Вівторок, 21 травня 2024, 14:01
Вже більше тижня місцеві ЗМІ перепощують один в одного інформацію про те, що чи не найвідомішу історичну памятку Тернопільщини - палац та костел 17-19 століття (фото 1), які знаходяться в урочищі «Червоне», неподалік села Нирків колишнього Заліщицького району, будуть відновлювати.
За словами архієпископа Тернопільського і Бучацького ПЦУ Тихона, ще 14 травня відбулася зустріч Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія з представниками “Благодійного фонду родини Джуринських”. Віталій, Олександр та Олег Джуринські стануть меценатами у відновленні історичної пам’ятки. Вони підписали меморандум про співпрацю щодо збереження, відновлення та реставрації костелу й палацу (фото 2)
“Зараз на всіх нас із вами лежить велика відповідальність: кожен на своєму місці має робити все від нас залежне для того, щоби наближати нашу спільну перемогу”, — сказав Митрополит Епіфаній під час зустрічі з меценатами.
А от про вартість реставрації пообіцяли розповісти згодом.
Як відомо, в тому ж урочищі «Червоне», на річці Джурин, знаходиться і так званий Джуринський водоспад (фото 3).
Тож багато хто подумав, що може родина Джуринських, яка нібито має намір відновлювати палац та костел, родом з цих місць?
Згадали про корені, мають фінанси, тож хочуть зробити добру справу – відновити та зберегти памятку для нащадків?
Сумніваємося. Дуже. І от чому.
Є така фірма «VIDI». Це одна з найпотужніших бізнес-імперій України. Чим вона займається – можна загуглити. Засновник і власник «VIDI» – Віталій Джуринський. Він родом … з міста Арциз Одеської області. Керує своєю багатпрофільною компнанією разом з синами – Олегом і Олександром.
Чому раптом одесит проникся історією Тернопільщини і готовий вкладати мільйони в зруйновані палац та костел?
Не знаємо. Але для цього навіть заснували “Благодійний фонд родини Джуринських»
А заснували його, увага – 24 січня 2024 року. Тобто декілька місяців тому (фото 4).
А тепер ще більше уваги – статутний капітал цього фонду, як зазначено в сиcтемі YouControl, – 0,00 грн.
Нуль гривень, Карл!?
І такий «свіжозаснований» фонд має намір відновлювати і реставрувати палац і костел, на що потрібні сотні мільйонів гривень? Ну-ну…
Робити якісь висновки ми не будемо. Не наша компетенція. Для цього є правоохоронні органи, різноманітні природоохоронні організації, історичні спільноти.
Ми ж просто констатуємо факт. Бо є острах, що вже за пару років вся та місцевість стане приватною власністю родини одеських бізнесменів.
І на найбільший рівний водоспад України пересічний українець вже так просто не потрапить…
«Тернопільський тиждень»