Четвер, 29 березня 2012, 09:38
Без попереджень та пояснень працівників «Тернопільміськліфту» залишили без роботи. Міська рада несправедливо, на їхню думку, провела конкурс на найкращі пропозиції по експлуатації підйомників. В результаті більше двадцяти людей змушені йти на біржу праці. Із 1 квітня 2012 року «ліфтери» провідного в обласному центрі комунального підприємства можуть не виходити на свої робочі місця. Сумну новину вони дізнались із газети.
Дмитро Кондратович, електромеханік по ремонту та обслуговуванню ліфтів: «Жодного повідомлення ні від кого не отримував, ніхто мене не попереджував, абсолютно ніхто не підходив, нічого не казав. Просто – начальник зібрав нас минулого четверга і сказав, що фірма ліквідовується».
Директор «Тернопільміськліфту» Петро Майкович попередив колектив підприємства, який налічує більше 20 осіб, що вони можуть втратити роботу. Чоловік не розуміє, чому міська рада спровокувала таку ситуацію, адже структура вже не перший рік працює в обласному центрі. Суттєвих скарг немає. Досвідчені працівники вчасно та якісно виконують свою роботу. Загалом КП «Тернопільміськліфт» обслуговує близько трьохсот ліфтів.
Петро Майкович, директор КП і ДП1 «Тернопільміськліфт»: «Основна маса електромеханіків – IV-V розряду, всі – висококваліфіковані механіки, які відчувають свою значимість. Професія електромеханіка специфічна, будь-хто не піде на неї. Людина повинна розумітися в електронних схемах, в електричних схемах, у механіці самої шахти».
21 березня після засідання виконавчого комітету міський голова Тернополя Сергій Надал прокоментував ситуацію із «Тернопільміськліфтом». Мер переконував, комунальне підприємство самоусунулось і на конкурс заявки не подавало.
Сергій Надал, міський голова (21 березня 2012 року): «На жаль, в числі цих їх немає, тому до керівника «Тернопільміськліфта» будуть вжиті самі суворі заходи дисциплінарного стягнення і, можливо, інші заходи, будуть залучатися правоохоронні органи. Тому що з невідомих для нас причин керівник комунального підприємства «Тернопільміськліфт» навіть не удосужився подати заявку на участь у конкурсі».
Справа в тому, що комунальне підприємство, так само як і створене на його базі – дочірнє, мало великі борги. Міська рада вирішила закрити цю установу. Натомість порадила керівництву «Тернопільміськліфт» подати заявку на конкурс, але вже як приватне підприємство, з тією ж назвою та матеріальним надбанням. Воно було створене два роки тому в однойменній структурі.
Петро Майкович, директор КП і ДП1 «Тернопільміськліфт»: «...Щоби був потужний колектив, адже який смисл його роздроблювати, якщо виконують ті самі функції. Для цього паралельно у 2010 році було створено ще й ПП «Тернопільміськліфт». Я створив його із ще одним працівником – так було погоджено. Я казав: «Входимо». Там немає великої рентабельності – просто якісно обслуговувати ліфти повинне потужне підприємство».
Та від перестановки доданків сума не змінюється. Документи вони подали як приватники, але міський голова переконує, що заявки не було. Хоча у Петра Майковича протилежні факти.
Петро Майкович, директор КП і ДП1 «Тернопільміськліфт»: «На 15 лютого ніхто не подав, окрім нас. Ми подали свій конверт, більше ніхто не подав. Термін було перенесено до 25 лютого, а 21 лютого відкрито конверти і було не оприлюднено, хто які інвестиційні пропозиції надає по умовах конкурсу».
Уже сьогодні спантеличені працівники «Тернопільміськліфту» починають оббивати пороги міських посадовців. Навіть до прокурорів навідались. Відповіді, що їм робити і за що їм жити в наступному місяці, поки не отримали.
Дмитро Кондратович, електромеханік по ремонту та обслуговуванню ліфтів: «Дуже прикро. За мною – родина, двоє дітей. Тим більше, що ще й мій син працює на тому ж підприємстві, що і я».
Більшість «ліфтерів» приймали об’єкти у жахливому, «запущеному» стані. Самі ремонтували та розчищали завали сміття.
Любов Маринин, електромеханік: «Я наробилася, мені багато допомагали. І мені шкода, що коли я їх привела у більш-менш нормальний вигляд – у мене їх забирають».
Перемогло у конкурсі три підприємства, одне з яких – охоронна фірма «МАКСИМА». До речі саме вона, забезпечує спокій міського голови та його команди.
Петро Майкович, директор КП і ДП1 «Тернопільміськліфт»: «Тій фірмі виноситься рішення, що вона є переможцем, бо вона теоретично хоче вкласти 1 мільйон гривень у розвиток. Якби та фірма мільйон перерахувала на управління чи на міську раду, і сказала «от ми внесли свою інвестицію – мільйон», так само вони би підтвердили свою інвестицію. А так – «ми хочемо внести, дайте нам ліфти».
Та вкласти мільйон гривень у тернопільські ліфти фірма «МАКСИМА» пообіцяла не документально, а лише на словах. У свою чергу, без п’яти хвилин безробітні працівники «Тернопільміськліфту» не розуміють, навіщо залучати нових працівників, якщо вже є досвідчені та професійні.
Олександр Калачник, електромеханік по ремонту та обслуговуванню ліфтів: «Я не бачу... Нормальний спеціаліст не приїде на таку зарплату в Тернопіль. Тим більше, як була інформація з Києва, це повний абсурд. У Тернополі є достойні люди, які можуть достойно виконувати цю роботу».
Міська рада це питання коментувати відмовилася. Тому чим закінчиться історія з більш ніж 20-ма ліфтерами, журналістам довідатись не вдалося. Головне, щоб із кулуарними рішеннями міськради не зросли тарифи на обслуговування ще й підйомників.