Нове на сайті:
Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми В Тернополі справу ще одного "перевізника" передали до суду Захисники з Тернополя, які повертаються з фронту з пораненнями, отримують 10000 грн на реабілітацію - Сергій Надал Як на Тернопіллі "борються" з розкраданням бюджетних коштів при закупівлях

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

У Тернопільському Центрі Комунікацій у неділю гостювали відомі письменники Андрій Курков ( «Львівська гастроль Джимі Хендрікса» і т.д., кіносценарист), Ірен Роздобудько («Я знаю, що ти знаєш, що я знаю», поетеса, викладач) зі своїм чоловіком бардом Ігорем Жуком, а також книговидавець та співзасновник видавництва «Нора-друк» Микола Кравченко.

За чашкою запашної кави відомі українці поділилися своїми враженнями про політику, роль письменників у ній та розказали, чому вони сьогодні перебувають на Тернопільщині. Як виявилося, відома четвірка вирішила підтримати на виборах мера Гусятина, народнорухівця Михайла Савчука.

-Одна з причин, чому я приїхав сюди – це підтримати Михайла Савчука, – розповідає Микола Кравченко. – Нам потрібний хоч один лобіст у ВРУ, який буде підтримувати культурну експансію.

Він же додає, що захищати видавничу справу у політиці немає кому. Адже вища влада  хоче забрати податкові пільги у видавців, що, за переконанням Миколи Кравченка, приведе до справжнього колапсу.

- Зараз ми повертаємося у 2003 рік, – веде мову Микола Кравченко. – У той час ми з письменниками сідали у бус і їздили по Україні, я щось продавав. Так займалися промоцією літератури. Зараз вертаємося до цього самого.

Хоч письменники відзначають, що стан літератури сьогодні – це «повний кайф». Адже лави літераторів поповнюються молоддю.

- У нас справи кращі ніж у Росії чи Польщі, – ділиться враженнями Андрій Курков. – Бо є молоді письменники, яким від 25 до 60 років, адже таких у сусідніх країн немає. У нас з’являються нові імена, романи, але постійно закриваються книгарні.

Андрій Курков відзначає, що потрохи українська література починає працювати на експорт:

- Я скажу ту річ, яку не говорив ніхто. Ми дійшли до ситуації, коли тиражі українських письменників у Польщі у кілька разі більші, ніж в Україні. Так, я був першим – у Німеччині у мене 100 тисячні тиражі, а тут перший був – 2,5 тисячі. І таких письменників є ціла когорта. Це означає, що українська культура підсвідомо буде підлаштовуватися під іноземний ринок.

Чи українська література зможе жити далі – це залежить від політиків. На запитання, як вони ставляться до політики друзів по «літературному цеху».

- Марія Матіос розбирається у політиці, адже була держслужбовцем, – наголошує Андрій Курков.

Ірен Роздобудько доповняє, що треба її підтримати.Адже, коли письменники ідуть у політику – значить молодці.

Щоб відродити дух української книги – на Гусятинщині планують провести уже наступного року фестиваль «Слово за Збручем». Основна ідея – привчити людей звичайних, що література жива.

Особливо трагізм цього питання міг проявитися у суботу, коли відома четвірка прибули у Бучач. Адже там їм не задали жодного питання! А потім підійшли люди і кажуть, що презентація дуже сподобалася, але вони не знали, що спитати – бо це перший раз за 20 років до них приїхали письменники.

Ідею із фестивалем підтримав мер Гусятина Михайло Савчук. Він каже, що таке дійство пройде обов’язково. Попередньо планували, що проведуть перший захід цього року.

- Ми обов’язково зробимо фестиваль влітку наступного року, – каже міський голова Михайло Савчук. – Ми У Гусятині є один книжковий магазин, але гарний – 68 кв.м.

Підсумувати про видавничу справу взявся видавець Михайло Кравченко.

- Щоб нормально функціонувала видавнича справа потрібно три речі: видавці/письменники, системи розповсюдження і культура книги. Із трьох речей у нас немає двох.

 «Погляд»

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.