Нове на сайті:
"Тернопільводоканал" отримав "на халяву" корисного обладнання на мільйони гривень Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах Західної України З 1 серпня у Тернополі подорожчає проїзд в громадському транспорті Чому робота Тернопільської міської комісії по отриманню відстрочки дуже важлива Повістки поштою можуть бути виключно від ТЦК СП «Тернопільелектротранс» вбивають нові урядові тарифи на електроенергію для бізнесу Івано-Франківськ: Чому українці платять влітку за прибирання снігу та за тепло Від Тернопільської міської ради передаємо на фронт нову партію дронів, тепловізорів та камеру - Сергій Надал На Тернопільщині директора лікарні то звільняють, то поновляють Передали на передову Тернопільському 35-му батальйону нову партію ударних fpv-дронів та розвідувальних квадрокоптерів Маvic - Сергій Надал Перевізники у Тернополі вимагають підвищити плату за проїзд у громадському транспорті, - яка реакція мерії Обмеження для транспорту в Тернополі Сергій Надал на передовій нагородив наших захисників з територіальної оборони Тернополя В Івано-Франківську на 50% подорожчав проїзд у громадському транспорті Повістки виписують лише службовці ТЦК і СП, а не мер чи обласна та міська ради

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Новий рік, новий бюджет та нова влада поки що так і не дали відповіді на питання, чи не виникне знову в найближчому майбутньому проблема з вивозом сміття у нашому місті?

Сміттєпереробного заводу так і не дочекалися

Якщо відкинути політичні перипетії у цьому питанні, то коротко ситуацію можна охарактеризувати так. Колишній мер Роман Заставний був готовий вирішити проблему раз і назавжди. Саме він запровадив конкуренцію серед перевізників та не допускав підвищення тарифу, в місті з’явились нові європейські контейнери та сміттєвози, відходи почали сортувати, збудовано сучасний полігон на землях, які свого часу були виділені комунальному підприємству «Тернопільводоканал» для складування мулу. Зроблено дійсно багато, але недостатньо. Сміттєпереробного заводу, які є звичними в Європі, ми так і не дочекалися.

Свою ложку дьогтю в загальну діжку меду влили і мешканці прилеглих до існуючого сміттєзвалища (закладеного ще у 1977 році) сіл Малашівці, Ігровиця та В.Івачів. Вони блокували захоронення відходів на сміттєзвалищі, вимагаючи від влади повністю відмовитись від цього полігону. Їхні вимоги були абсолютно зрозумілі, оскільки до водозабору, з якого черпає питну воду 70 відсотків тернополян, найкоротша відстань трохи більше одного кілометра. Вони погодились припинити блокування, коли побачили альтернативу та зрозуміли пояснення влади: дайте можливість дозаповнити яр, засипати все це вапняною сумішшю, створивши купол, і ми підемо з цього місця. І це було правдою, бо іти було куди: на землях Миролюбівської сільської ради, незважаючи на політичні протести, повним ходом йшли роботи з будівництва нового полігону.

Будівництво полігону в Миролюбівці блокували самі ж свободівці

Мешканці бачили активні кроки в напрямку створення альтернативи Малашівецькому сміттєзвалищу та рахували дні, коли на його місці, нарешті, виросте ліс.

Однак вибори внесли свої корективи в цей процес. Влада помінялася, і новий міський голова Сергій Надал вже публічно заявив, що не продовжуватиме справу свого попередника щодо будівництва нового полігону. Таку позицію можна зрозуміти, бо саме його однопартійці «свободівці» блокували роботи поблизу Миролюбівки. Однак запропонувати щось інше влада поки що не спромоглася. Досі немає конкретики щодо встановлення та запуску сміттєсортувальної лінії (тої, що вже 2 роки, зі слів голови обласної ради, десь існує), досі не озвучено плани щодо будівництва сміттєпереробного заводу.

Тепер цілком можна спрогнозувати, що мешканці сіл Малашівці, Ігровиця та В.Івачів знову можуть перекрити дорогу на полігон, бо у влади немає відповіді на головне питання: куди возитимуть сміття, якщо добудова альтернативного полігону на Миролюбівських землях не входить в плани новообраного міського голови.

Мураха, яка дивним чином “об’єднує”Тернопіль і Київ

А тим часом Тернополем ходять чутки, що нас чекає перерозподіл сміттєвого ринку. Ціна питання — 50 тис.дол. Це той хабар, який згодом може з легкістю окупитися, якщо з наступного півріччя встановити плату за утилізацію сміття, оскільки зараз вона дорівнює нулю, бо платять за це перевізники. Для порівняння: кияни сплачують близько 30 гривень за захоронення одного метра кубічного сміття на місяць.

На сторінках місцевих Інтернет-видань вже згадувалась громадська організація «За чисте місто», символом якої є мураха. Та сама комаха, виконана в подібних кольорах, є символом компанії «Грінко», яка стрімко захоплює ринок вивезення сміття в Києві та інших містах України. І, до речі, не рідко, ця фірма опиняється в епіцентрі скандалів. Про що можна почитати на сайт газет, які видаються в цих містах Саме активісти громадської організації «За чисте місто» чи не першими підтримали кандидата на посаду міського голови Сергія Надала.

Чи пов’язані між собою події з блокування сміттєзвалища у 2009 році та плани нової міської влади у 2011 році, ми зможемо дізнатися вже найближчим часом.

Ілько Свобідний

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.