Нове на сайті:
У 3 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу в складних неонатальних випадках Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Факт перерізання вен ув’язненими Копичинецької колонії перевіряють. Тернопільська обласна комісія особисто поспілкувалася з одним із засуджених, який під час візиту в колонію Житомирського спецназу, порізав собі горло та руку. Ув’язнений розповів, що про приїзд людей у масках засуджених попередили. А на порізи Ігор наважився тоді, як його почали бити спецназівці.

Ігор Гнатишин, ув’язнений Копичинецької виправної колонії № 112: «Коли я після тих 2-х ударів відлетів, можна так сказати, в стєнку, я обернувся, дістав мойку, хай вскрити горло, бо зразу я поняв, що вони тим не закінчать, тими 2-ма ударами. Говорять, що інвалідами були після цього. Я думаю, я ліпше вскрию руку чи горло, і в мене буде шрам. Но я не буду інвалідом. Вскривши горло, я получив пару ще ударів по спині, так як находився спиною до входу в камеру. Почувствовав удари по спині, я поняв, що цим не обійдеться, – вскрив ще ліву руку».

По-іншому переповідають події того дня працівники колонії. За їхніми словами, такими діями ув’язнені хотіли розхитати режим утримання засуджених. А силовики лише реагували на дії хлопців.

Дмитро Возняк, начальник Копичинецької виправної колонії № 112: «Засуджений Гнатишин, який розказує, що його там били, це він скоїв пошкодження ще до того, як зайшли представники цієї групи в камеру. Відкрили двері, а він вже стояв і, скажем, царапав собі передпліччя. Заломали руки, забрали від нього це лезвіє від одноразового станка і надали першу медичну допомогу і залишили в камері. Цей засуджений вже неодноразово вчиняв чинне пошкодження, являється злісним порушником режиму утримання, на протязі 4-х років скоїв 61 порушення режиму утримання, відбуваючи міру покарання».

За їхніми словами Ігор Гнатишин порушував режим утримання, відмовляючись вставати зранку, виконувати роботу, яку дають ув’язненим. Сам молодий чоловік пояснює, що працювати не міг через туберкульоз, який в нього виявили «на зоні».

Ігор Гнатишин, ув’язнений Копичинецької виправної колонії № 112: « – Ти працюєш тут? – Нє, я не працюю. (перебивка) Чого я не встав на подйом. Я вам скажу, чого я не встав на подйом: бо в мене температура 38 С, я кашляю, я всьой горю. В 6 год. нас піднімають і виганяють на вулицю».

Леонід Бицюра, голова постійної комісії з питань законності Тернопільської облради: «Ті люди, які тут перебувають, повинні розуміти, що вони тут не на відпочинку».

Крім спілкування з учасниками інциденту, обласна комісія оглянула умови утримання в колонії, поспілкувалася з рештою засуджених. У результаті, одностайно підтримувати ні адміністрацію закладу, ні ув’язнених, зокрема Ігоря Гнатишина, не беруться.

Леонід Бицюра, голова постійної комісії з питань законності Тернопільської облради: «Є ряд доказів, які свідчать не на його користь. Хочу сказати, що людина, яка перебуває значний час в місцях позбавлення волі, вона має певні якісь психологічні моменти вже. 6 років в таких місцях провести – це вже ясно, якісь виникають і психічні злами, і т.д. Тобто однозначно трактувати, що адміністрація перевищила свої повноваження, чи міри заходи безпеки, так говорити не можна».

Остаточні висновки у цій справі зробить прокуратура та уповноважена з прав людини, зазначив Леонід Бицюра, повідомляє ІНТБ

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.