Нове на сайті:
Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми В Тернополі справу ще одного "перевізника" передали до суду

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Для декого продаж “Туристу” стане надприбутковим

Пригадуєте, як з приходом до влади «помаранчевих» у 2005 році у ЗМІ широко рекламувалася відкритість та публічність аукціоні з продажу тих чи інших великих підприємств. Тодішня центральна влада розуміла, що суспільству потрібно продемонструвати, яким чином вона збирається наповнювати бюджет. Теж саме на місцевому рівні робив і екс-мер Тернополя Роман Заставний – аукціони з продажу комунального майна були частими і щироко анонсованими. Сьогоднішня влада в Тернополі поки не спромоглася провести жодного аукціону. Чому?

Зараз все інакше

Перше господарське питання новообраної влади Тернополя вийшло доволі „каламутним”. Рішенням №6-1-10 від 30 листопада 2010 року депутати скасували оголошений раніше аукціон на продаж комунального майна , що на проспекті С.Бандери, 2 (колишнє кафе “Турист”). Проте, як виявилось згодом, вирішеним це питання стало лише наполовину: старе рішення скасували, а новий аукціон провалили.

Згодом, 26 листопада 2010 року, на сайті міської ради з’являється велике повідомлення про аукціон з приватизації будівлі на проспекті Степана Бандери, 2, що повинен би відбутися 3 грудня цього ж року. В офіційній інформації зазначалось, що „на даний час будівля використовується третіми особами, разом з тим прийнято судове рішення про її звільнення”. Стартова ціна становила неповних 2,5 мільйона гривень.

Присутність третіх осіб, а також занизька оцінка і стали головним аргументом міського голови Сергія Надала скасувати аукціон.

Однак вже новим рішенням №6-6-26 від 24 лютого 2011 року сесія міської ради затверджує висновок про нову вартість будівлі та приміщення комунальної власності на проспекті Степана Бандери, 2, що становить 3722388 (три мільйони сімсот двадцять дві тисячі триста вісімдесят вісім) гривень, та доручає відповідному управлінню організувати аукціон з продажу цього майна. Варто зазначити, що за три неповні місяці остаточно виселити орендарів так і не вдалося, однак стартова ціна зросла майже на 50 відсотків від попередньої.

Оголошення про проведення нового аукціону було розміщене лише в газеті міської ради „Тернопіль вечірній” 2 березня 2011 року на 15-й сторінці. Інших повідомлень про перший для нової влади аукціон із продажу комунального майна не було. Мовчав офіційний сайт (до 4 квітня), мовчав і профільний заступник Володимир Камінський, а міський голова переконував, що інформації про приватизацію цього об’єкта було достатньо, хоча сам публічних розмов про аукціон уникав. 

„І сам не гам, і другому не дам”

Така гра в мовчанку призвела до того, що аукціон, який мав би стати показовим, тишком-нишком був провалений. Про те, що він не відбувся і з яких причин, теж немає жодної інформації. Лише 4 квітня посадовці назвали нову дату його проведення — 29 квітня цього року. І саме тут виникає ряд запитань: чому міська влада так активно звертає увагу на дрібнички, які зроблені для тернополян, але мовчить про аукціон, який має принести нечувані кошти для міського бюджету, і чому про аукціон, де головним принципом заробляння коштів є велика кількість учасників-конкурентів, так мало інформації?

Такий стан справ наштовхує на думку, що триповерхове приміщення майже в центрі міста площею 1254,7 кв.м та частиною підвального приміщення площею 36,1 кв.м (корисна площа становить майже 900 кв.м) готували під продаж, що називається „для своїх”. Прямого підтвердження цьому немає, але все виглядає так, ніби документи для участі в аукціоні подала лише одна фірма, натомість документами та самим об’єктом цікавились ще дві фірми. Не виключено, що влада намагалась розіграти класичний в такому випадку сценарій: дві „свої” юридичні особи подають документи, одна з яких виграє аукціон із розрахунку: стартова ціна плюс один-два кроки. Третя фірма, як кажуть, зайва, але відмовити її брати участь в аукціоні — неможливо. Тому і приймаються рішення дати задній хід для „своїх”, щоб небажаних гостей залишити одних, а, отже, аукціон зробити таким, що не відбувся, у зв’язку з відсутністю учасників. Це опосередковано підтверджує міський голова, який очікує отримати за цей об’єкт 4,5 мільйона гривень, а це і є стартова ціна та два кроки по 10% від початкової вартості.

          

А гроші потрібні всім

Кошти від продажу комунального майна мають цільове призначення — їх можуть направляти виключно на капітальні вкладення: будівництво та капітальний ремонт. Враховуючи, що на даний час в Тернополі капітальні роботи проводяться на центральному стадіоні, в школі мікрорайону «Пронятин», в Палаці спорту, в пологовому будинку на базі лікарні №3 тощо, гроші є куди вкладати. І це не враховуючи дороги, які чи не найбільше потребують оновлення, і планова сума на їх ремонт сягає не одного десятка мільйона гривень.

Чого чекати тернополянам від влади в майбутньому: розрекламованої екзекуції над водієм автобуса, який в рамках підписаних договорів відмовив пенсіонеру в проїзді, чи чергового замовчування надприбуткових операцій з комунальним майном? Зрештою, для кого надприбуткових?

Політики мають свою думку

Депутат Тернопільської міської ради Петро Гринчишин („Фронт Змін”) вважає, що це ніщо інше, як недоопрацювання управління, яке займалося питаннями продажу об’єкта. Адже інформація про приватизацію триповерхової будівлі загальною площею майже у 1255 квадратних метрів у центральній частині міста зацікавила б чимало бажаючих. І тому такі заходи потребують широкого інформування та хорошої реклами.

У тому, що про аукціон не було відповідного інформування, переконаний також і депутат Тернопільської міської ради Тарас Юрик („За Україну!”): „Враховуючи те, що це перший аукціон, який дійсно може принести необхідну суму коштів у бюджет міста — він мав би бути більше розрекламований. І якщо в нас є проблема з учасниками, то за хорошої реклами і хорошого інформування населення щодо продажу цього об’єкта учасників можна було б шукати і в Києві, і в Донецьку — будь-де їх можна було б знайти”.

Міський голова Тернополя Сергій Надал, у свою чергу, запевняє, що торги були достатньо розрекламовані: „Я вважаю, що інформації про приватизацію цього об’єкта було достатньо”. Також міський голова Тернополя підтверджує: „Ми очікували отримати не менше 4,5 мільйона гривень. І розраховували ці кошти отримати у квітні, але, на жаль, отримаємо у травні”.

Коментарі  

 
+5 #1 gram 06.04.2011 10:26
Не здивуюсь, якщо Свободівці взагалі оминатимуть відкритих аукціонів, тендерів, конкурсів... Вони це будуть все майно роздавати побратимам!
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...