Нове на сайті:
Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми В Тернополі справу ще одного "перевізника" передали до суду Захисники з Тернополя, які повертаються з фронту з пораненнями, отримують 10000 грн на реабілітацію - Сергій Надал

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

На сайті Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ оприлюднили інформацію з заголовком “ Офіційний коментар парафії УГКЦ св. Володимира і Ольги м. Тернопіль (масив “Дружба”) про ситуацію, яка склалася довкола будівництва храму”. Подаємо текс без змін.

“Близько півсотні парафіян храму св. Володимира і Ольги, члени Парафіяльної Ради та настоятель храму о. Роман Цюпка зібралися 7 лютого, о 19.30, у прицерковному приміщенні, аби обговорити план дій щодо мирного вирішення конфлікту довкола будівництва храму та інших споруд на земельній ділянці, якою громада володіє понад 20 років.

Проаналізувавши ситуацію, присутні висунули одностайну позицію та бажають заявити про наступне:

Парафія УГКЦ св. Володимира і Ольги на чолі зі священиком молиться за збереження миру та мирне врегулювання конфлікту. Пріоритетом нашої спільноти є служіння Богу та добро вірних. Ми не хочемо нікого образити, спричинити матеріальну чи духовну шкоду та найперше запрошуємо усіх до участі в молитві;

Парафія, як юридична особа, у справі побудови нового храму, житлових споруд, реконструкції прицерковного подвір'я діяла і діятиме виключно у рамках закону. Громада чесно пройшла передбачені законодавством процедури отримання необхідних дозволів та володіє необхідною документацією, яку при потребі готова представити для ознайомлення.

17-18 січня на парафії св. Володима і Ольги в межах ділянки, яка має державний акт і є в постійному користуванні громади, згідно декларації про підготовчі роботи інспекції держархбудконтролю від 10 січня, було проведено підготовчі роботи з видаленням зелених насаджень під перспективну забудову соціально-громадських приміщень для потреб громади з надбудовою житлового будинку. Станом на сьогоднішній день не має остаточно затвердженого проекту і макету будівництва. Тому нема підстав говорити наперед про кількість поверхів.

13-тикупольний храм Володимара і Ольги в місті будується силами громади і жертводавців вже 15 років. Будівництво є складним і вимагає великих капіталовкладень, якими, станом на сьогодні, громада не володіє. У 2008 році на засіданні Парафіяльної Ради одноголосно було прийняте рішення шукати інвестора та можливі шляхи для завершення будови храму до ювілею 1025-ї річниці Хрещення Русі-України. За останні роки громада отримала від різних державних інстанцій усі необхідні документи та дозволи для залучення інвестора та завершення будівництва храму.

Стосовно питання земельної ділянки слід зауважити, що вона не межує ні з одним будинковолодінням, крім землі Управління ЖКГ, яке, в свою чергу, надало всі дозвільні документи. Всі відстані до прилеглих будинків є погоджені в управлінні архітектури і містобудування та внесені в генплан забудови. Тому стверджувати, що парафія чи священик самовільно вчинив зрізання дерев, або ж захопив чиюсь територію немає підстав.

Парох о. Роман Цюпка з 1998 року спільно з Парафіяльною Радою, яка контролює всі видатки на будівництво храму, здійснюють будівництво. На парафії, як і в кожній юридичній організації, є книги прихідної і вихідної інформації та журнал перевірок. Кожен парафіянин може звернутися до бухгалтера церковної громади, який може дати вичерпну відповідь на поставлені запитання стосовно використання пожертв на будівництво храму.

На зустрічі о. Роман Цюпка зазначив: “Як священик парафії та духовна особа за роки мого служіння я прагнув ставити інтерес, добробут парафії та її вірних на перше місце. Багато справ вдалося здійснити, однак є ще до чого прагнути і над чим працювати у парафіяльній громаді і в духовному житті. Зважаючи на прикре непорозуміння, яке виникло, хочу, в першу чергу, зберегти мир та спокій у даній ситуації, бо саме це дозволить знайти спільний вихід.

Після ознайомлення із публікаціями в ЗМІ щодо даного конфлікту та зустрічі із парафіянами склалося враження, що окремі жителі масиву “Дружба” неправильно поінформовані щодо даної справи, не готові до конструктивного діалогу і, мабуть, окремі з них відстоюють інтереси третьої сторони. Припускаю, що вони можуть бути підбурені різного роду релігійними чи світськими структурами, які за будь-яку ціну ставлять перед собою мету дискредитувати парафію та Церкву”.

