Неділя, 09 грудня 2012, 10:07
Медики, посадовці та громадські діячі виділили плюси та мінуси охорони здоров’я в обласному центрі. Серед позитивів – підвищення якості обладнання, впровадження інтервенційної кардіології та нового напрямку – рентгеноендоваскулярної хірургії, поки що єдиної в області. Все більшу кількість населення, за словами експертів, лікують у центрах первинної медико-санітарної допомоги. Запрацювало більше відділень сімейної медицини та соціальних аптек. Останні, до речі, як і їхні приватні «колеги», повинні безкоштовно видавати хворим ліки за спеціальним рецептом.
Лідія Чайковська, перший заступник начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА: «Кожен, хто потребує лікування від гіпертонічної хвороби, може звернутися до свого сімейного лікаря чи лікаря-кардіолога за рецептом і реалізувати його у будь-якій аптечній мережі незалежно від форми власності: чи це є комунальна, чи це є приватна, по доступних здешевлених цінах. Процес реімбурсації повертає аптечним закладам держава».
Успішно функціонують в галузі охорони здоров’я й програми по запобіганню та лікуванню серцево-судинних і судинно-мозкових, інфекційних захворювань та цукрового діабету. Проте акцент, наголосили учасники форуму з розвитку міста, варто робити на людині, а саме на її стані, способі життя. За словами лікарів-педіатрів, щоб людина виросла здоровою, варто розпочинати з виховання дитини і насамперед усувати те, що загрожує юному поколінню.
Любов Волянська, доцент кафедри педіатрії ТДМУ ім. І. Горбачевського: «Це один з цих стратегічних напрямків, які ми пропонуємо – контролювати стан здоров’я наших дітей. На першому місці, на превеликий жаль, в нас стоять захворювання органів дихання. І від тієї інфекційної патології ми сьогодні маємо цілий ряд якісних хороших світового рівня вакцин».
Крім здоров’я дітей, в тернопільській медицині виділили ще кілька напрямів роботи на наступний рік.
Ростислав Левчук, начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради: «Наші завдання на найближчий рік і найближчий час: впровадження стратегії розвитку медичної галузі, визначення оптимальної мережі, проведення оптимізації закладів, надання медичної допомоги на первинному рівні, відпрацювання механізмів співпраці з медуніверситетом і медичними закладами різних рівнів, які є в місті і області, залучення ефективних інвесторів і відпрацювання ефективного господарювання, господарського механізму тих закладів, які сьогодні існують в місті, модернізація управління галузі».
Втілити ці задуми вдасться, якщо при формуванні бюджету влада виділить достатньо грошей на медицину Тернополя. У 2012-му цю галузь недофінансували. Тому й досі не добудували пологовий будинок при третій міській лікарні, який влада теж відносить до переліку основних проблем тернопільської медицини, повідомляє ІНТБ