Нове на сайті:
Найкраща школа в області - не в Тернополі Тернопіль для ЗСУ: Сергій Надал про нову техніку, що рятує захисників У Тернополі хочуть перейменувати відому ще з 18 століття вулицю Тернопіль для ЗСУ: "Бойові пташки" зміцнюють оборону 42-ї окремої механізованої бригади Тернопіль для ЗСУ: нові РЕБи та антидронові рушниці рятують життя бійців 35-го батальйону У Тернополі судитимуть зрадника, який допомагав гауляйтеру Запоріжжя Тарифи на тепло та гарячу воду для населення Тернопільської громади пообіцяли не піднімати На Тернопільщину продовжують прибувати ВПО Передали «тернопільські» РЕБ та антидронову рушницю для 78-го окремого десантно-штурмового полку – Сергій Надал Тернопільські антидронові системи рятують життя наших воїнів Тернопіль для ЗСУ: 6 вересня передали 10 тепловізорів для бійців 55 батальйону Передали 40 FPV-дронів для спецназу поліції – Сергій Надал У Тернополі СБУ повідомила про підозру пособнику окупантів Тернопіль для ЗСУ: Міська рада Тернополя передає 162 дрони та мультикоптера нашим захисникам Тернопіль для ЗСУ передав нову партію портативних рацій захисникам з 54-ої бригади – Сергій Надал

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Напевне,  всі знають приказку «На ображених балкони падають»?

А от журналісти «20 хвилин» з допомогою юриста вирішили донести до користувачів інтернету думку, що за образу в соцмережах можна подати і до суду. Проте така практика рідкісна в Україні, адже довести вину відповідача важко. Хіба що він сам визнає свою вину.

В ображеного у соцмережі ймовірність виграти справу в суді — 5%, вважають правозахисники. Втім, подавати до суду і відстоювати свою честь таки треба, радить тернопільський адвокат Василь Когут.

Нагадаємо, нещодавно подібну справу розглядав Підволочиський районний суд. За образливі слова під фото неповнолітньої її родина відсудила в онлайн-кривдниці 500 грн моральних відшкодувань. До слова, позов за образу в сецмережах у Тернопільській області перший.

- Що каже закон про образи в соцмережах?

- Моральна шкода полягає у приниженні честі і гідності, а також ділової репутації фізичних чи юридичних осіб. Тому за неправдиві відомості, наклепи, які зачіпають честь і гідність особи, можна подавати до суду. Це передбачає статтею 23 Цивільного кодексу України – “Відшкодування моральної шкоди”. Якщо особа вважає себе приниженою, і від того у неї є душевні переживання, неспокій, страждання, вона має право вимагати у своїх кривдників відшкодування моральних і навіть матеріальних збитків.

- Чи легко довести вину кривдника?

- Безперечно, треба знати особу, яка вас образила в соцмережах чи, приміром, у пресі, на листівках, у публічному місці. А також слід мати докази – свідків, копію сторінки з образами у соцмережі, пресі, на листівках.

- Чи були подібні випадки у вашій практиці?

- У моїй практиці подібних випадків не траплялося. Але оскільки є можливість розповсюдження інформації, нею можуть скористатися порядні і непорядні люди. Тому раджу потерпілим відстоювати честь і гідність. Таку поведінку потрібно присікати на корені заявою до суду. До того ж, якщо через образу в соцмережі у людини був психічний зрив, загострення хвороби, і лікар підтвердив, що це пов’язано зі стресом та призначив лікування, тоді можна вимагати і відшкодування матеріальних збитків на лікування.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.