Нове на сайті:
Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми В Тернополі справу ще одного "перевізника" передали до суду

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Лановецькі священики просять у депутатів та міського голови, щоб перенесли «базарний день» у райцентрі з неділі на інший день тижня. Однак місцеві підприємці, як і деякі мешканці райцентру, категорично проти. Подібне відбувалось 10 років тому у Тернополі. Переміг базар.

Протистояння у Ланівцях загострюється. Місцеві священнослужителі прагнуть навернути людей до Церкви та піднести християнські цінності. Ланівчани та підприємці, які мають свої торгові місця на ринку, обурені. Адже неділя у Ланівцях – базарний день .

Отці пропонують перенести торгівлю на інших день тижня, я неділю, як і належить, віддати Богові. Ще два місяці тому священнослужителі звернулись до міського голови та депутатів з проханням переносу «ринкового» дня. Однак, стикнулись з супротивом з боку місцевих підприємців.

Ця ситуація нагадала тернополянам про подібне протистояння, яке виникло у місті на початку тисячоліття. Тоді міським головою щойно став Богдан Левків.

– Здається, це було у 2002-му, – пригадує тернополянин Олександр Матвієць, який у той час мав кілька «валіз» на Центральному ринку. – Тоді також прагнули закрити всі ринки у неділю. Мотивували, що люди в цей день мають йти до церкви, не на базар. Питання «утрясалося» десь зо рік, однак потім ринки залишили у спокої.

Цю неприємну ситуацію пригадав і тодішній очільник міста Богдан Левків. Каже, що його тоді звинувачували у тому, що «Левків хоче всіх до церкви загнати». Однак, як вважає екс-мер, хто хоче йти до храму, піде в будь-якому випадку. А хто не хоче – їх туди ніколи і ніяк не заженеш.

– Насправді, проблема була в іншому, – пояснив Богдан Левків. – До мене звернулись наймані працівники з центрального ринку, аби неділю зробити вихідним. Бо, мовляв, вони зовсім не бачать своїх дітей, родин. І принаймні вихідний хотіли б провести дома у колі сім’ї та зайнятися домашніми нагальними справами.

Наймані працівники мотивували ще й тим, що порушуються їхні права, адже у вихідний оплата мала б бути вдвічі вищою. Однак підприємці були категорично проти щось змінювати, і, тим паче, закривати ринки у неділю.

Міська влада тоді вивчала зарубіжний досвід, зважувала «за» і «проти», однак ринки у неділю прикрити не наважились. Натомість розпорядились, щоб підприємці зі своїми працівниками врегулювали робочі графіки, дотримуючись законодавства. Після цього вихідним на Центральному ринку став понеділок.

– На мою думку, вихідний у неділю для продавців та підприємців, як і для решти городян, – це правильно, – зауважив Богдан Левків. – Я прихильник позиції, що неділю таки потрібно віддати Богові та проводити зі своєю родиною.

Коментар

О. Анатолій ЗІНКЕВИЧ, настоятель Свято-Троїцького духовного центру на честь Д. Галицького:

– Я бував майже у всіх європейських країнах, то там у воскресний день 90% крамниць зачинені. У сусідній Польщі в неділю працювали тільки ринки, де торгували українці. Так самі поляки з осудом дивились на наших людей. Така ж ситуація в інших країнах, де рівень моральності вищий, чи нижчий – всюди 7-й день тижня віддають Богові, родині та відпочинку. На Сході України завжди люди у вихідний та свята працювали – на городах, білили хати. Вони стали від цього багатшими чи здоровішими? Ні! Західна Україна – більш побожний край. Нас за діда-прадіда вчили 7 день віддавати Богові, наводити лад у душі та відпочивати. Християнин йде в неділю до Церкви та просить у Бога, щоб допоміг реалізувати все задумане на наступний тиждень. Та наводить лад у своїй душі. І це правильно. Це – фундамент нашого життя. Я пригадую подібна ситуація, як нині на Лановеччині, у Тернополі була ще за Левківа. Більше того – я був ініціатором вихідного у неділю. Однак,на жаль, «золотий тілець» взяв верх і це пішло не на користь духовному життю.

20 хвилин

 

Коментарі  

 
+2 #2 Іра 19.02.2013 10:18
Церква визнана першим легальним бізнесом в світі. не дивно, що священники так хочуть повернути людей до церкви у неділю, адже в них падає прибуток.
а заробляють підприємці. хоча люди на базарах віддають гроші за реальні речі, то в церквах - за що?
і ще одне, людина може в будь яку годину завітати в церкву, їй не потрібно певного визначеного дня. але у селах і маленьких райцентрах у будь які інші дні храми закриті.
Цитувати
 
 
0 #1 Священослужитель 17.02.2013 13:56
Якщо ми вважаємо Україну християнською державою то неодмінно ми повинні старатися жити за Божими заповідями і підтримувати християнські цінності. А одна із десяти Божих заповідей голосить: " Пам'ятай день Господній". Для нас християн цим днем є неділя. В Біблії написано, що потрібно віддавати Богові боже, а Кесарові кесарове. Шість днів працювати а сьомий посвятити для відпочинку та хвали Бога. В той день без всілякої суєти важливо помолитися, зробити аналіз прожитого тижня, відвідати храм, побути разом з сім'єю тощо. Всі ми повинні докладати великих зусиль, щоб виховувати в собі повагу до Божого Слова в тому числі і до релігійних, сімейних та національних цінностей які у свою чергу є важливою складовою нашої культури.
Тому вирішення про перенесення базару на інший день тижня є правильним і духовно важливим. Ніхто із священніків не виступає проти бізнесу а навпаки моляться за його розвиток. Тому закликаємо всіх до звершення доброї справи. Тоді Боже благословення буде на всіх!
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.