Середа, 02 лютого 2011, 16:37
На щастя, хоча б одна дитина вижила, але…
Халатність медиків все частіше примушує задуматися. Адже в силу тих чи інших обставин вони часто ставлять неправильний діагноз, а звідси і лікування, яке не призводить до одужання, а, навпаки - погіршує стан пацієнтів.
Про злочини лікарів знають всі. Але всі мовчать
Так, більшість справжніх, совісних лікарів готові на самопожертви, не зважаючи на копійчані зарплатні, недостатність відповідного медичного обладнання, жалюгідність умов, до яких довела держава, через що і страждають безвинні люди.
Але що робити, коли у медичних закладах з'являються горе-лікарі, які на твоїх очах абсолютно байдуже ставляться до пацієнта, маніпулюють його життям? Адже саме через таких горе-лікарів люди стають каліками на все життя. І, що найстрашніше, калічать дітей.
Нестерпно, коли знаєш, хто це зробив, але не розумієш - за що? Знають про їхню вину й інші – правоохоронці, колеги-лікарі, та й, зрештою, самі батьки.
Знають, але мовчать і нічого не роблять для того, щоб притягти винуватців до відповідальності за смерть чи каліцтво дитини. Завжди спрацьовує „відмазка” - це зайвий клопіт, бо для цього потрібні гроші і час, яких у них немає. Так вже сталося, то нехай так і буде - Бог як дав, так і взяв, а до його діла немає чого нам, смертним, лізти.
Тим часом, ось такі горе-лікарі, й далі безкарно роблять свої страшні справи - свідомо прирікають вагітних жінок на й без того тяжкі муки при пологах, ганебно беруть гроші, які пацієнти простягнуть тремтячими руками, гадаючи, що після цієї подачки лікарі полегшать їхню участь.
Трагедія, коли наше життя псують некомпетентні лікарі. Коли, ще вчора абсолютно здорова вагітна жінка, сьогодні дізнається, що дитя стане калікою, або й взагалі народилося мертвим, а лікарі лише розводять руками, мовляв, що вдіємо, непередбачувана травма під час пологів.
Переламані хребти, ніжки, руки, пошкоджені голови - це не весь перелік тих, як вони називають, непередбачуваних травм, бо зі всієї сили просто таки виривають дітей із лона матері залізними щипцями й ще невідомо чим.
Чи спроможна жінка, яка довгих дев’ять місяців виношувала під серцем свою кровинку, рахуючи не лише тижні, а й дні, секунди, коли на світ з'явиться її дитя, усвідомити, що все втрачено і з лікарні вона йтиме одна, не пригортаючи до грудей кохану дитину. Що тоді відчуває лікар, з вини якого до родини приходить таке непоправне горе?
Долю сімї скалічив лікар
Саме через провину „лікаря” прийшла біда і до сім'ї Віталія та Ірини Синицьких (прізвище та імена змінені - прим.ред.) з Чорткова. Ірина очікувала народити двох здорових близнят-хлопчиків, але доля, руками тих же «випадкових» лікарів, розпорядилася по-іншому.
На 32-му тижні вагітності на її тілі з'явилися незрозумілі плями, а подекуди і пухирці. За словами лікаря, їх спричинила гормональна мазь. Обстеживши свою пацієнтку, лікар повідомив, що серцебиття малюків у нормі і... відпустив на вихідні додому. А десь через п'ять діб почалися перейми. Що насправді відбувалося за дверима родзали - сім'я й досьогодні не знає. Лікар лише повідомив, що стався прикрий випадок - один плід був вже мертвий, а інший у критичному стані.
Але є дещо важливіше за випадок - здоровий глузд, адже алергію та поспішні пологи викликав саме мертвий плід, який лікар завчасно "просто не помітив". Тіло дитини в утробі матері майже розклалося. Зважаючи на критичний стан іншого малюка, лікар констактував діагноз - гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС з набряком головного мозку, синдром рухових розкладів, двобічна пневмонія бактеріального та ателектатичного ґенезу. Ці невтішні прогнози і заключення, але найстрашніше - важко виліковні. Натомість, лікар формально висловився – зробив все, що міг, хто може, нехай зробить краще.
