Четвер, 19 вересня 2024, 14:06
Безкарність породжує вседозволеність!
Працівники Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) не мають законних повноважень затримувати громадян, саджати їх у мікроавтобус та примусово доставляти до ТЦК для перевірки облікових даних або інших дій.
Подібні дії, як затримання чи транспортування громадян, належать виключно до компетенції правоохоронних органів, таких як поліція чи Національна гвардія.
Законодавство України передбачає чіткі правила щодо затримання осіб, і такі дії можуть бути здійснені лише за наявності правових підстав, які є в компетенції поліції або судових органів.
18 вересня 2024 року близько 23:00 на вулиці Поліській, в районі торгового центру "Епіцентр", було викрадено людину працівниками ОМ ТЦК та СП .
Досі він утримується в застінках ТЦК.
Навіть наступного дня дружині не дозволили зустрітися з чоловіком, стверджуючи, що він проходить військово-лікарську комісію і з ним усе гаразд.
ТЦК та СП є режимним об'єктом тимчасового утримання осіб у зв'язку з силовою мобілізацією.
Дружина викрадено чоловіка подала заяву до поліції про викрадення та незаконне утримання її чоловіка.
Навіть якщо людину примусово змусили пройти ВЛК, під психологічним тиском, не давши можливості зібрати та надати медичні документи, це залишається злочином.
Наявність пройденого або сфабрикованого висновку військово-лікарського комісії не може бути виправданням для викрадення та утримання.
Чекаємо, як міський відділ поліції встановить всі обставини та оцінить дії працівників ТЦК та СП.
Хочу підкреслити, що немає виправдання таким діям працівників ТЦК та СП, адже існує законна процедура та механізм, регульовані законодавством і постановами Кабінету Міністрів України.
Проте, схоже що силова мобілізація є пріоритетом для Тернопільського ОМ ТЦК та СП?
Михайло Іваненко, громадський діяч, учасник бойових дій, доброволець з 2022 року