Нове на сайті:
"Тернопіль для ЗСУ: 16-й батальйон отримує крила та міць" У Тернополі судитимуть ще одного пособника окупантів Понад шість мільярдів гривень податків і зборів отримали місцеві бюджети Тернопільщини Корупція в Україні не має меж Тернополянин Володимир Драбчук збирає донати, підкорюючи гори в амуніції У Тернополі судитимуть псевдопрокурорку з Луганщини Бухгалтери КП "Тернопільводоканал" не шкодували собі на премії Тернопільські слідчі з СБУ зібрали доказову базу на одну з перших колаборанток “Інноваційний захист українського неба”: Тернопіль придбає SpaceRay MT2000 для ЗСУ Понад 3000 військових отримали допомогу: Тернопіль підтримує захисників “Від інструментів до безпеки”: Тернопіль передав бензопили для ЗСУ Тернопіль: острів чистого повітря чи жертва брудних ігор? Інноваційні “очі” в небі: Тернопіль передав ЗСУ 50 новітніх дронів Найкраща школа в області - не в Тернополі Тернопіль для ЗСУ: Сергій Надал про нову техніку, що рятує захисників

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Закон про вибори народних депутатів має передбачити достатню кількість представників місцевих громад у Верховній Раді, які б могли ефективно відстоювати регіональні інтереси.

Таку думку керівники міст та областей України висловили під час опитування, проведеного УНІАН у зв`язку із намірами Верховної Ради найближчим часом прийняти новий Закон України «Про вибори народних депутатів».

Зокрема, міський голова Тернополя Сергій НАДАЛ є прихильником змішаної системи виборів. Він розказав, що на даний час у ВР є четверо представників Тернополя від різних політичних сил (Партія регіонів, УНП, «Батьківщина» та «За Україну» – УНІАН), але “допомоги від них для міста я не відчув жодної, я її не бачу і не чую. Можливо, колись вона і буде, але зараз нема”.

С.НАДАЛ також вважає, що “людям під час виборів необхідно орієнтуватися насамперед на тих кандидатів, у яких вони стовідсотково впевнені, яким вони довіряють і вважають, що вони справді відстоюватимуть інтереси громади. А щоб робота депутатів-мажоритарників була ефективнішою, в законі слід чітко прописати права громади щодо контролю над своїм депутатом. Тоді мажоритарник буде переживати, що його можуть відкликати, і це однозначно відіб’ється на його роботі.”

Довідка УНІАН. Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект про вибори народних депутатів України, внесений представниками парламентської більшості. Проектом (№9265-1), зокрема, передбачається зміна виборчої системи, за якою обиратимуться народні депутати, з пропорційної на змішану мажоритарно-пропорційну (225 депутатів обиратимуться у єдиному загальнодержавному багатомандатному окрузі за списками політичних партій, а 225 - в одномандатних виборчих округах). Крім цього, проектом пропонується: вилучити виборчі блоки політичних партій з числа суб’єктів виборчого процесу; встановити прохідний бар’єр для політичних партій, кандидати яких балотуються за списками у багатомандатному окрузі, на рівні 5%; виключити з виборчого бюлетеню позицію "проти всіх"; встановити, що висування кандидатів у депутати партією відбувається, крім закону, на підставі статуту партії; запровадити існування виборчих округів та виборчих дільниць на постійній основі тощо.

На розгляді у Комітеті ВР є також законопроект № 9265-2, що передбачає голосування за відкритими виборчими списками партій. При цьому виборець голосує не за партію в цілому, а підтримує у партійному списку в першу чергу певних кандидатів. Таку виборчу систему рекомендує використовувати Венеціанська комісія.

3 листопада ВР ухвалила постанову «Про створення Тимчасової спеціальної комісії з питання підготовки проекту Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Даною постановою передбачено підготувати і подати до ВР проект закону до 17 листопада.

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.