Нове на сайті:
Ветерани російсько-української війни закликають міську раду внести зміни до Генерального плану Тернополя Можна лише вчерговий раз порадіти за пінгвінів Зубопротезування для військових та ветеранів: як працює новий пілотний проєкт від НСЗУ на Тернопільщині Передали нашим тернопільським тероборонівцям ще вісім нічних розвідувальних дронів - Сергій Надал Замість випускного у школі рідні готуються до похорону школяра У 3 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу в складних неонатальних випадках Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

18 квітня Тернопільській міськрайонний суд виправдав мера Тернополя Сергія Надала, на якого НАЗК склало адміпротокол за те, що він преміював сам себе. НАЗК вбачає в преміюванні мером себе самого конфлікт інтересів, і неодноразово пояснювало, як має відбуватися процедура преміювання у законний спосіб.

Як зазначають у НАЗК, якого цитує Перший онлайн, це вже не перший випадок, коли суди місцевого рівня виносять подібні рішення щодо представників місцевої ж влади у справах, пов’язаних з корупційними правопорушеннями: 

Справу про конфлікт інтересів у голови Борисполя розглядав Бориспільський міськрайонний суд. Голова підписав самому собі премії з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 березня. Суд закрив справу за відсутністю складу адмінправопорушення.
Справа про конфлікт інтересів у голови Хмельницької районної ради слухалась у Хмельницькому міськрайонному суді. Голова самостійно визначив розмір матеріальної допомоги собі самому. Суд закрив справу за відсутністю складу адмінправопорушення.
Справу про конфлікт інтересів у міського голови Жмеринки розглянув Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області. Голова преміював сам себе. Суд теж закрив справу за відсутністю складу адмінправопорушення.

За законом НАЗК змушено передавати адміністративні протоколи щодо мерів в суди лише за місцем вчинення правопорушення, і виправдальні рішення судів першої інстанції не можуть бути оскаржені в апеляційному порядку.

НАЗК поважає незалежність судової гілки влади та водночас наголошує на тому, що подібна практика спонукає використовувати такі рішення для уникнення відповідальності і створює прецеденти, якими можуть зловживати недоброчесні посадовці в аналогічних ситуаціях. НАЗК нагадує, що базові принципи роботи ефективних державних інституцій мають базуватися на неупередженості та прозорості.

Зі свого боку НАЗК працює над тим, щоб змінити принципи судового розгляду корупційних справ. Одне із першочергових завдань затвердженої нещодавно Державної антикорупційної програми (ДАП) – підготовка законопроекту, яким розгляд подібних справ буде передано з місцевих судів до ВАКС.

Також радимо ознайомитись з окремим роз’ясненням щодо конфлікту інтересів у діяльності суддів у Базі знань НАЗК.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.