Нове на сайті:
Яка влада на Тернопільщині - така і боротьба з прихильниками і монашками МП На Тернопільщині в ділків забрали землі вартістю понад 300 мільйонів, які ті обіцяли використати під сонячні електростанції Що не так з тернопільськими телеканалами В міській раді показали, як Надал кормить людей ... хлібом (фотофакт) Оце розмах був у шахрайки на Тернопільщині На Тернопільщині жахливе ДТП з загиблими та травмованими На Зборівщині й далі мешкає переселенка, яка марить росією і путіним та писала про "придурків галичан" Мешканець Дніпропетровщини продав зброю на Тернопільщині На Тернопільщині чиновник примудрився вимагати хабар за квіти Мер Тернополя відзначив День прапора на фронті з нашими Героями-захисниками Кандидата наук з тернопільського університету будуть судити за хабар "Довбуш" і його творці в Тернополі 30 серпня Керівника коледжу і депутата облради на Тернопільщині судитимуть за службову недбалість Ось так - за вбивство двох дівчат екс-податківець з Тернопільщини відповідальності не понесе Міська рада не забуває про військові частини Тернополя

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Активи ломбардів у другому кварталі 2023 року збільшилися на 6,2%, або на 264 млн грн – до 4,54 млрд грн, повідомив Нацбанк України в огляді небанківського фінансового сектору.

Згідно з його даними, загалом за перше півріччя вони зросли на 10,7%, або 439 млн грн, повністю перекривши скорочення на 188 млн грн минулого року.

Водночас вказується, що кількість ломбардів продовжує скорочуватися: після того, як торік з ринку пішло 78 компаній, у першому кварталі цього року за ними пішло 12, а в другому – ще 7 ломбардів. У результаті кількість учасників ринку на середину цього року становила 164 – майже вдвічі менше, ніж наприкінці 2019 року (324).

Нацбанк уточнив, що серед усіх секторів фінансового ринку ломбарди були найбільш швидкозростаючими як у другому кварталі цього року, так і за півріччя, обігнавши навіть банки, чиї активи зросли відповідно на 5,6% і 8,8%.

За даними НБУ, кредитний портфель ломбардів у першому і другому кварталах додав відповідно 245 млн грн і 298 млн грн, досягнувши на кінець періоду 3,672 млрд грн.

Це дало змогу збільшити процентний дохід у першому кварталі до 656 млн грн, у другому – до 780 млн грн, що відповідно на 2,9% і 96,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

При цьому доходи на зарплату хоча й зросли зі 100 млн грн у четвертому кварталі минулого року до 121 млн грн у другому кварталі цього, але все одно залишаються набагато меншими, ніж близько 200 млн грн до війни.

Витрати на оренду також зросли: з 93 млн грн у четвертому кварталі минулого року до 111 млн грн у другому кварталі цього, хоча до війни вони становили близько 170 млн грн.

За підсумками першого кварталу цього року чистий прибуток ломбардів становив 14,21 млн грн, за підсумками другого кварталу він зріс до 52,26 млн грн, тоді як аналогічні періоди минулого року ломбарди завершили з чистим збитком відповідно 56,86 млн грн і 123,89 млн грн.

Обсяг грошових коштів ломбардів після зниження в першому кварталі з 388 млн грн до 340 млн грн за другий квартал збільшився лише на 3 млн грн, тоді як обсяг основних засобів скоротився за півріччя з 463 млн грн до 381 млн грн, ймовірно, через скорочення кількості компаній на ринку.

Зростання кредитів багато в чому було забезпечено нарощуванням кредиторської заборгованості: з 2,512 млрд грн на початок року до 2,659 млрд грн на кінець першого кварталу і 2,902 млрд грн на середину року, тоді як власний капітал за цей час зріс лише на 83 млн грн – до 1,44 млрд грн.

Нацбанк додав, що після скорочення коефіцієнта покриття в першому кварталі до 108%, у другому він відновився до 111%. Що стосується структури забезпечення, то частка виробів з дорогоцінних металів за півроку зросла з 72% до 73%, тоді як побутової техніки знизилася з 28% до 26%.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.