Нове на сайті:
Водій, що вчинив на Тернопільщині смертельне ДТП у стані алкогольного сп’яніння, 3 роки відсидить у в’язниці П'яні за кермом продовжують пропонувати хабарі поліцейським, а чиновники в новостворених ОТГ на Тернопільщині вимагати гроші в підприємців СБУ викрила у двох регіонах підпільні нарколабораторії з виготовлення амфетаміну Рецидивіст з Тернопільщини знову сидітиме за гратами СБУ виявила схрон з вибухівкою та гранатами на Тернопільщині Тернопільський фермер не продає свою продукцію в своїй області? До уваги мешканців Тернополя та області! За системне хабарництво викрито посадовця Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Ну от такий рекет сьогодні на Тернопільщині... Тернополянку засудили до 6 років за гратами за розповсюдження наркотиків Дивовижно: слідчий поліції на Терпільщині не взяв великий хабар На Тернопільщині слідчий поліції підробляв документи Медичні працівники вкрали бюджетні кошти Обмеження безкоштовного проїзду в громадському транспорті Тернополя відноситься не до всіх Частину приміщення кінотеатру повернуть у власніть громади Тернополя

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

 

Регіональні осередки партій розпочали підготовку до місцевих виборів 2020 року. Разом з тим місцеві партійні підрозділи тісно пов’язані з головними офісами, а також перебувають під впливом політичної ситуації в країні загалом. Фінансування окремих осередків фактично припинилося, водночас з’явилися нові політичні сили, котрі ведуть активну діяльність у регіонах.

Рух ЧЕСНО проаналізував фінансові звіти політичних партій (2018-2019 рр.), представлених у Тернопільській міській та обласній радах, а також тих політсил, котрі ведуть діяльність на Тернопільщині.

                                                                                                              БПП/ЄС: нова назва, ті самі донори
                                                                   (Тернопільська міськрада – 5 депутатів, Тернопільська облрада – 17 депутатів)

Найбільші фінансові надходження на партійні рахунки мала Європейська солідарність” (раніше – “Блок Петра Порошенка “Солідарність”). Така ситуація є характерною й для інших регіонів, про які вже писав Рух ЧЕСНО, зокрема для ЛьвівщиниФранківщиниКиївщини тощо. Протягом 2018-2019 років регіональний осередок БПП/ЄС одержав 4,2 млн грн. З них левова частка, а саме 3,5 млн грн, – це державне фінансування, ще 700 тис. грн надійшли як приватні донорські внески з центрального офісу.

Водночас розмір внесків від фізичних осіб на Тернопільщині є найменшим з-поміж партій – лише близько 19 тис. грн. Донорами БПП/ЄС стали 47 людей. З них 39 перерахували партії однакові суми – по 240 грн, ще двоє зробили аналогічні пожертви двічі. Згідно зі звітами, частина внескодавців отримувала заробітну плату від партії.

Зазначимо, що раніше керівник секретаріату місцевої організації ЄС/БПП Володимир Дзудзило розповідав, яким чином фінансується партосередок:

“Осередки фінансуються з держбюджету. Також є внески членів партії як членські внески. Фіксована сума внеску – не менш ніж 20 грн на місяць. Є члени партії, які сплачують членські внески наприкінці року за весь період, є ті, які на пів року наперед проплачують, а є ті, хто платить щомісяця”.

Понад 240 грн політсилі переказали тільки 3 людини, які з нею теж пов’язані. Усі вони вже входили до переліку найбільших донорів БПП на Тернопільщині 2017 року. Максимальну пожертву зробив неодноразовий донор партії Петро Богой – 4560 грн. Він є помічником депутата міської ради та голови Тернопільської міської організації ЄС Віктора Шумади. Дві наступні за розміром суми – 2,5 тис. і 1,2 тис. грн – внесли співробітники регіонального партосередку Тетяна Стасюк та Анатолій Гринів відповідно.

2019-го єдиною доноркою була Стасюк, решта коштів надійшла з центрального офісу партії. Фактично осередок отримував лише державні гроші та пожертви від власних працівників.

                                                                                 УГП: активна партія без представників у радах
                                                             (Тернопільська міськрада – 0 депутатів, Тернопільська облрада – 0 депутатів)

На другому місці за обсягом надходжень була Українська галицька партія. Створена 2014 року, вона не має своїх представників у радах Тернополя. Однак місцевий осередок політсили є активним, у місті неодноразово з’являлася зовнішня політична реклама УГП та її агітаційні намети.

Активність сторінки тернопільської парторганізації в соціальній мережі Facebook свідчить про підготовку до участі в прийдешніх місцевих виборах. Зокрема, на рекламу цієї сторінки в соцмережі впродовж червня 2019-го – липня 2020 року було витрачено майже 3 тис. доларів.

