Нове на сайті:
Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми В Тернополі справу ще одного "перевізника" передали до суду Захисники з Тернополя, які повертаються з фронту з пораненнями, отримують 10000 грн на реабілітацію - Сергій Надал

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Схоже, що  «зашморг» навколо будівельного бізнесу колись потужного бізнесмена, затягується

Уже не перший рік про приватну фірму «Будівельник» у Тернополі якщо і згадують, то здебільшого негативно: і будинки не здають, не виконуючи зобов’язань перед забудовниками, і своїм працівникам зарплати не виплачують. Відтак станом на 1 березня ц. р. людям заборгували майже 698 тис. грн. заробленої платні, лишаючись  борговими «лідерами» в Тернополі.

За зарплатою – з простягнутою рукою?

Ще влітку 2010 року «Номер один» розповіла про скаргу шістьох робітників ВАТ «Тернопільське спецавтопідприємство 1901» (товариство належить фірмі «Будівельник» і розташоване у с. Біла неподалік обласного центру). Уже 2 роки підприємство не виплачує їм зарплатні, таким чином заборгувавши понад 47 тис. грн., періодично видали по 50-300 грн. у рахунок заробленого та все обіцяли наступного місяця повністю погасити заборгованість. Втративши довіру, працівники звернулись у суд, але представники відповідача на очі Феміди так і не з’явилися, а тепер не поспішають і виконувати рішення Тернопільського міськрайсуду. Тим часом, вважають чоловіки, з незрозумілих причин судовиконавці зволікають із «вибиванням боргів».   

Здавалось би, з 8 березня ц. р., відколи набула чинності нова редакція Закону «Про виконавче провадження», співробітники державної виконавчої служби повинні більш затято виконувати свої обов’язки – змушувати боржників виконати рішення суду, зокрема, виплачувати зарплати. Адже тепер закон суттєво збільшив їхні повноваження. Стаття 11 згаданого Закону чітко зазначає, що «Державний  виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право… одержувати необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, у тому числі конфіденційну; безперешкодно входити до приміщень і сховищ,  що  належать боржникам або зайняті ними; накладати арешт на майно та кошти боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку».

Більше того, «у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної  особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням».

Тим не менше, активності чи сумлінності служби в цьому плані робітники не побачили. Але ж люди сидять без грошей вже третій рік! Більшість з них добирались на роботу з окремних районів, кожного разу витрачали по 20-30 грн. тільки на дорогу. В кожного є діти, старенькі батьки. Рідний брат одного з них – голова тернопільського «Тризуба», нещодавно обвинувачений у підриві погруддя Леніна у Запоріжжі, був арештований і зараз перебуває у тамтешньому СІЗО, чекаючи на суд. Отож юнакові потрібна і юридична підтримка захисника, і матеріальна – продуктами, речами.   

– По телевізору постійно показують, як судовиконавці приходять до боржників через кілька сотень гривень боргу за комуналку чи, скажімо, за газ або тепло, і у людини забирають та виносять з хати телевізор і всю побутову техніку. А тут у мільйонера бояться забрати наші ж зарплати, – обурюється один із робітників Микола Лабайчук.

Автомобілі почали зникати

Сьогодні у виконавчій службі Тернопільського районного управління юстиції знаходиться цілий ряд рішень суду про стягнення зі спец автопідприємства-1901 боргів на загальну суму 115 тис. грн., в тому числі 41 тис. 439 грн. нашим респондентам. Час спливає, а віз і нині там. А от автотранспорт раптом зникнув. У відповіді обласного управління ДАІ від 4 серпня 2010 р. на запит судовиконавців зазначалось: «У результаті вжитих державним виконавцем заходів виявлено рухоме майно – транспортні засоби в кількості 26 одиниць, зареєстрованих на праві власності за ВАТ «Тернопільське спеціалізоване автотранспортне підприємство-1901». Водночас Тернопільське бюро технічної інвентаризації 11 серпня 2010 р. повідомило, що «за «Тернопільським САТП-1901» зареєстровано цілі адміністративно-виробничі приміщення з допоміжними будівлями та спорудами на вул. Мазепи, 26 с. Біла Тернопільського району Тернопільської області». Судовиконавці одразу винесли постанову про арешт майна боржника. І підприємство  миттєво відреагувало на це, сплативши у Пенсійний фонд загалом 13 тис. 260 грн.

