисяч. Досвід показує, що для того, аби громада була потужною, у ній має жити не менше 8 тисяч осіб, а маленькі громади є фінансово неспроможними. Їхні перспективи з точки зору реалізації делегованих повноважень є доволі проблематичними. Їх може врятувати тільки подальше розширення власних меж та об’єднання з іншими громадами.

Степан Барна також повідомив, що вибори у тій самій Товстенській громаді нещодавно заблокувала ЦВК. У Комісії, за словами голови, бачать проблему у тому, що до громади, яка знаходиться у Заліщицькому районі, має увійти одна місцева рада Чортківського району.

- Нас запевняють, що це суперечить правовим нормам, – обурюється Степан Барна. – Також звертають увагу на те, що всередині громади буцімто існує дискусія щодо об’єднання. Та хіба існування дискусії має бути тим чинником, який повинен зупиняти процес об’єднання? Проте я сподіваюся, що це питання ми відкоригуємо до кінця року, і Товстенська громада таки піде на вибори.

Повну версію «Речників громад» можна переглянути ТУТ

До речі, ОТГ вимагають передати їм у розпорядження землі поза межами населених пунктів

Об’єднані громади давно мали би розпоряджатися землями, які знаходяться на території громади, адже на цьому базується логіка реформи. Про це сказав голова Байковецької об’єднаної громади Тернопільської області Анатолій Кулик в Українському кризовому медіа центрі під час дискусії «Речники громад».

- Ми дуже сподіваємося, що відповідний законопроект у Верховній Раді буде проголосовано вже ближчим часом, – сказав Анатолій Кулик. – Якщо земля буде нашою, ми зможемо напряму домовлятися з орендарями щодо відповідної орендної плати. Адже не секрет, що чимало фермерських господарств та господарських дворів хазяйнують на землях, розташованих поза межами населених пунктів, і нічого не платять за це. Ми не маємо впливу на власників цих господарств та дворів. Намагаємося переконувати їх, але це нечасто вдається. Якби їхні ділянки були у сфері нашого впливу так само, як знаходяться ділянки у межах населених пунктів, розмова з тими, хто відмовляється платити, була б короткою: «Не хочеш оформлювати договір оренди та платити за користування землею, завтра ми виставляємо ділянку, що ти її використовуєш, на аукціон і шукаємо для неї інвестора».

- Наша громада охоплює 500 кв. км, і переважно це землі, розташовані поза межами населених пунктів, – додавВолодимир Плетюк, голова Шумської об'єднаної громади. – Отже, відсутність землі є великою проблемою і для нас. Частково земельні питання можна вирішувати через створення чи оновлення генеральних планів міст та сіл. Так, наприклад, генеральний план Шумська не оновлювався з 1967 року – 50 років ми жили без генплану. Зміни, які ми пропонуємо, мають збільшити кількість земель у межах населеного пункту.

За словами голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степана Барни, Тернопільська область посідає 7 місце в Україні за обсягом коштів, які надходять до бюджету від сплати земельного податку. 100% коштів цього податку залишається об’єднаним громадам.

 

- Лише об’єднані громади бачать, де використовується нелегалізована земля. Лише вони мотивовані у тому, щоб підняти орендну ставку і заробляти більше, – резюмував Степан Барна.

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.