Нове на сайті:
Івано-Франківськ: Чому українці платять влітку за прибирання снігу та за тепло Від Тернопільської міської ради передаємо на фронт нову партію дронів, тепловізорів та камеру - Сергій Надал На Тернопільщині директора лікарні то звільняють, то поновляють Передали на передову Тернопільському 35-му батальйону нову партію ударних fpv-дронів та розвідувальних квадрокоптерів Маvic - Сергій Надал Перевізники у Тернополі вимагають підвищити плату за проїзд у громадському транспорті, - яка реакція мерії Обмеження для транспорту в Тернополі Сергій Надал на передовій нагородив наших захисників з територіальної оборони Тернополя В Івано-Франківську на 50% подорожчав проїзд у громадському транспорті Повістки виписують лише службовці ТЦК і СП, а не мер чи обласна та міська ради Оплата за проїзд у громадському транспорті Львова найвища в Україні та буде 25 гривень Питна вода в Тернополі подорожчала Зрадник з Тернопільщини понесе заслужене покарання «Бойові пташки» DJI Mavic 3Т від Тернопільської міської ради вирушили до 9-ї бригади «Холодний Яр» - Сергій Надал Ну не тільки чиновникам на Тернопільщині хабарі вимагати 3 лікарні на Тернопільщині надають психіатричну допомогу в стаціонарних умовах, так само 3 – за місцем перебування пацієнта

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Муц порівняв бізнес-структуру Гути з МММ.

Народний депутат України регіонал Орест Муц ніколи не вирізнявся особливою виваженістю у своїх промовах. Його «інформаційні наїзди» та звинувачення у злочинах багатьох місцевих чиновників високого рангу, а віднедавна і мільйонера-фермера,  Героя України Івана Гуту, викликали неабиякий резонанс не тільки в області (точку зору на самого пана Гути можна прочитати тут). І ось на партійному сайті оприлюднено чергову заяву нардепа. Цього разу пан Муц не тільки вкотре звинуватив фермера в злочинах і шахрайствах, а й просто відверто, на думку багатьох, образив людську гідність мільйонера. Як відреагує пан Гута – покаже час. Ми ж пропонуємо самим почитати заяву Ореста Муца .  

« … Від розвитку сільського господарства безпосередньо залежить майбутнє нашого краю. Адже на сьогодні область майже на 80 % є дотаційною.

У цьому контексті прикро вражає діяльність голови наглядової ради і співвласника агрохолдингу «Мрія», Героя України Івана Гути, яка призвела до привласнення близько мільярда гривень з аграрного сектору.  Таке небувале за розмахом розкраданням державних коштів має одержати принципову оцінку з боку влади, правоохоронних органів та громадськості.

Ще кілька років тому про цього фермера з Гусятинщини було відомо, що він вирощував сортову бараболю. За помаранчевої влади, яка для спритних ділків стала рідною стихією, майбутній мільйонер влаштувався головним чиновником в управління агропромислового розвитку, щоб завести потрібні для власного бізнесу зв’язки та покровителів. А коли ситуація відповідним чином „визріла”, залишив на своє місце вірного соратника Андрія Хому і взявся швидко збивати свій капітал.  Та так, що минулого року несподівано вискочив ледь не в першій двадцятці найбагатших людей України.

Сьогодні підприємницька піраміда Гути включає в себе аж 59 суб’єктів господарювання з різними засновниками, навіть на Кіпрі, не кажучи вже про Київ, і за своєю суттю нагадує сумнозвісне за часів Горбачовської перебудови МММ Мавроді, який відбув ув’язнення в Росії.

Величезна кількість різноманітних структур необхідна власнику „Мрії” для того, щоб уникати сплати податків, незаконно користуватися пільгами, використовувати різні шахрайські схеми, обходячи  чинне законодавство. Для цього Гута утримує відповідну юридичну службу, якій щомісяця виплачує, мабуть, більше сотні тисяч доларів, аби недоплатити мільйони тисяч державі та громаді.

Гута, працюючи на земельних паях селян, сплачує їм за оренду по три відсотки. Тоді як кріпаки на панщині одержували втричі більше, працюючи на панській землі, за кожний десятий сніп. Але Гута не любить своїх земляків, чия земля не тільки його годує, а й дає можливість шикарно відпочивати, роз’їжджаючи по закордонах. Як тут не згадати Шевченкове „I знову шкуру дерете з братів незрячих, гречкосіїв”.

Промовистим прикладом „здирання шкури” є заволодіння цим горе-аграрієм  цукровими заводами нашої області. Адже за нового власника відразу ввійшло в практику катастрофічне заниження цукристості буряків, нарахування неіснуючих втрат за зберігання на кагатному полі, за що знімається 2,5% від загального об'єму зданої сировини.