І все. Точніше, ні, тут почались метаморфози. Відповідно до відповіді відділу з питань держреєстрації Тернопільської РДА, датованої 25 серпня минулого року, 11 серпня 2010 р. Тернопільське БТІ повідомило, що «Тернопільське САТП-1901» станом на 10 серпня 2010 р. як юридична особа у Тернопільському районі не зареєстроване». Майже через місяць, 21 вересня, судовиконавці нарешті їдуть у Білу оглянути об’єкт, але за вказаною адресою і автотехніки вже не було! Варто нагадати, що 9 червня 2010 р. головою Тернопільської РДА було призначено Віктора Щепановського.

Тим часом судовиконавцям знадобився тиждень, щоб подати машини у розшук.         

Трохи із запізненням, 14 жовтня 2010 р., окремою ухвалою Тернопільського міськрайсуду накладено арешт на рахунки боржника у трьох банках, щоправда, як згодом з’ясувалось, через неправильно вказані реквізити рахунки заблокували тільки через місяць, і то на одному з них, скажімо, виявили… аж 62 грн.! 

Потрібні зарплати? Платіть за експертизу!

Далі ситуація сягнула абсурду. Нарешті 11 січня вже поточного року державні виконавці потрапили на територію автотранспортного підприємства й описали 8 автомобілів. Здавалось би, справа зрушила з місця, лишилось продати хоча б одне авто і робітники отримають зароблені вже понад рік зарплати.

– Як нам пояснила начальник відділу виконавчої служби Тернопільського району пані Гриців, перш ніж продати машини, потрібно зробити технічну експертизу та встановити їхню вартість, – каже Микола Лабайчук.  

Але сьогодні виконавча служба Тернопільського району вже заборгувала експертам за попередні роки 85 тис. грн.

– Марія Богданівна нам сказала сплатити вартість експертизи, – скаржиться Андрій Цюпак.

– Я дію в межах закону, – зазначила начальник ВДВС Тернопільського райуправління юстиції Марія Гриців. – У нас всі, хто позивався, так роблять. Я їм (шістьом робітникам – авт.) пояснила, але вони нічого не розуміють.

Насправді 11 стаття Закону «Про виконавче провадження» допускає «у разі необхідності залучати до проведення чи організації виконавчих  дій суб'єктів господарювання,  у тому числі на платній основі, за рахунок авансового внеску стягувача». Коли ж судовиконавці будуть виконувати судове рішення та перерахують вказану судом суму грошей плюс до неї дораховуються витрати, в даному випадку – за технічну експертизу, треба вміти, а головне, хотіти нормально пояснити людям.

Чоловіків, які вимагають повернути зароблене, обурило ще й те, що коли вони привели підприємця, готового купити одне із арештованих авто, у Марії Богданівни знайшлось із десяток аргументів, чому машина не продається.

– Складається враження, ніби вона має свого покупця і просто відтягує час. Але ж нам потрібні гроші, нашим сім’ям жити немає на що, – нервується Микола Лабайчук.

– Ніхто не відміняв відповідальності державних судових виконавців за затягування виконання судового рішення, – коментує юрист Леся Українець. – І в даному випадку робітники автопідприємства мають право знову звернутись до суду вже з цього приводу, у результаті може бути порушена кримінальна справа…

«Будівельник» визнають банкрутом!?

А тим часом на прес-конференції, присвяченій підсумкам 100 днів перебування на посаді міського голови, Сергій Надал повідомив,  що ПП «Будівельник» Зеновія Щепановського готують до банкрутства. 

– Те, що обіцяли, ми виконали, тобто надали дозволи на  проведення робіт. А ось зі сторони фірми «Будівельник» я не бачу, на жаль, виконання жодного зобов’язання. Більше того, на сьогоднішній день у мене є інформація, що з цією структурою працюють професійні юристи, які готують її до банкрутства, – заявив мер.

Пайовики «Будівельника» пропонують Щепановському продати ділянки у Криму

Черговий раз пайовики ПП «Будівельник» пікетували стіни ОДА. Люди вкотре намагалися дізнатися, де ділися їхні кошти і коли вони зможуть отримати своє житло. Пайовики втомилися від обіцянок забудовника і самі знайшли вихід із ситуації. Якщо до 4 квітня директор фірми Зіновій Щепановський не виконає своїх зобов’язань, люди створюватимуть товариства індивідуальних забудовників.

За словами заступника голови ОДА Миколи Головача, на останній нараді пан Щепановський пообіцяв, що до квітня на фірмі отримають перший транш кредиту у розмірі 50 млн. грн. Тоді відкриють рахунки для приватного підприємства “Будівельник”. Для відкриття тих рахунків потрібно ліквідувати заборгованість до Пенсійного фонду у розмірі 336 тисяч гривень, заборгованість із заплат – 750 тис. грн. та позовні заяви, які надійшли від пайовиків. Загальна сума боргу становить 2,5 млн. грн.

