Середа, 18 вересня 2024, 09:58
У Тернополі знову тривають суперечки з приводу перейменування вулиць. Як завжди, більшість тернополян за те, щоб вулиці, особливо великі, де вже десятиліттями мешкають тисячі тернополян, не перейменовувати. Тому що це зайві труднощі і чималі фінансові витрати як для людей, так і для міста.
І натомість пропонують на честь загиблих Героїв називати нові вулиці в нових мікрорайонах. Але…
У Тернополі оргнанізували і триває громадське опитування щодо перейменування вулиці Бережанської на вулицю Сергія Короля.
Авторизуватись та проголосувати можна за посиланням https://e-ternopil.gov.ua/…/66e912d378c831801b170a89
Сергій Володимирович Король – народився 1 жовтня 1970 року в Тернополі. У 2014 році як доброволець брав участь в бойових діях на сході України. З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну знову став на захист Батьківщини. Був командиром 2-ї роти 83-го батальйону 105-ї окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України з позивним «Махно». Загинув 24 лютого 2023 року в районі с. Масютівка на Харківщині.
Похований 27 лютого 2023 року на Алеї Героїв Микулинецького кладовища м. Тернополя. Нагороджений званням Герой України за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові; Почесний громадянин міста Тернополя (3 березня 2023, посмертно).
Довідково: Вулиця Бережанська — магістральна вулиця в південно-західній частині Тернополя в мікрорайоні «Дружба»
Починається на Майдані Перемоги від перехрестя вулиць Гетьмана Мазепи, Львівської та Максима Кривоноса. На межі міста перетинається з об'їзною дорогою, що є частиною автошляху М19. Довжина вулиці — близько 1,5 км.
Сучасна вулиця Бережанська здавна була дорогою з села Загребелля до сусіднього Підгороднього (раніше Янівка) і далі до Бережан, відповідно й називалась Бережанською дорогою або Бережанським гостинцем. На картах відома з кінця XVIII ст. проходила приблизно там де й сьогодні.
Як вулиця Бережанська почала вимальовуватися лише перед Другою світовою війною.