Нове на сайті:
Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми В Тернополі справу ще одного "перевізника" передали до суду Захисники з Тернополя, які повертаються з фронту з пораненнями, отримують 10000 грн на реабілітацію - Сергій Надал Як на Тернопіллі "борються" з розкраданням бюджетних коштів при закупівлях

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Приватна фірма на Тернопільщині проклала безкоштовну дорогу до рідного села генерала СБУ. Ця ж фірма потім отримала по області десятки контрактів, а дослідження її діяльності вивело на депутата Барну та керівника ОДА.

  Комерційна фірма, яка заробляє на прокладанні шляхів, задарма збудувала дорогу у селі Лопушани на Тернопільщині. Безкоштовний асфальт вивів журналістів на цілу схему, за якою “доброчинці” непогано заробляють на тендерах, ідеться в сюжеті ТСН.

Першого в Україні благодійного шляху в село Лопушани немає навіть на картах. Тамтешні селяни зроду не знали, що таке асфальтне покриття, але добре знають, кому за нього дякувати. Кілька разів на рік цією дорогою в рідні місця їздить генерал СБУ, екс-начальник депаратменту боротьби з економічною злочинністю Василь Пісний, який народився в Лопушанах, там поховані його батьки. За дивним збігом обставин, асфальт закінчується саме біля цвинтаря. 

  Проклала цю дорогу відома на ринку Тернопільщини фірма “Авакс-проф”. Її пояснення: тренувалися класти асфальт. “Зіткнулися з проблемою, що нема фахівців на техніку. Банально асфальтоукладчика знайти важко. Почали ми з тою технікою трошки там випробовувати, не знаю. Ну, вибрали це село, так вийшло”, – каже начальник виробничого відділу фірми Володимир Хоміцький.

 

  Громадські активісти натякають, пише В  курсі,  що насправді річ у преференціях: проклав дорогу – тобі допоможуть з тендерами, щоб заробити ще більше на інших шляхах. І підозрюють, що виконавець повністю “відіб’є” вартість “тренувальної” дороги на інших контрактах. Тим більше, нестачі в них немає – після прокладання асфальту в село Лопушани “Авакс-проф” отримала майже сотню контрактів в області за схемою “без конкурсу” – це коли держзамовник оголошує ремонт дороги 40-метровими шматками, а вартість робіт на кожному не перевищує 200 тисяч гривень. В цьому разі цілком законно можна обійтися без торгів. 

Але є й інші варіанти – класичні піддавки. Тоді на тендер заявляються головний учасник і липові конкуренти, відбувається імітація торгів, а перемагає той, хто треба. Трапляється, що документи обох таких “конкурентів” готує одна і та сама людина. Виявити підставних “помічників” нескладно – зазвичай, фірма нещодавно створена і майже не має активностей на ринку

За приклад головний тернопільський автомайданівець натякає на фірму “Інвестбуд-2016”. Статутний капітал цієї організації – “аж” 300 гривень. Скидалися по сотні троє власників, одна з яких учителька на пенсії, чоловік котрої про бізнес дружини вперше чує. А за місцем реєстрації фірми розташоване сільське кафе, де про “Інвестбуд-2016” нічого не чули. Тим не менше, компанія фігурує у багатомільйонних торгах на ремонт доріг, але ніколи не перемагає.

  В офісі тимчасово мешкають комбайнери з місцевого приватного підприємства, а головою є депутат обласної ради Василь Вислоцький.

“Я навіть не знав, є ця фірма чи нема і шо вона робить. Тільки сьогодні дізнався, бо ви приїхали”, – заявив він журналістам. Розслідування разом із сільським головою виводить на бухгалтера “Інвестбуду”, а далі – на відомих братів.

  Один – нардеп-скандаліст Олег Барна, який полюбляє брудною лайкою спілкуватися з журналістами. Інший – голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. Останній каже, що дорожніх фірм не реєстрував, але за дивним збігом донька співвласниці “Інвестбуду”, тієї самої вчительки-пенсіонерки, працює пліч-о-пліч з Барною – вона начальник відділу забезпечення діяльності керівництва області у Тернопільській ОДА. Втім, про причетність матері до бізнесу з автошляхами вона теж нібито вперше чує від журналістів.

Врешті-решт  журналісти знайшли директора цієї компанії, це такий собі Ігор Смоляк. Він пояснив, що на вчительку фірму зареєстрував, бо вона подруга його мами, а на себе не оформлював, бо так порадили юристи.

А чому прописав фірму в далекій і чужій йому Нагірянці та ще й у будинку депутата – пояснення ще дивніше: “Упіймав першого, хто біг. Кажу: така і така ситуація, хочу відкривати і щось думати. А він каже: добре”. Закон такі дивні реєстрації не забороняє, а оскаржувати торги можуть лише ображені конкуренти, яких безпідставно дискваліфікували. Їх і закликають це робити. 

Більше дивіться у сюжеті ТСН: (54:07 хв)

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.