Присутні на зустрічі парафіяни ствердили, що проти їхньої громади та священика розпочато інформаційну війну. Парафіяни почергово висловлювали свої позиції та обурювалися діями протестуючої сторони, серед яких, за їх словами, немає практикуючих вірних парафії та поширюється неправдива інформація.

“Ініціативна група складається близько із 10 чоловік”, - каже депутат місцевого округу Михайло Окаринський (на фото), який попередньо був присутній на зібранні протестуючої сторони. Він каже, що багато з них взагалі не проживають на масиві “Дружба”, є послідовниками Рун-віри, або ж атеїстами. “Я був на зборах протестувальників та відчув, що проти нас величезна агресія, незадоволення... Їх сторона сильна та організована. Якщо їм не протиставити активну позицію парафії, то Церква програє. Церква, маючи всі законні підстави, всі документи, програє, тому що та сторона є активна. Тому закликаю вас бути активними у відстоюванні своєї позиції... Необхідно скласти план чітких заходів, щоби громадськість через ЗМІ дізналася про вашу позицію. Тим більше цей конфлікт переходить на інший рівень: вже стоїть питання не просто про будівництво, а проти Церкви... Закликаю церковну громаду до максимальної активності”.

Оксана Іноземцева, член Парафіяльної Ради, зазначила наступне: “Ми не можемо завершити будови цієї церкви із своїх пожертв, бо наші люди бідні. Отець Роман чинить благородну роботу, допомагає нам шукати кошти, жертвує усім, щоб наша справа не зупинилася та ми могли спільно славити Бога у храмі. Ми не хочемо кричати чи сваритися, ми хочемо з тими людьми спілкуватися, почути їх і про своє сказати”.

Марія Вонс, член Парафіяльної Ради, додала: “Ми дякуємо Господу, що він нам дав щастя будувати цей храм. Не кожне покоління українців мало таку можливість. А будували храми, бо Церква була джерелом відродження нашого народу. Я хочу низько схилити голову перед отцем Романом за неоціненну працю будівничого цього храму, за старання, чесність і духовний провід”.

Парафіянин Едуард Юзвик сказав наступне: “Якби тут церкви не було, то давно би цю землю розпаювали. Наші українці так просто не збираються. Хтось мусить їх підбурювати... Мені прикро, що є люди, які замість того, щоб самим щось творити, лише руйнують чиюсь працю”.

Мешканець будинку № 4 по вул. Пилипа Орлика Андрій Стець стверджує: "Ініціативна група протестуючих поступає, м'яко кажучи, нечесно. Вони ходили і збирала підписи мешканців прилеглих будинків, однак недокінця пояснювали вірним суть проблеми. Саме тому деякі парафіяни, особливо старші люди, поставили підписи. Моя дружина поставила підпис для запиту в держархбудконтроль, однак, коли її просили підписатися під протестом, вона від цього відмовилася”.

Парафіянка Люба Птиця підкреслила: “Те, що ви отче Романе запланували — робіть, ми за вами обома руками та вся громада вас підтримує. Храм мусимо докінчити”.

Парафіянин, що не назвався, зазначив: “Кожен день будови — це подвиг для парафіян та священика, бо є дуже багато труднощів. Багато праці зроблено і багато ще треба зробити. Я єдине не розумію, чому працівники ЗМІ нас не чують, чому не розповідають про нашу позицію. Ми покоління, яке не освічене в інтернеті, однак з нами треба рахуватися, бо тут справа нашого життя”.

Отець Роман Цюпка закликав вірних до мирного вирішення конфлікту: “Тут нічиї імена ми називати не будемо. Коли говоримо про парафію, то маємо на увазі тисячі вірних, які ще скажуть про свою позицію, група ж незгідних ледь назбирує 40. В неділю, 10 лютого, збиратимемо підписи людей, які за зведення будинку на території парафії. Ми, однак, не хочемо ворожнечі між вірними, а навпаки - палкіше молитимемося до Бога, щоб усі могли розуміти, що ми є один нарід, що є одна віра і одне Хрещення. Лише з Богом ми сильні, як нація. Наш храм та кожна споруда на території парафії є ваші, тут ваша кропітка праця, тяжкий, багатолітній труд, пожертви і саме тому вони служитимуть на благо вірних”

         alt         

 

