Нове на сайті:
СБУ викрила і продемонструвала ще одне"обличчя колаборціонізму" (фото) На Тернопільщині експерт погорів на хабарі Розпочинаємо тиждень з передачі 30 дронів FPV SAG 7/IX на фронт - Сергій Надал Ще 3 нових розвідувальних дрони передаємо на фронт - Сергій Надал У Тернополі СБУ повідомила про підозру черговій колаборантці Прокуратура на Тернопільщині повертає землі громадам вартістю понад 6,7 млн грн На Тернопіллі поліцейська привласнювала наркотичні засоби І знову прихильниця "руського міра" з Почаєва Засудженому за хабар чиновнику з Тернополя дали 5,5 років «Людина року-2023» на Тернопіллі… Вирубав дерева і заплатив за це На Тернопільщині викрито черговий канал переправлення через кордон чоловіків Землі заказника "Товтровий степ" намагаються повернути державі На Тернопільщині вже й за екскурсію по Дністрі вимагали хабар За матеріалами СБУ судитимуть проросійського бойовика, який грабував мирних жителів Херсонщини

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Напевне,  всі знають приказку «На ображених балкони падають»?

А от журналісти «20 хвилин» з допомогою юриста вирішили донести до користувачів інтернету думку, що за образу в соцмережах можна подати і до суду. Проте така практика рідкісна в Україні, адже довести вину відповідача важко. Хіба що він сам визнає свою вину.

В ображеного у соцмережі ймовірність виграти справу в суді — 5%, вважають правозахисники. Втім, подавати до суду і відстоювати свою честь таки треба, радить тернопільський адвокат Василь Когут.

Нагадаємо, нещодавно подібну справу розглядав Підволочиський районний суд. За образливі слова під фото неповнолітньої її родина відсудила в онлайн-кривдниці 500 грн моральних відшкодувань. До слова, позов за образу в сецмережах у Тернопільській області перший.

- Що каже закон про образи в соцмережах?

- Моральна шкода полягає у приниженні честі і гідності, а також ділової репутації фізичних чи юридичних осіб. Тому за неправдиві відомості, наклепи, які зачіпають честь і гідність особи, можна подавати до суду. Це передбачає статтею 23 Цивільного кодексу України – “Відшкодування моральної шкоди”. Якщо особа вважає себе приниженою, і від того у неї є душевні переживання, неспокій, страждання, вона має право вимагати у своїх кривдників відшкодування моральних і навіть матеріальних збитків.

- Чи легко довести вину кривдника?

- Безперечно, треба знати особу, яка вас образила в соцмережах чи, приміром, у пресі, на листівках, у публічному місці. А також слід мати докази – свідків, копію сторінки з образами у соцмережі, пресі, на листівках.

- Чи були подібні випадки у вашій практиці?

- У моїй практиці подібних випадків не траплялося. Але оскільки є можливість розповсюдження інформації, нею можуть скористатися порядні і непорядні люди. Тому раджу потерпілим відстоювати честь і гідність. Таку поведінку потрібно присікати на корені заявою до суду. До того ж, якщо через образу в соцмережі у людини був психічний зрив, загострення хвороби, і лікар підтвердив, що це пов’язано зі стресом та призначив лікування, тоді можна вимагати і відшкодування матеріальних збитків на лікування.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.