Так, впродовж 2009 року, цукристість буряків на заводах „Мрії” склала в середньому 14% і була занижена на 3%  порівняно з Чортківським цукрозаводом, який не належить Гуті. За 2010 рік цукристість на його заводах була від 12,85% до 13,83%, а по Чорткову - 14,5% . Враховуючи, що за 2009 рік заводи агроугруповання "Мрія" прийняли 743 133 тонн буряка, занизивши цукристість на 3%, було отримано приблизно 22,3 тис тонн неоприбуткованого цукру. За 2010 рік ці заводи прийняли 909 843 тонн буряка, заниження цукристості навіть на 1% дало близько 9 тис тонн необлікованого  цукру.

Таким чином впродовж двох років новий власник додатково "нацукрував" 31 300 тонн готової продукції. При середньооптовій ціні 8 тис. грн/т, це складає понад 250 млн грн! Водночас цукрові заводи Гути задекларували 155 млн грн збитків. У підсумку нанесено колосальну шкоду державі, фермерським та одноосібним господарствам області, куди ці кошти мали б потрапити.

Тож у викритті нечистого на руку бізнесмена, нема жодної політики. Адже йдеться про діяльність, яка суперечить інтересам держави, про обкрадання селян, які тяжкою працею, порепаними від землі руками заробляють на хліб.

Вболіваючи за жителів нашого краю, прагну, щоб вони відчули на собі реальні позитиви виконання президентської Програми «Україна для людей». А для цього потрібно зробити ще дуже й дуже багато, а найперше - позбутися здирництва та шахрайства з боку нечесних землевласників та чиновників.

Негативним прикладом є вічний при всіх владах начальник управління агропромислового розвитку Тернопільщини – пан Хома. Він очолював це управління і за прем’єрства Тимошенко, від Президента Ющенка отримував нагороди, тож не може збагнути, що сьогодні про злодійські схеми потрібно забути назавжди. Замість того, щоб турбуватись про село – Хома догоджає своїм покровителям з Києва, за «відкати» сприяє відбиранню землі у селян та іншим шахрайським схемам мільйонерів-аграріїв.

А Іван Гута за недоплачені селянам та державі кошти з розмахом будує елеватори, і відверто насміхається над проханнями вкласти щось у розвиток сіл. Нема йому ніякого діла до ухваленого вже за президентства Віктора Януковича Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності”, ст. 40 якого зобов’язує забудовника земельної ділянки взяти участь   у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту. При цьому органи місцевого самоврядування мають право встановлювати розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту до 10% загальної  кошторисної вартості будівництва.

Сьогодні Президент і його команда докладають багато зусиль, аби покращити життя селян, яких в Україні близько 15 мільйонів. „Це лікарня, це школа, це культурне обслуговування, клуби і, безумовно, дороги”, - наголошує Віктор Янукович. Наш Президент наголошує, що головне завдання полягає в тому, щоб повернути людям їхню віру у сильну, розвинену і сучасну Україну, де кожен відчуває себе активним учасником національного розвитку.

Але хіба з Гутою і Хомою повернеш цю віру? У той час як у деяких районах залишалось усього по 16 корів, замість відроджувати та розвивати тваринництво, вони взялися за партійну розбудову, плекаючи надію сподобатись новій владі.

А владі і людям потрібно зовсім інше – стійке економічне зростання, яке сприятиме підвищенню рівня зайнятості населення, зростанню заробітної плати. Щоб нашим краянам не доводилося шукати заробітки по закордонах, щоб вони не відчували себе чужими у рідному краї. Крім правового, існує ще моральний обов’язок.  Нам не однаково, чи наша земля буде вкрита золотим колоссям пшениці й жита, а чи буде вона закута кригою байдужості та пасивності. Тому зловживання власника агрохолдингу «Мрія» і йому подібних зупинить уся громада».

 

Коментарі  

 
+1 #2 Антон 01.06.2011 19:39
відгукуюся - фігня це все, в Гути на полях не більше хімії, чим в інших господарствах, я майже три роки працював у Васильківцях в нього агроном то знаю що кажу, та й моя жінка його ролина і поіврте що у нас всі продукти з тої кантори, повтрюся хімія є звісно, але не так щоб страх
а гроші свої він заробив, бо дійсно народ і державу не слабенько намахував і намахує, але то всі в цьому бізнесі дурять..
Цитувати
 
 
+2 #1 Олег 01.06.2011 18:26
Народ, скажіть, чи то правда, що все, що вирощує Гута, дико покроплене хімією, тому і врожаї там великі, і його "Мрія" має такі грошиська. Бо я колись тут-во в "20 хвилин" про нього читав (у коментарях), шо там страхи робляться у тій "Мрії" http://te.20minut.ua/news/162891
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.