– Порівняно із 50 мільйонами заборгованість у розмірі 2,5 мільйона є незначною, – каже Микола Головач. – Після її ліквідації відкриють рахунки і можна буде працювати – вносити кошти і використовувати їх для будівельно-монтажних робіт.

За словами пана Головача, якщо до 4 квітня не вирішать фінансові питання, працюватимуть за іншими схемами.

– Можливий варіант, що у будинках, де готовність становить від 85%, будуть створені умовно товариства індивідуальних забудовників. Але цей альтернативний шлях ще розглядають. До нього вдадуться після 4 квітня, якщо до того часу не вирішать питання із фінансуванням, – каже Микола Головач. Однак усі погоджуються, що перший варіант вигідніший для обох сторін.

Натомість пайовики висунули свій перелік вимог. Вони просять оприлюднити результати перевірок контролюючих та правоохоронних органів, надати інформацію про фінансовий стан корпорації «Укрбудінвест» та юридичних осіб, які входять до корпорації, й оприлюднити в офіційних ЗМІ реальний стан загрози пайовикам. Також тернополяни просять голову ОДА Валентина Хоптяна посприяти в отриманні державної іпотеки на завершення.

Пайовики стверджують, що усі терміни виконання зобов’язань забудовником порушено. Жоден із стратегічних пунктів протоколу протягом останніх трьох місяців не виконаний. Про цей транш ми чуємо уже півроку, кажуть мітингувальники, гарантії отримання цих коштів немає. Пайовики самі шукають вихід із ситуації. Вони пропонують міській та районній владі безкоштовно надати земельні ділянки іншим будівельним компаніям, які б могли добудувати об’єкти. Також вони наполягають на добровільному відчуженні паном Щепановським об’єктів незавершеного будівництва та передачі земельних ділянок корпоративам та об’єднанням пайовиків.

Обіцянки забудовника пайовики називають мильною булькою. Вони не вірять, що директор підприємства отримає цей кредит і розрахується із вкладниками, адже аналогічне зобов’язання він обіцяв виконати до 10 лютого.

– Сюди прийшли освітяни, які повністю здали кошти на будинок на Тарнавського, 7, – каже тернополянка Валентина В’юшина. – Відтоді минуло вже два роки. За цей час у нас народилися діти, онуки, а ми і далі тіснимося. Ви обіцяли добудувати будинок, але й далі годуєте нас обіцянками про транш! 

Пайовики пропонують забудовнику продати земельні ділянки у Криму. Однак пан Щепановський стверджує, що на них також заплановано будівництво. Після зустрічі з пайовиками Зіновій Щепановський одразу мав виїхати у Київ, однак у громади була інша інформація, начебто забудовник збирається виїжджати за кордон. Щоправда, її чоловік спростував і назвав провокацією недоброзичливців. Аналогічно пан Щепановський прокоментував інформацію в інтернеті про продаж земельної ділянки з недобудованим об’єктом на вул. Головацького. Забудовник запевнив пайовиків, що оголошувати підприємство банкрутом ніхто не збирається і найближчим часом будівельні роботи таки розпочнуться.

Жанна Попович, Зоряна Гарасимів, «Номер один»

Коментарі  

 
+2 #2 пайовик ig 12.04.2011 19:07
13.04.2011
Не паримось. Лише в Тернополі 24 недобудованих будинків!!!! Нема що надіятись на пана зеня-балабола. зеньо нагріб валюти, бо більшості людей працювало за-бугром. В шарашці будівельника брали валюту аж слюнки текли. Навіть курс був кращий. Чи не так?
А зараз поки всі будови заарештовані паном Комаром. треба діяти!
1) Пишемо заяву за шахрайство.
2) Оформляємо майнові права на викуплені метри у суді! (до 100 гривень коштуватиме позовна заява).
3) Створюємо кооперативи без права на прибуток.
4) Приватизовуємо через юриста недобудовані будинки (бо міська рада офіційним листом! пообіцяла через суд забрати в зеня арендовану землю на якій стоїть, чи стоятиме будинок).
Діємо! Поки йде підготовка до банкруцтва.
Адже, коли ми встигнимо виробити майнові права на будинок, як юридична особа (кооператив), то матимемо рівні права з іншими установами які вже готові відібрати все за борги нашого земляка зеня!
5) Будуємося.
Хочеться подякувати державним чиновникам за пасивну позицію! Адже вони піклуються про людей. МОЛОДЦІ!
Цитувати
 
 
+3 #1 Тернополянин 05.04.2011 06:21
Є такий Юрій Олійник. Він у мери балотувався. Довгий час працював з Щепановським. Був другом і партнером. Може, треба його також про гроші запитати. Щось тихенько він спригнув з будівельного бізнесу.
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.