Із понад 1,3 млн грн майже 1,2 млн осередок одержав від Української галицької партії. Тобто левова частка коштів на рахунок парторганізації надійшла з приватних внесків від центрального офісу. Як і на Франківщині та Львівщині, чималий внесок зробило ПП “Західний Буг” – для тернопільського осередку він становив 61 тис. грн. 

Решта пожертв на користь політсили є значно меншими. Так, 4600 грн внесла Ірина Яремчукзаступниця голови політради партії. Від 130 до 3000 грн перерахувало керівництво обласної організації УГП, а саме: Анна ВойтовичІгор ВелиганІван КізюкОлег Вітвіцький, Іванна Крупа, Віта Салко та Василь Мороз. Інші партійці також робили невеликі внески в межах 1-2 тис. грн.

 

Для партії характерними є синхронні надходження дрібних пожертв у розмірі 30, 45, 50, 60 грн тощо.

                                                                                   Фінансування осередків УКРОПу зросло

                                                             (Тернопільська міськрада – 0 депутатів, Тернопільська облрада – 3 депутати)

Протягом 2018-2019 років на рахунки місцевих осередків партії надійшло 445 тис. грн, з яких 443 тис. – від фізичних осіб. Внески надходили рівномірно впродовж цих років. Ключовим донором політсили став голова Тернопільської обласної організації УКРОПу, очільник однойменної фракції в облраді Андрій Цибульський, котрий переказав майже 72 тис. грн. Ще 40 тис. грн вніс укропівець Сергій Шоломейчук, який безуспішно балотувався до міської ради на місцевих виборах 2015 року, а згідно з даними реєстрів, є засновником і бенефіціаром ТОВ “ПІО Глобал”.

До ТОП-10 внескодавців увійшли місцеві підприємці, а саме: Юлія Вербіцька, яка здійснює рекламну та інформаційну діяльність; Андрій Гнатюк, керівник низки організаційКостянтин Чубатий, котрий теж невдало балотувався від УКРОПу до Тернопільської міськради, а наразі його діяльність пов’язана з харчовою галуззю. Вони перерахували партії від 24 до 28 тис. грн. 

Донорами політсили стали й місцеві обранці від УКРОПу. Так, 20 тис. грн пожертвував депутат Гусятинської райради Володимир Будзінський. Депутати Тернопільської обласної ради Інна Вовчок та Андрій Ратушняк переказали осередку партії 3,9 тис. та 5 тис. грн відповідно.

Близько 12 тис. грн надійшло від ПП “Українське об’єднання патріотів – УКРОП”, тобто з центрального офісу.

Навесні 2020 року у Верховній Раді утворився новий політичний проєкт “За майбутнє”, до якого увійшли члени УКРОПу. Відповідні зміни розпочались і в регіонах. Так, у Тернополі оголосили про створення осередку партії “За майбутнє”, до якого увійшли представники різних політсил, зокрема УКРОПу, “Народного контролю” та “Самопомочі”. У місті вже з’явилася зовнішня політреклама партії, а на місцевих виборах балотуватимуться висуванці “За майбутнє”.

                                                                                           “Громадянська позиція” та її незмінний донор
                                                              (Тернопільська міськрада – 4 депутати, Тернопільська облрада – 4 депутати)

Осередки “Громадянської позиції” чи не єдині з-поміж регіональних партійних організацій мали за ключових донорів юридичних осіб. На Тернопільщині найбільшими внескодавцями стали компанії, пов’язані з Петром Ландякомочільником однойменної фракції в міській раді. Із загальних 370 тис. грн 275 тис. пожертвували ТОВ “Універсам Текстерно”ТОВ “Продлюкс плюс”ТОВ “Торговий дім “Універсальний” та ПП “Гарантія-фарм”. В останньому підприємстві бенефіціарною власницею є дружина Ландяка Любов, у решті фірм кінцевим бенефіціаром є він сам. Від себе політик зробив спонсорський внесок у вигляді надання в оренду приміщення на майже 4 тис. грн. 

 

Серед інших значних внесків знаходимо пожертви в розмірі 45 тис. грн від ФОПа Івана Чегуса та 30 тис. грн від ексдепутата міськради, бізнесмена-забудовника Василя Лила.

Від депутатів міської ради Любомира БалукаАндрія Газилишина й Андрія Ткаченка надійшли дрібні перекази, які за сумами збігаються з так званими членськими внесками. Водночас лише один із чотирьох представників партії в облраді – Олег Шуляр – зробив пожертву на 600 грн. 

Як і в інших політсил, тут теж спостерігаються щомісячні синхронні пожертви.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Нас відвідали

Карта сайту

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.

Яндекс.Метрика