Нове на сайті:
Засудженому за хабар чиновнику з Тернополя дали 5,5 років «Людина року-2023» на Тернопіллі… Вирубав дерева і заплатив за це На Тернопільщині викрито черговий канал переправлення через кордон чоловіків Землі заказника "Товтровий степ" намагаються повернути державі На Тернопільщині вже й за екскурсію по Дністрі вимагали хабар За матеріалами СБУ судитимуть проросійського бойовика, який грабував мирних жителів Херсонщини Лісничому з Чортківщини бажання заробити на ялинках "вилізе боком" Подробиці затримання працівниками СБУ службовця Тернопільського міського ТЦК За колабораціонізм судитимуть мешканця Херсонщини, що працював на окупантів у незаконному правоохоронному органі В Тернополі для тисяч дітей провели традиційне дійство 1 січня буде зменшено кількість одиниць громадського транспорту у Тернополі Прокурори намагаються повернути у власність громад ставки вартістю майже пів мільярда гривень Вісім років за гратами гвалтівнику. Але ще не остаточно Тернополянин проведе пів року за гратами за брехню в суді

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

У баварському курортному містечку Гарміш-Партенкірхен продається найдорожча вілла Німеччини. Як з'ясувала DW, її власником є ​​українець, який переховується від ошуканих кредиторів та правоохоронних органів.

Пце йдеться в розслідуванні Deutsche Welle

Сказати, що Villa Glory - розкішний особняк, було б занадто скромно. Glory в перекладі з англійської - це "слава" і "велич". Фотографії внутрішнього оздоблення маєтку свідчать, які амбіції мав його господар. "Як на розкішній яхті, тут були використані тільки найвишуканіші матеріали найвищої якості", - йдеться в оголошеннях німецьких порталах елітної нерухомості. Ціна маєтку - майже 13 мільйонів євро. Люстри в стилі рококо вінчають собою залиті світлом зали, мармурова підлога випромінює атмосферу палацу італійської знаті. Над інтер'єром працював один з найвідоміших дизайнерів Мюнхена, йдеться в оголошенні про продаж. Хоча в палаці, крім підземного гаража, тільки два поверхи, господар не пошкодував коштів на просторий ліфт, прикрашений елітними породами дерева.

За претензійністю власник цієї вілли явно перевершив навіть самого багатого зі своїх сусідів в Гарміш-Партенкірхені - російського мільярдера Романа Абрамовича, якому належить історична вілла Leitenschlössl.

При цьому власник Villa Glory вважає за краще залишатися в тіні. Його прізвище навіть не вказано в реєстрі прав власності. На це є свої причини, як показало розслідування DW.

"Справжня велич і розкіш, що захоплює дух, відкриваються глядачеві тільки всередині вілли", - пишуть маклери

Купуючи в червні 2010 року земельну ділянку в мальовничому альпійському містечку Гарміш-Партенкірхен площею 3,7 тисячі квадратних метрів, юний син галицького агробаронів мав великі плани. Тут повинен був з'явитися палац його мрії. 3,3 мільйона євро заплатив за землю 28-річний багатій. Його ім'я міститься в угоді про покупку землі, яка є в розпорядженні DW: Микола Гута.

В кінці 2010 року, незабаром після покупки землі в Гарміш, Микола Гута очолив керівництво агрохолдингу "Мрія", створеного його батьком Іваном. На той час новий генеральний директор західноукраїнського холдингу, здавалося, уособлював собою нове покоління менеджерів, яке розуміло, як залучити іноземний капітал для розвитку бізнесу і реалізувати величезний потенціал українських чорноземів.

Блискучий розвиток "Мрії"

Уже в 2011 році молодий Гута вийшов на міжнародні ринки капіталу. Попит на випущені "Мрією" облігації на Франкфуртській біржі був високий: до 2013 року Гуті вдалося залучити 600 000 000 доларів. Інвестори з країн Єврозони, де прибутковість державних облігацій через політику ЄЦБ впала майже до нуля, з великим ентузіазмом скуповували облігації перспективного агрохолдингу, який обіцяв прибутковість в 9,5 відсотка річних. Щоб підживити апетит інвесторів, менеджмент "Мрії" створює картинку стрімкого розвитку, орендуючи все нові і нові посівні площі.

2011 земельний банк холдингу склав близько 300 000 га. Щоб обробляти такі площі, потрібно було величезна кількість техніки. У цьому побачили шанс заробити і німецькі виробники тракторів і комбайнів. За підтримки уряду Німеччини, яке надавало кредитні гарантії, німецькі банки видали кредити на закупівлю техніки і обладнання на загальну суму в 75 млн євро.

На біржі у Франкфурті "Мрія" залучила 600 000 000 доларів

Банкрутство серед ясного неба

Влітку 2014 року, як грім серед ясного неба, шокуюча новина: холдинг оголошує про дефолт. "Мрія" не змогла обслуговувати борг в 1,3 мільярда доларів. Коли кредитори в терміновому порядку прийняли підприємство під контроль, спливла правда про багатомільйонні махінації. Виявилося, що протягом багатьох років холдинг насправді не був прибутковим, а його звітність регулярно фальшувалося.