Коментарі  

 
+2 #10 здивований 14.02.2013 17:03
Усе навколо живе та взаємоповязане і знищуючи навіть деревинку ми знищуємо частинку самого себе! ТВОРЕЦЬ створив усе досконалим, людина творить смішні та спотворені копії ЙОГО діянь. Судіть самі, що важливіше?
Цитувати
 
 
+1 #9 Іра 12.02.2013 05:54
ото наші люди дивні. все хочуть зіпхати на депутата. а він має розірватися між одними і другими виборцями?
Цитувати
 
 
0 #8 Оля 11.02.2013 12:23
Ото вже людиська пішли, знайшли відбувайла в обличчі Окаринського... Невже в повноваження депутата входить "надання дозволу на будівництво"??? Було звернення - перевірив, все законно - без порушень.. які ще можуть бути притензії??? Ви читали Закон України "Про власність"? (сумніваюся, бо до недавного часу він втратив чинність..) Винуватця тре шукати не в обличі депутата округу, а вище... Прочитавши всі дописи я шокована наскільки люди злі, завжди хочуть знайти крайнього і обливати його брудом і спихати на нього всі свої проблеми... ЛЮДИ!!! Схаменіться!!!!
Цитувати
 
 
-4 #7 Саша 11.02.2013 06:27
в парафії Всі документи є. ці папери підписані десятками людей на різних посадах. то чому купка заздрісників має виставляти свої умови?
Цитувати
 
 
+1 #6 Марян 10.02.2013 22:17
Цитую студія Серж:
Випий, і ти будеш щасливий кілька годин; закохайся, і ти будеш щасливий кілька літ; посади сад, і ти будеш щасливий все життя. (Китайська мудрість) А в нас, здається, навпаки… вирубай сад, і ти будеш багатим. Але бідним духовно залишиться той, хто це зробить.
Не перед вашими вікнами будуватиметься будинок, а перед нашими. І нам років 5, 6 чути будівельні і ремонтні роботи вікна у вікна, і не вам закриють пейзаж за вікном, який для всіх нас надзвичайно важливий. Коли нищили дерева, нищили наші серця.

Продавайте квартиру і купуйте хатинку в лісі. Краєвид будете мати неабиякий. А коли живете в місті, то мусите зрозуміти, що місто - це не ліс!
Цитувати
 
 
+6 #5 студія Серж 09.02.2013 14:18
Випий, і ти будеш щасливий кілька годин; закохайся, і ти будеш щасливий кілька літ; посади сад, і ти будеш щасливий все життя. (Китайська мудрість) А в нас, здається, навпаки… вирубай сад, і ти будеш багатим. Але бідним духовно залишиться той, хто це зробить.
Не перед вашими вікнами будуватиметься будинок, а перед нашими. І нам років 5, 6 чути будівельні і ремонтні роботи вікна у вікна, і не вам закриють пейзаж за вікном, який для всіх нас надзвичайно важливий. Коли нищили дерева, нищили наші серця.
Цитувати
 
 
+6 #4 Оксана 09.02.2013 11:20
Цитую Марян:
Люди собі накручують проблему. А проблеми НЕМА. Не може стороння людина вказувати власнику ділянки що він має з нею робити. А новобудова лише скрасить дану місцину та поліпшить благострій сусідніх будинків.

Ви в нас були місяць назад на Орлика? Там краса була неймовірна. Тут район заселення 50-літньої давнини. До чого тут дворівневі квартири? Ще одна мені краса! Правду люди кажуть, нема вже справедливості, навіть священники проти народу, все за гроші. А так вірили о.Роману...
Цитувати
 
 
+2 #3 Марян 08.02.2013 22:14
Цитую Мешканка Орлика:
добре,що окаринський директор Фундації патрірха Йосипа Сліпого,як у людей підуть тріщини в будинку, буде там приймати на ночівлю!!!

А якщо тріщин не буде? То тоді будеше вибачатись за неадекватну істерику?
Ви дійсно думаєте, що будівельники такі дурні, що будуватимуть так, що сусідні будинки руйнуватимуться ?
Цитувати
 
 
-9 #2 Марян 08.02.2013 22:11
Люди собі накручують проблему. А проблеми НЕМА. Не може стороння людина вказувати власнику ділянки що він має з нею робити. А новобудова лише скрасить дану місцину та поліпшить благострій сусідніх будинків.
Цитувати
 
 
+7 #1 Мешканка Орлика 08.02.2013 21:06
добре,що окаринський директор Фундації патрірха Йосипа Сліпого,як у людей підуть тріщини в будинку, буде там приймати на ночівлю!!!
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.