Нове на сайті:
На Тернопільщині мешканці сіл самі знищують Дністер Неслухняних водіїв знову притягнуть до відповідальності Німецькі поліцейські застрелили поляка, який вбив українку Чиновника пенсійного фонду на Тернопільщині оштрафували за корупцію В обласному центрі розпочали капітальний ремонт ще одного спортивного комплексу Як зробити річницю одруження особливою Віктор Мацикур: "Потрібні жертви та пожертви, аби здобути себе, аби здобути волю, аби не дати забрати майбутнє в наших дітей" Поліцейський обіцяв вирішити питання за тисячу доларів США Сергій Притула: "До біса скромність. Я точно був би не найгіршим депутатом" Прокуратура "примусила" підприємство погасити борги На автошляхах області продовжують гинути люди (фотофакт) Два роки лікували у чоловіка дерматит, а причина була в іншому ... Держгеокадастр знову "намутив" зземлею на Тернопільщині Троє людей ледь не загинули у вигрібній ямі Прокуратура розслідує знущання сина над батьком

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Спочатку я очам своїм не повірив і гидливо відкинув збірник. А було це на Форумі видавців 2010 року.Пройшовся по форуму й повернувся – невже справді?..

Тоді я його не придбав, про що згодом пошкодував.Отримав нещодавно. Причому додрук, попередній був іншого кольору – отож книжка має успіх.Про що йдеться? А про виданий чільним ідеологом ВО "Свобода" Юрієм Михальчишиним посібник по навчанню соціал-націоналізму – читай "націонал-соціалізму " – "Ватра. Версія 1.0", надрукований у Львівському видавництві "Євросвіт" у 2010 році.

Зрештою, це видання в дещо іншій формі можна знайти й у нетрях Інтернету .

Вразив підбір авторів та текстів. Розпочати, гадаю, варто з Йозефа Геббельса.

У цьому посібнику для партійних вишкільників, адже створений він як курс лекцій та рекомендованої літератури, у перекладі упорядника подано милий текст "Маленька абетка націонал-соціаліста".

По-суті, це скорочена програма NSDAP – нацистської партії Німеччини, якщо хто не знає. Наведу маленький, проте дохідливий фрагмент цієї абетки.

"Якого культурного оновлення домагається NSDAP? – NSDAP домагається відновлення німецького духу шляхом систематичного плекання німецької культури, науки, мистецтва та освіти.

Хто є головним ворогом культурного оновлення Німеччини? – Жидівство, яке систематично підважує німецький дух тим, що наповнює культурні установи, такі як преса, театр, наука, література, брехливим духом.

Яким чином NSDAP може розібратися з таким запеклим ворогом? – Шляхом вимоги усунення жидів з усіх німецьких культурних установ. Жид не може й не повинен мати права бути носієм німецького просвітництва та духу...

Хто пише сьогодні більшість німецьких газет? – Жид!

Хто повинен писати їх у майбутньому? – Німець!

Хто становить значний відсоток наших університетських викладачів? – Жид!

Хто в майбутньому матиме право стати викладачем у німецькому університеті? – Німець!"

І – пішло-поїхало.

Тут і "Програма фашистського руху", і вже сама "Програма NSDAP – 25 пунктів", "Чому саме SA?" Ернста Рьома – творця нацистських штурмових загонів, "Програма Національної фашистської партії Італії".

Завершенням цього параду партійних програм текст самого укладача та перекладача Юрія Михальчишина "Революційний соціал-націоналіст".

І це тільки початок.

Однак, якщо б цей збірник опусів творців фашистської та нацистської ідеології міг би припадати пилом десь у архівах і бути цікавим дослідникам, то це не викликало б ніякого спротиву. Однак різкий спротив викликають кілька інших аспектів цього видання.

Перший: спроба реанімувати цю збанкрутілу й визнану злочинною ідеологію. Так, наші крутії, розуміючи те, що наражаються на осуд і навіть переслідування за пропаганду расистської та ксенофобської ідеології, поміняли місцями слова у визначенні своєї політичної орієнтації.

