Середа, 27 лютого 2013, 08:35
Сьогодні біатлоністці Олені Підгрушній заздрять, на неї рівняються та мріють бути, як вона – це доля всіх успішних і не тільки спортсменів, повідомляє ІНТБ.
Проте, щоб стати першими, витримки та терпіння вистачає не всім. Адже, щоб хоч раз перемогти, треба роки тренуватися. Майстер спорту Тетяна Трачук – вихованка тієї ж ДЮСШ, що й Олена Підгрушна. Вона розпочала займатися біатлоном у 2005 р. Спершу думала піти у легку атлетику, проте серце дівчини полонила стрільба. Тетяна добре знає, яких зусиль вимагає успіх у спорті.
Тетяна Трачук, майстер спорту з біатлону:
«Просинаємось, йдемо на зарядку і кожен спортсмен починає з зарядки. Потім у нас починається перше тренування, потім відпочинок, їжа. Відпочиваємо між тренуваннями і десь на 16 год. починається друге тренування. Так проходить у нас кожен день – це на зборах».
Одну з головних ролей у перемогах спортсмена займає тренер. В обласній дитячо-юнацькій школі з біатлону саме на наставниках усе й тримається. Це завдяки їхньому ентузіазму та патріотизму сучасні діти хочуть перемагати заради України. Сьогодні у школі, враховуючи філії по районах, займаються більше 100 дітей. Oт тільки спорядження на всіх не вистачає.
Василь Кирилюк, директор Тернопільської обласної ДЮСШ з біатлону:
«Все впирається у фінансування. Якщо одна пара лижного екіпірування: лижі, кріплення, черевики, палки – потрібно десь 2,500 грн. за одну пару, за один комплект. Я не кажу, що це всім дітям таке екіпірування потрібно, початковим групам достатньо в межах тисячі гривень, але якщо ми їх маємо біля 100, то хоча би 50-70 пар, бо діти скажімо в дві зміни або одні в один день займаються, інші – в інший день, хоча би 50-70 пар мати, а ми маємо 10% від потреби».
Підтримувати і розвивати біатлон у Тернополі має намір голова облдержадміністрації. Валентин Хоптян запевнив, що проблему з нестачею спорядження вирішить, при чому вже невдовзі.
Валентин Хоптян, голова Тернопільської облдержадміністрації:
«Думаю, таке, як щось не хватає форми чи чогось іншого, то це все буде записано, і я думаю, що протягом найближчого десятка днів «порішаємо» ці питання».
Окрім вирішення насущних проблем, Валентин Хоптян хоче допомогти школі більш масштабно. Він планує знайти спонсорів, вирішити питання із боргом у більш як 130 тис. грн. та розглянути можливість будівництва біатлонного стадіону в майбутньому.
Примітка ТТ. Нагадаємо, як повідомлялося Нардеп і свободівець родом з Бердянська Олексій Кайда залишив сім’ю заради одруження на капітанові міліції з Тернополя