Німецька техніка, яку "Мрія" закуповувала на німецькі кредити, згодом зникла разом з Миколою Гутою

"Холдинг регулярно отримував платежі за товари, яких ніколи не існувало. Менеджмент використовував частину попередньо виведених з компанії на Кіпр грошей для перехресного фінансування, щоб прикрашати звітність. Так вдавалося залучати більше грошей інвесторів", - розповів в бесіді з DW фінансовий директор "Мрії" тон Хулс. Він належить до команди фахівців, якої після банкрутства холдингу кредитори доручили керувати тим, що від нього залишилося.

Однак стягувати з "Мрії" за борги вже і особливо нічого. Земля - ​​лише в оренді. Навіть трактори і комбайни разом з колишнім менеджментом зникли в невідомому напрямку ще до того, як нові керівники холдингу приступили до роботи. Микола Гута з сім'єю, як вдалося з'ясувати DW, невдовзі після оголошення дефолту виїхав до Швейцарії, де проживає в кантоні Обвальден. В Україні проти нього порушено кримінальну справу за підозрою в шахрайстві в особливо великих розмірах, йому загрожує тривале тюремне ув'язнення.

За інформацією кредиторів, він незаконно вивів з холдингу понад 200 мільйонів доларів, зокрема, ймовірно, частина грошей, залучених на біржі у Франкфурті. Схема проста, пояснив Тон Хулс: фірма на Британських Віргінських Островах отримує гроші інвесторів і на частину коштів купує десятки офшорних компаній на Кіпрі. На це витрачаються десятки мільйонів, хоча фірми не мають, умовно кажучи, нічим, крім столу і двох стільців.

Гроші "Мрії", ймовірно, в Гарміш

Частина незаконно виведених коштів "Мрії" могла опинитися і в Гарміш, де будувалася вілла Миколи Гути. Фінансування будівництва, очевидно, організовував Андрій Буряк, в той час фінансовий директор холдингу. Його підпис стоїть під поруч кредитних угод між офшорною фірмою Миколи Гути і кіпрської Oihro Ventures Limited. Чи не Гута, а саме компанія Oihro була внесена до реєстру як власниця ділянки і вілли в Гарміш-Партенкірхені. На рахунку цієї фірми, як свідчать копії договорів, надійшло не менше 20 млн доларів. Гроші надходили Oihro як кредит від компанії Гути на Британських Віргінських островах. Саме Oihro платила виставлені архітекторами рахунки, а також інші витрати, пов'язані з будівництвом вілли.

Нинішньою власницею вілли в реєстрі прав власності вказана компанія Zapatoustra Holdings Limited

На даний момент VillaGloryналежить дружині Миколи Гути Вікторії. Вона є власницею нерухомості через іншу кіпрську фірму - ZapatoustraHoldingsLimited. Тут також сліди ведуть до "Мрії": директором Zapatoustra, як свідчить реєстр компаній Кіпру, довгий час був Сергій Мозіль, колишній юрист холдингу і довірена особа Гути.

Вікторія Гута стала власницею вілли восени минулого року. У той час її чоловік програв суди по екстрадиції в Україну і отримав від Швейцарії відмову в притулку. Незабаром Федеральний адміністративний суд країни повинен винести остаточне рішення про надання притулку Миколі Гуті. У разі відмови він буде переданий правоохоронним органам України. На тлі цих подій Гути продають свою віллу в Гарміш. Ймовірно, власники поспішають: недавно ціна була знижена з 18 до 13 млн євро.

Бенефіціаром Zapatoustra є Вікторія Гута - дружина агробаронів побіжного Миколи Гути

Німецькі платники податків платять за розкіш

Грошові потоки навколо Villa Glory до сих пір не були предметом інтересу прокуратури в Мюнхені. Однак власністю Гут в Німеччині цілком міг би цікавитися федеральний уряд. Втім, як повідомив DW представник міністерства економіки, з федерального бюджету німецьким банкам було компенсовано 24 мільйони євро коштів, втрачених через банкрутство "Мрії". Йдеться про неповернені кредити на сільськогосподарську техніку, які видавалися під гарантії німецького уряду. Такі гарантії уряд надає для підтримки німецьких експортерів.

У разі "Мрії" боржником є ​​саме холдинг, а не його колишні власники, відзначають в міністерстві. Проте, це не означає, що до Гуті не може бути претензій. "Питання фінансових претензій до Миколи Гуті повинен розглядатися в кожній ситуації окремо", - зазначив представник міністерства економіки у відповідь на запит DW.

Тим часом рахунок, який доведеться заплатити німецьким платникам податків, ще може зрости. Загальна сума гарантій німецького уряду по кредитах "Мрії" становить близько 46 млн євро.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.