Нове на сайті:
Ветерани російсько-української війни закликають міську раду внести зміни до Генерального плану Тернополя Можна лише вчерговий раз порадіти за пінгвінів Зубопротезування для військових та ветеранів: як працює новий пілотний проєкт від НСЗУ на Тернопільщині Передали нашим тернопільським тероборонівцям ще вісім нічних розвідувальних дронів - Сергій Надал Замість випускного у школі рідні готуються до похорону школяра У 3 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу в складних неонатальних випадках Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Детальний кошторис реконструкції перинатального центру, що на Замковій, в майже 30 мільйонів гривень, а також угоду з виконавцем цих робіт посадовці обласної державної адміністрації ховають за “сімома замками”.

Аби не розповідати на що конкретно витрачають бюджетні кошти, за якими цінами купують будматеріали та побутове обладнання, чиновники навіть законами нехтують.

Порушують закон

Нагадаємо, ремонт перинатального центру у Тернополі на 29 мільйонів гривень обладміністрація замовила фірмі “Техно-буд”, співласником якої був депутат міськради і керівник фракції цієї партії Василь Лукін. Виконавця робіт, не зважаючи на величезну суму, не шукали через конкурентні конкурси, які б дали змогу знайти найдешевшу та найякіснішу пропозицію. Натомість скористались процедурою закупілві в одного учасника.

Чому найняли фірму співласником якої був регіонал (як і Валентин Хоптян – ред.) з’ясовували в інформаційному запиті до ОДА. В ньому ж попросили надати проектно-коншторисну документацію реконструкції, протоколи комітету конкурсних торгів та угоду з виконавцем. Отримали проміжну відповідь-обіцянку: “Враховуючи великий обсяг запитуваної Вами інформації, близько 600 сторінок, відповідно до статті 20 пункту 4 ЗУ “Про доступ до публічної інформації” у разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів. Запитувана інформація буде Вам надана у термін, визначений законодавством, відповів листом заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Желіховський”

Та обіцянка виявилась “цяцянкою”. За 20 днів підготовки документів, в яких приміром можна було б побачити чи дверні клямки по 5 тисяч не вартують, посадовці передумали їх надавати журналістам. Надіслали відповідь в якій самі собі засуперечили: “…Що ж до запрошуваних Вами документів (протоколи комітету конкурсних торгів, проектно-кошторисна документація, договір), згідно укладеного договору, жодна сторона не може надавати інформацію, яка стосується даного об’єкту третім особам без письмового погодження іншої…”.

Така відповідь чиновників – як мінімум непрофесійна й неприпустима, переконані фахівці. В угоді можна вписати будь-що, але вона не може суперечити Законам України.

- Таку відповідь мені важко зрозуміти, – каже київський юрист Богдан Глядик. – Вона, як на мене, суперечить законодавству і посадовці державної структури мали б про це знати. Частина 5 статті 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації” передбачає, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Затягують час

Така відповідь, на думку фахівця, могла б бути надіслана чиновниками у випадку, коли оприлюднення або надання такої інформації могло б завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони чи розслідуванню. Під жоден з таких вийнятків реконструкція перинатального центру не вписується.

Частина наших читачів, переконані, що такі листи посадовців, не лише бажання приховати можливі завищення ринкових цін і партійні зв’язки, а й затягування часу.

- Та в ОДА просто затягує час, щоб люди не дізнались про завищені кошториси і відкати, які думаю, мають місце в проекті реконструкції, – пише на сайті читач з ніком Василь Лучка. – Крім того знаю, що офіційно відкриття відремонтованого перинатального центру планували на кінець грудня. Мав чи то президент, чи то прем’єр приїхати. Тому з відповіддю журналістам гальмували ще й тому, аби спокійно без негативної інформації в ЗМІ, урочисто відкрити заклад.

Підтвердженням намірів відкрити перинатальний центр, чи хоча б основний корпус, до кінця року є прочухан від президента Віктора Януковича, який отримав зокрема й Валентин Хоптян під час “Ради регіонів”, яка відбулась 25 грудня.

- Так, у цьому році Одеська, Тернопільська і Сумська області провалили завдання щодо створення перинатальних центрів, – сказав Президент. – На це питання також треба буде давати відповідь. Хоча кошти були передбачені у Держбюджеті, але на місцях не змогли організувати виконавську роботу. Це призводить до зниження ефективності державної політики, дискредитації політики реформ. Тому я вимагатиму персональної відповідальності за кожен пункт плану на наступний рік і кожен бюджетний показник…

Ми оскаржили позицію керівництва обласної державної адмінстрації,зокрема пана Желіховського, заявою до обласної прокуратури. В ній ми просимо притягнути чиновника до відповідальності та зобов’язати надати редакції копії документів, в яких можна побачити чи чесно і з користю для громади витрачаються десятки бюджетних мільйонів.

У наших наступних публікаціях ми напишемо як в цьому випадку вчинила прокуратура. Порівняємо вартість робіт фірми-виконавця з ринковими пропозиціями і звичайно напишемо чим керувались чиновники, коли робили замовлення підприємству, до якого був причетний регіонал.

20 хвилин

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.