«Невимовно болісно розкривати наші муки і страждання, - розповідає батько, - ми витратили надзвичайно велику суму коштів, доправили дитину, яка вижила, до Тернополя, де впродовж двох місяців малюк перебував на інкубаційному утриманні. Що далі - то гірше. Під час вилиски встановили ще одну невтішну патологію - ретинопатія недоношених очей. Далі були дві невдалі операції в одній із лікарень міста Одеси. Через З тижні лікарі дали направлення до Київського консультативного центру "ОХМАТДИТ". Сказали, що домовилися з тамтешнім лікарем, який одразу вживе нагальних заходів щодо одужання дитини. З'ясувалося, у супроводі до Києва нам відмовили, обмежившись простим вибаченням. Натомість, квола дитина їхала до клініки не у "кареті" швидкої допомоги, а у загальному вагоні-купе "Укрзалізниці"! Це нонсенс! Кричуща лікарська байдужість! Як іще пояснити таке нечувано антирелігійне ставлення до людського життя? Після приїзду до столиці, жодний з, начебто домовлених, лікарів нас не зустрів, бо перебували чи то у відпустці, чи то про наш приїзд абсолютно не були проінформовані!".
Добрі люди є…
"Нам нічого не залишалося, як шукати допомоги у добрих людей, - продовжує мати Ірина. - Звинувачувати лікарів вже немає сенсу, у будь-якому разі за свої злодіяння постануть, якщо не перед громадським судом, то перед Господнім однозначно. Сьогодні для нас найважливіше підняти нашого синочка Віталіка-молодшого на ніжки й дочекатися, коли він нарешті зможе розплющити оченята і побачити своїх тата і маму".
Доля посміхнулася цій сім'ї, бо на своєму зболеному шляху вони таки зустріли добрих, чуйних, милосердних людей, завдяки моральній та фінансовій підтримці яких жевріє у серцях батьків надія та віра, що їхній синочок зможе подолати свої недуги. Після багатьох спроб добитися допомоги від лікаря, який не догледів свою пацієнтку, родина Синицьких все ж не опустили рук.
"Допомога прийшла тоді, коли вже й не сподівалися, - каже батько Віталій. - Ми щиросердечно вдячні Мирославу Мотюку, народному депутату України першого скликання; Романові Чортківському, голові Чортківської районної ради та його колишньому заступнику Іванові Вівату; Любомиру Білику, директору Чорткіського державного медичного коледжу; Олександрові Стаднику, голові постійної депутатської комісії з питань бюджету Тернопільської обласної ради; Ользі Дейнеці, головному педіатру Тернопільської області; Анастасії' Сотник, лікарю Тернопільської обласної дитячої лікарні; Чортківському соціально-реабілітаційному центру «Дорога в життя», районному громадському об'єднанню «Лебедята», а також волонтерам та меценатам, особливо пані Марії зі Львова, і просто чуйним до чужого горя людям, які не шкодували своїх грошей, аби наш синочок з кожним днем почувався краще. Страшно уявити, що було б, якби вони не підтримали нас у таку скрутну хвилину. Ми щиро завдячуємо цим людям за допомогу та щодня молимо Бога за здоров 'я та добробут у їхніх родинах".
Висновки робіть самі
На жаль, свавілля й невігластво докорінно змінили душі і серця українців. Здається, не існує правди - панує лише корупція, загублено десь у просторі моральність та елементарний гуманізм. Де ж поділися люди, віддані служителі Гіппократа, які дійсно гідні професії - лікар? Професії, яка потребує найбільшого таланту, внутрішньої сили та невичерпної доброти, людяності, самовіддачі і самопожертви. Саме від представників цієї професії залежить наше здоров'я та життя. Хочеться вірити, що у подальшому професію "лікар" обиратимуть ті, які від народження створені стати працівниками медицини, які дійсно плекають той істинний промінь обов'язку та милосердя, що зігріває всіх людей, хто звертається за допомогою у надії звільнитися від страждань та болю.
Ілона Стула і редакція "Тернопільского тижня”