Нове на сайті:
Ветерани російсько-української війни закликають міську раду внести зміни до Генерального плану Тернополя Можна лише вчерговий раз порадіти за пінгвінів Зубопротезування для військових та ветеранів: як працює новий пілотний проєкт від НСЗУ на Тернопільщині Передали нашим тернопільським тероборонівцям ще вісім нічних розвідувальних дронів - Сергій Надал Замість випускного у школі рідні готуються до похорону школяра У 3 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу в складних неонатальних випадках Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

« ... як свідчить іноземний досвід, вбивства та катування у відділках міліції чи СБУ зупинить не створення комісій з незрозумілими функціями, а суттєва зміна досудової слідчої процедури».

Створити центри допиту та утримання громадян, обладнані камерами спостереження, підпорядковані Міністерству юстиції пропонує народний депутат, заступник голови Української народної партії Ярослав ДЖОДЖИК. Так політик прокоментував проект Указу Президента, розроблений Міністерством юстиції, про створення Комісії з питань по попередження катувань.
За словами ДЖОДЖИКА, “як свідчить іноземний досвід, вбивства та катування у відділках міліції чи СБУ зупинить не створення комісій з незрозумілими функціями, а суттєва зміна досудової слідчої процедури”.
“Механізм досудового слідства повинен здійснюватися за такими правилами: підозрюваний у вчинені злочину має бути негайно доставлений не у відділення міліції чи іншого правоохоронного органу, а у відповідний центр, де його допит проводитиметься за присутності представників Міністерства юстиції з обов’язковим супроводом аудіо- та відеозапису. Подібна процедура має застосовуватися і до осіб, яких було викликано на допит у якості підозрюваних чи свідків”, - переконаний народний депутат.
Він зауважив, що “таким чином, правоохоронні органи втрачають можливість силового тиску на підозрюваних та свідків у тому числі й використовувати часто застосовувану практику «вибивання доказів»”. “Для реалізації таких планів необхідно якнайшвидше внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу, законів «Про міліцію», «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про прокуратуру» в частині регулювання досудових процесуальних дій правоохоронних органів”, - підкреслив заступник голови УНП.
“Такий сценарій дасть змогу мінімізувати та, навіть повністю викорінити, практику катувань у правоохоронних органах і не створювати додаткові комісії, які мають виключно консультативно-дорадчі функції і не зможуть прямо впливати на викорінення практики застосування тортур органами МВС та СБУ”, - підсумував Ярослав ДЖОДЖИК на http://www.unp.ua

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.