Нове на сайті:
Сергій Надал в День Захисника і Захисниць вручив квартири та інші цінні відзнаки нашим Героям на фронті (фото) На Тернопільщині продовжують вирубати ліси ті, що їх охороняють Сергій Надал висловив співчуття ректору ТНТУ Яка влада на Тернопільщині - така і боротьба з прихильниками і монашками МП На Тернопільщині в ділків забрали землі вартістю понад 300 мільйонів, які ті обіцяли використати під сонячні електростанції Що не так з тернопільськими телеканалами В міській раді показали, як Надал кормить людей ... хлібом (фотофакт) Оце розмах був у шахрайки на Тернопільщині На Тернопільщині жахливе ДТП з загиблими та травмованими На Зборівщині й далі мешкає переселенка, яка марить росією і путіним та писала про "придурків галичан" Мешканець Дніпропетровщини продав зброю на Тернопільщині На Тернопільщині чиновник примудрився вимагати хабар за квіти Мер Тернополя відзначив День прапора на фронті з нашими Героями-захисниками Кандидата наук з тернопільського університету будуть судити за хабар "Довбуш" і його творці в Тернополі 30 серпня

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Місцева ініціатива - це можливість громадян впливати на раду, а також вирішувати проблеми самостійно. Для цього не обов'язково бути депутатом/депутаткою. Але у кожному місті процедура прийняття місцевої ініціативи має свої особливості. У статті ми розглянули як вона працює у Вінниці, Запоріжжі, Краматорську, Маріуполі та Тернополі.

Механізм ініціативи такий - мешканці громади, заручившись підтримкою необхідної кількості голосів, готують пропозиції щодо вирішення проблеми. Їх оформлюють у проект ініціативи, подають до органів місцевого самоврядування. Розглянувши її, рада приймає рішення прийняти-відхилити ініціативу.

Хто може подати міську ініціативу і як створюється ініціативна група

У Вінниці ініціаторами місцевої ініціативи можуть бути члени територіальної громади, або громадські об’єднання, благодійні організації, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків чи органи самоорганізації населення.  До складу ініціативної групи, де місцеву ініціативу подають жителі, має входити від 3-ох до 9-ти осіб, які були обрані зборами громади та мають право голосу. Також ініціаторами можуть бути 3 громадські об’єднання, благодійні організації, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, 4 органи самоорганізації населення. Тоді  підписи під ініціативою не збираються і не подаються. 

До ініціативної групи, яка вносить місцеву ініціативу на розгляд Запорізької міської ради, повинно входити не менше 5 осіб, кожній з яких виповнилося 18 років та які зареєстровані на 

У Маріуполі авторами місцевої  ініціативи можуть бути члени територіальної громади, які зареєстровані та проживають у місті і мають право голосу.  Якщо ініціатива стосується питань сектору індивідуальної забудови, то до її складу ініціативної групи  входить не менше трьох осіб, якщо питань багатоквартирних будинків та інших питань, то п’ять осіб

У Краматорську ініціативу мають можливість подавати осередки політичних партій. “Ініціаторами місцевої ініціативи можуть бути дієздатні члени громади, які  досягли 18 років, або громадська організація, місцевий осередок політичної партії, орган самоорганізації населення на загальних засадах. До складу ініціативної групи має входити щонайменше троє людей, які обрані на зборах громади”.- йдеться у Положенні. Ініціативну групу можуть створити на зборах у складі не менше 15 осіб громадська організація, осередок партії, чи орган самоорганізації населення.

У Тернополі подати ініціативу можуть громадяни, які досягли 18 років та зареєстровані в межах Тернопільської громади та органи самоорганізації населення, легалізовані на території громади. Ініціативна група створюється на зборах жителів. Основним її завданням є збір необхідної кількості підписів та подання ініціативи на розгляд міської ради.

Скільки підписів потрібно для подання ініціативи  у міську раду

У Вінниці, щоб подати місцеву ініціативу у раду потрібно 250 голосів. Таку ж кількість голосів необхідно зібрати в Запоріжжі та Тернополі.

Щоб місцеву ініціативу винесли на розгляд сесії Маріупольської міської ради, групі потрібно зібрати 150 підписів членів громади, які зареєстровані в її межах та досягли 18 років (якщо питання стосується сектору індивідуальної забудови). Та 300 підписів щодо питань багатоповерхових будинків. Термін збору підписів на підтримку ініціативи у Положенні не передбачений.

У Краматорську, щоб зареєструвати ініціативу потрібно набрати також 250 голосів. Термін збору підписів не може перевищувати 30 календарних днів від дня передачі до ради повідомлення про створення Ініціативної групи. При недодержанні цього терміну ініціатива розглядається як колективне звернення громадян.

Процедура прийняття місцевої ініціативи

В усіх містах ініціативи після проходження необхідних процедур з реєстрації та перевірки виносяться на розгляд місцевих рад.

“На сьогоднішній день, у Вінниці, місцева ініціатива є єдиним інструментом, за допомогою якого громада має можливість винести свій проект рішення на розгляд сесії міської ради. Особливо, допомагає у цьому норма, про те, що ініціаторами можуть бути три місцевих громадських організації. Це суттєво спрощує процедуру подання ініціативи. Але, з власного досвіду, ЦГК “Дій-Вінниця може сказати, що і цей інструмент не є достатньо дієвим у місті, оскільки депутати не проголосують без вказівки влади за будь-яке рішення. У кращому випадку, юридичним департаментом буде подано альтернативний проект, щоб дещо заспокоїти громаду, але він лише частково може вирішити ті питання, що були порушені у місцевій ініціативі”, - каже координаторка ЦГК “ДІЙ-Вінниця” Інга Фляжнікова

У Запоріжжі  ініціатива вноситься не пізніше, ніж через 10 днів після створення  ініціативної групи до міської ради в письмовому вигляді. Секретар протягом 10 днів зобов'язаний забезпечити її перевірку на відповідність Положенню. Після цього офіційно повідомити про результати перевірки ініціативну групу, а згодом або винести її на засідання сесії, або відмовити у цьому. Така ж процедура із розглядом місцевої ініціативи у Маріуполі. Проте у випадку відмови, повертає проект авторам із обґрунтуванням.

У Краматорську після отримання висновків комісій, незалежно від їх змісту, міський голова приймає рішення про включення проекту рішення до порядку денного найближчого засідання ради.

У Тернополі впродовж трьох робочих днів з моменту реєстрації, ініціативу перевіряють на відповідність вимогам Положення.  Після цього її передають до розгляду на найближчу сесію, відмовляють у розгляді, або передають на доопрацювання. Про прийняте рішення повідомляють письмово впродовж трьох днів.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.