Нове на сайті:
Тернопіль отримав новий автомобіль соціального таксі Де опиниться Головко - за кордоном чи за гратами!? У Зарваниці зібралися родини наших захисників з Тернополя - полеглих і зниклих Тернопіль передав 48 безпілотників та три MAVIC 3T 55-му стрілецькому батальйону СБУ і Нацполіція затримали 2-х поплічників рф, які у Гусятині підпалили військовий позашляховик З 25 червня в Тернополі змінюється нумерація автобусів і тролейбусів СБУ ідентифікувала чергового зрадника з Донбасу: тернопільський суд заочно засудив його до 15 років за ґратами Від дронів до ветеранського бізнесу: комплексна підтримка ЗСУ по-тернопільськи Тернопіль передав 20 генераторів бійцям 71-ої єгерської бригади ДШВ Ампфутбольна команда “Вікінги” з Тернополя провела перший матч проти житомирських “Титанів” Тернопіль отримав особливу відзнаку за систему «е-Тернопіль» У Тернополі до 10 років тюрми заочно засуджено колаборантку із Запоріжжя, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму СБУ ідентифікувала чергового колаборанта з окупаційного «мвс рф», яке діяло на Херсонщині Цей "бізнес" процвітає: "супровід" з навчальних полігонів за кордон Автозаки, кийки й кайданки: внутрішній фронт “безпеки” на мільйони

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Навіть не хочеться уявляти, яка вода продається в бутлях і пляшках в Україні, зокрема й у Тернопільські області! Де левову частку ринку заповнюють такі дешеві торгові марки як «Опілля», «Микулинецька», «Надзбручанська» та інші (вже не кажучи про ту воду, яку завозять у «водомати» Тернополя та райцентрів), якщо в цивілізованих країнах, де контроль і відсутність тотальної корупції дають хоч якусь гарантію споживачу, майже вся бутильована вода…

Останнє шокуюче дослідження, яке оприлюднили ЗМІ по всьому світі

Дослідження виявило тривожний факт: токсичні молекули присутні у 99% зразків бутильованої води, зібраних у 15 країнах світу, включаючи Азію, Європу, Північну Америку та Океанію. Вода містила перфтороктанову кислоту (PFOA) та перфтороктансульфонат (PFOS) — речовини, відомі як PFAS або «вічні хімікати», які не розкладаються в природі, накопичуючись у навколишньому середовищі, зокрема у водних джерелах, пише видання IFLScience.

PFAS широко використовуються у промисловості завдяки своїм властивостям, які роблять матеріали стійкими до плям, вогню та прилипання. Проте, оскільки ці речовини не руйнуються природним шляхом, вони продовжують забруднювати воду і ґрунт. Окрім бутильованої води, ці хімікати виявляють і у водопровідній воді, проте їх рівень залежить від країни. Наприклад, у Бірмінгемі (Велика Британія) рівень PFAS у воді нижчий, ніж у Шеньчжені (Китай), але все одно присутній в обох випадках. Фільтрація або кип’ятіння води може видалити від 50 до 90% цих речовин.

Співавтор дослідження, професор Стюарт Харрад з Університету Бірмінгема, заявив: «Наші результати підкреслюють широке поширення PFAS у питній воді та ефективність простих методів очищення для зниження їх рівнів. Використання звичайного фільтра для води або кип’ятіння допомагає суттєво зменшити концентрацію цих речовин».

За його словами, хоча нинішні рівні PFAS у більшості зразків води не становлять серйозної загрози для здоров’я, важливо продовжувати моніторинг та впроваджувати регуляції для захисту громадського здоров’я. Він також додав, що їхні дані допомагають зрозуміти масштаби проблеми та знайти практичні рішення для зменшення впливу PFAS через питну воду.

Дослідження також показало, що мінеральна вода природного походження має вищі концентрації PFAS порівняно з очищеною водою. Хоча концентрації не перевищували допустимих норм, це підтвердило проблему, яку багато наукових робіт вже висвітлювали: PFAS поширені повсюди.

Професор Ї Чжен з Південного університету науки і технологій зазначив, що підвищена обізнаність про присутність PFAS у водопровідній та бутильованій воді може допомогти споживачам робити усвідомлені вибори та використовувати методи очищення води. Він також підкреслив, що ризики для здоров’я, пов’язані з PFAS, можуть бути пов’язані зі способом життя та економічними умовами, що вимагає подальших досліджень з урахуванням цих факторів.

Науковці додають, що методи видалення PFAS з питної води є доступними і недорогими, якщо уряди вирішать діяти. Але ще кращим варіантом було б припинити забруднення довкілля цими хімікатами, аби проблема не виникала взагалі.

 

 

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.