Нове на сайті:
Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми В Тернополі справу ще одного "перевізника" передали до суду Захисники з Тернополя, які повертаються з фронту з пораненнями, отримують 10000 грн на реабілітацію - Сергій Надал

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

У відвертій бесіді із Архієпископом Тернопільським і Бучацьким Нестором, яка стосувалася багатьох граней життя нашого міста, ми поцікавилися про стан духовності в Тернополі.

- Суспільство духовно деградує, –  зауважив духівник, – і цьому сприяє багато чинників. Ми часто дивимося на Захід, на Америку, та, чомусь, переймаємо здебільшого все погане від них, те, з чим там вже триває боротьба. У Західній Європі Церква вже втрачає свою функцію спасіння душ, адже перейнялася більше справами миротворчими, певними соціальними проектами.  Можна сказати, що там замість того, щоб возвеличувати людину до Бога, навпаки, – Його намагаються «принизити» до людей.  У нас в Україні це ще не на такому рівні, Церква не втратила своєї величі, однак  є тенденція до таких змін. В цьому немає заслуги українського народу, який швидко адаптується до всього. Приміром, в Америці «наші» швидко стають «американцями». Якщо брати до уваги ту хвилю еміграції, яка відбувалася після війни – то ці люди більш духовні, вони бережуть традиції, передають їх наступним поколінням. А ті, які виїхали в дев’яностих  – вже стали «американцями»: навіть нарікають, що священик проводить службу кожного тижня, а не раз в місяць, як раніше.

Україна завжди була духовною християнською державою, однак зараз у нас з’явилося дуже багато релігійних течій, які збивають із правильного шляху християн, як от «Свідки Єгови» наприклад. Мені відомо, що є вже в Тернополі адепти «Посольства Божого». Якщо ж повернутися до «секти» на співочому полі – то, звісно ж, багато дров там наламано, боротьбу з ними треба було починати років п’ять – сім тому. Однак добре, що їх перебороли.  Батькам, які побоюються, щоб їхні діти не потрапили у тенета подібних сект можу порадити лише одне: змалечку водити дітей до церкви. Адже діти спочатку слухають, а потім вже й починають дивитися. Тобто є період, коли батьки лише щось розповідають – і цього достатньо, однак згодом діти починають дивитися, чи роблять батьки те,  чого навчають  дітей, і як саме роблять. Тобто мало сказати дитині, що потрібно молитися, потрібно самому це робити.

Оскільки Архієпископ  часто спілкується з парафіянами, ми поцікавилися, який гріх є найпоширенішим серед тернополян.

- Люди часто ділять гріхи на «великі» і «маленькі», вважаючи, що «маленькі»  – можна робити,  а до «великих» відносять лише вбивство чи крадіжку.

Насправді ж основним гріхом тернополян можна вважати відсутність любові. Як часто в нас кажуть: «в сусіда горе, а українець радіє».  Дуже часто люди дбають лише про власне самозадоволення, самозабезпечення,  самовозвишеність…  Якби ж більше дбали і про інших людей – проблем стало б менше. Як сказано в  Діяннях святих апостолів: «Чини з іншими так, як би хотів, щоб чинили з тобою».

Оля Терещук, «Погляд»       

 

 

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.