Нове на сайті:
Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми В Тернополі справу ще одного "перевізника" передали до суду

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

  У той час, як депутати фракції ВО «Свобода» у Київській та Львівській обласних радах повертають у власність громади комунальні аптеки, які поступово готували до приватизації, Тернопільська обласна рада, очолювана головою обласного осередку партії «Свобода» Олексієм Кайдою, навпаки – ставить під загрозу існування усієї комунальної аптечної мережі на Тернопіллі.

Керівники аптек комунальної мережі м. Тернополя та області у своєму відкритому листі до лідерів політичних партій України просять захисту від дій обласної ради та її голови Олексія Кайди зокрема та шукають юридичної допомоги у вирішенні майнових питань, через які сьогодні потерпають.

За словами аптекарів, все почалося тоді, коли нинішня каденція Тернопільської обласної ради своїм рішенням №792 від 19.11.2009 р. забажала провести реорганізацію існуючої мережі комунальних аптек, щоби на їхньому майні утворити єдине комунальне підприємство «Тернопільфарм». І вже з 2010 року вимагає від керівників аптек оформити за нею право власності на будівлі, де підприємства проводять свою статутну діяльність, та земельні ділянки, де ці приміщення розташовані. Для початку – вимагає подати копії свідоцтв про право власності на будівлі і землю, що належать обласній раді та передані аптекам у повне господарське управління.

Річ у тім, що керівники аптек не мають первинних правовстановлюючих документів, за якими приміщення і земельні ділянки належать обласній раді, бо це мають бути рішення районних рад про їхню згоду на передачу об’єктів обласній раді, а та, в свою чергу, має прийняти рішення про свою згоду їх прийняти у свою власність. Оскільки таких рішень не приймалось, то й документів не існує. І голова обласної ради чудово про це знає, однак продовжує зобов’язувати аптекарів виготовляти і подавати правовстановлюючі документи. Відтак фармацевти вважають, що таким чином облрада має на меті заволодіти нерухомим майном та земельними ділянками, а не зберегти мережу аптечних закладів спільної власності територіальних громад міст, селищ і сіл Тернопільщини.

«Такий висновок напрошується з того факту, що лише комунальні аптеки відраховують раді, як засновнику, 15% чистого прибутку, тим самим виконуючи свої статутні положення. Але обласна рада, як засновник, жодним чином не сприяла збільшенню прибутків комунальними аптеками, бо як інакше пояснити те, що у всіх лікарнях працюють тільки приватні аптечні пункти? – йдеться у листі. – Виникає дуже дивна ситуація: комунальні аптеки платять обласній раді «дивіденти» в розмірі 15%, оподатковують їх за ставкою 20%, а замість якоїсь допомоги – реорганізація!»

Аптекарі стверджують, що неодноразово зверталися до голови обласної ради О. Кайди, щоби вирішити питання реорганізації шляхом вдосконалення роботи мережі комунальних аптек, а не знищення її взагалі. Однак він відмовлявся спілкуватися на цю тему.

Що найцікавіше у цій ситуації, фракції ВО «Свобода» в інших облрадах діють зовсім не так. Наприклад, у Києві депутати-«свободівці» навпаки – не дозволили прийняти рішення про реорганізацію аптечних мереж шляхом злиття в одне підприємство. Вони стверджують, що таке рішення було б неправомірним і з можливими шкідливими наслідками, бо таким чином аптеки планують знищити через нове об’єднання, що існує лише на папері, а це – корупційні дії.

У свою чергу Львівська обласна рада у своєму рішенні від 29.03.2009 р. вважає неприпустимими скорочення мережі закладів соціально-культурної сфери, куди входять і аптеки, та їх працівників. Львівські «свободівці» навіть закликали свого голову ОДА взяти під особистий контроль виконання їхнього рішення та не реорганізовувати ці заклади.

«Ось такий неоднозначний підхід депутатських фракцій ВО «Свобода» у трьох областях, – констатують тернопільські аптекарі. – У Київській області – це корупція, на Львівщині – заборона і недопущення руйнування соціальної сфери, а ось у Тернопільській обласній раді – це правомірні дії». Чому так? – запитали керівники аптек в Олексія Кайди у своєму наступному зверненні, адже він водночас є головою обласного осередку партії «Свобода». Однак відповіді на своє запитання досі не отримали. Натомість майно майже двох десятків комунальних аптек передається на баланс Тернопільського виробничо-торгового аптечного об’єднання, яке теж знаходиться в стані реорганізації, а тому вже практично не існує як юридична особа. Кому аптеки передадуть далі – можна тільки здогадуватися. Тому цілком зрозуміло, чому фармацевти б’ють на сполох: «Бо ми не маємо бажання вчиняти неправомірні дії, виконуючи незаконні вимоги Тернопільської обласної ради, за що можемо поплатитися своїми робочими місцями і поповнити ряди безробітних».

Підписаний лист десятьма керівниками комунальних аптек із Тернополя, Зборівського, Борщівського, Чортківського та Монастириського районів області.

        

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...