Неділя, 22 липня 2012, 09:48
Чи розрахується міська влада за реконструкцію фонтанів на бульварі Шевченка ще невідомо. Ремонтувати водограї вже почали. Сьогодні на бокових фонтанах майстер Микола Окряк і його колеги кладуть плитку.
Микола Окряк, плиточник: «Треба ту плитку навколо обрізати і на цю трубку насилити. В даний момент все вийшло. Це називається гідроізоляція, щоб не було втрати води. І так ми складаєм плитку. Спеціальний клей, тому що мороз, вода, вітер. Плитка повинна триматися, а вона буде триматися тоді, коли якісні і відповідні матеріали. Потім ми доходимо до цієї тумби. Там вже буде складніше».
Бокові фонтани скверу особливих змін не зазнають, розповідає заступник директора фірми-виконавця робіт Віталій Мазурик. Водограї лише освіжать новими матеріалами.
Віталій Мазурик, заступник директора підприємства-виконавця робіт:«Застосовується тут штучний керамограніт, внутрішнє оздоблення чаші. Сам бордюр - парапет буде виконаний з натурального граніту, і зовнішнє оздоблення буде з натурального граніту. Форма цього парапету буде така, яка була до цього, яка була раніше. Вона буде просто реконструйована, але виконана з нового граніту. Воно є сертифіковане в Україні. 10 років на нього дається гарантія».
Микола Окряк, плиточник: «Буде стояти до тих пір, поки не поміняється мода. Матеріали вдосконалюються відповідно, і буде мінятися з часом. Ну не знаю, може через років 10, через 20, важко сказати».
А от центральний фонтан планують зробити у вигляді квітки терену. Його обіцяють обладнати підсвіткою та музичним супроводом. Хоча, які саме мелодії звучатимуть з водограю, мер Тернополя ще не знає. Та й у скільки обійдеться така новинка не уточнив. Лише назвав загальну вартість реконструкції фонтанів на бульварі Шевченка, а це 2 мільйони 158 тисяч гривень, які казначейство віддавати не поспішає.
Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Грошей не хватає і навіть ті кошти, які є в місцевих бюджетах, вони сьогодні використовуються для потреб держави. Але кошти є закладені, є розуміння зі сторони підрядника. Поетапно ці кошти до них поступають, по мірі того, як казначейство має грошове підкріплення».
Але це ще не повна сума, яку влада могла б викласти за реконструкцію фонтанів. Ремонт водограїв на бульварі Шевченка обійшовся діючому мерові дешевше, оскільки його попередники під час своєї каденції повністю обладнали підземний центр управління фонтаном і підвели необхідні комунікації, що також коштувало чимало, повідомляє ІНТБ