Тільки в такій незрілій демократії, як у нас, могли офіційно зареєструвати Націонал-соціалістичну партію України.

То в мене виникає запитання – яке відношення до цієї нацистської пропаганди має ВО "Свобода" – партія, яка в моєму місті домінує в міській раді? Переконаний – не всі розуміють що відбувається. Програма ВО "Свободи" все ж відрізняється від опусів Михальчишина та Геббельса. Однак...

Другий: активна спроба пропаганди, яка набирає не лише архаїчних форм друкованого видання, але й модерних форм електронного видання та сучасних інтерактивних форм впливу на суспільство. Особливо на незрілу молодь.

Тому й блукають нічним Львовом колони привидів з нацистською символікою, ганьблять пам'ять юнаків, що загинули під Крутами. Не відають, що творять.

Про реноме й долю українського національного руху й України як країни та держави навіть мови не вестиму. Усім зрозуміло, що це пряма дискредитація й шкідництво.

Третій і найогидніший: тексти нацистських вовкулак пересипані не лише безсмертними творами Юрія Михальчишина, але й ряду інших українських авторів – Олега Ольжича, закатованого гестапо в нацистському концтаборі Заксенхаузен у 1944 році), Юрія Липи, Олени Теліги, розстріляної нацистами в Бабиному Яру 1942 року, Ярослава Стецька, який разом з однодумцями 30 червня 1941 проголосили Акт проголошення Української Держави...

Ось така ось маніпуляція.

Не виявилося серед авторів, на моє здивування, Степана Бандери. Хоч є текст про нього, такого собі Нахтігаля & Зірки з Неба, називається "НАШ Бандера". Бо публіцистику самого Бандери вони вважають не гідною справжнього соціал-націоналіста.

Між тих авторів є й культурні і політичні діячі, і люди обдаровані, і не надто. Однак огиду викликає спроба вже вкотре приторочити український національний рух та українську національну думку до нацистської колісниці, яка вже давно загриміла у Валгаллу.

У совєтські часи цілі бригади КДБшних писак прикладали титанічних зусиль, щоб прирівняти український національний рух і українську національно-визвольну боротьбу 30-50-х років до колабораціонізму з нацистами та нацизмом, тобто націонал-соціалізмом.

Радянський агітпроп проти "буржуазних націоналістів"

Сьогодні цю працю, як виявилося, зовсім не криючись, здійснює пан Юрій Михальчишин. Невже агент старого КДБ? Не думаю. Однак пропоную насолодитися рівнем соціал-націоналістичного томління пана Юрія, коли він береться самотужки окреслити обриси людини майбутнього. І все стане зрозуміло.

Розділ "Революційний соціал-націоналіст":

"Це політичний боєць, який свідомо й цілеспрямовано кидає виклик існуючому порядку, стаючи на шлях безкомпромісної боротьби проти системи окупаційного примусу та експлуатації українців. Це відважний і незламний солдат нації, який пліч-о-пліч з однодумцями формує маршируючі колони революції, відмовляючись від комфортного життя пересічної людини на користь ідеалів честі, ієрархії й самопожертви...

Революційний соціал-націоналіст – це повноцінний армійський батальйон, повітряна ескадрилья або партизанський загін у складі однієї людини...

Середньостатистичний революційний соціал-націоналіст – це симпатичний, простий та невибагливий молодий чоловік, який ретельно й пристрасно вивчає довколишній світ та не боїться ставити складні запитання.

Розуміючи, що його чіткі та зрозумілі погляди потребують постійного вдосконалення, він займається перманентною синкретичною самоосвітою.

Він вивчає історію, для того, аби почати творити її самому одного дня. Сьогодні він опановує риторику переконання кількох своїх друзів і сусідів, аби гриміти на стотисячних мітингах через десять років.

Соціал-націоналіст проводить стільки ж часу в тренажерному залі, на біговій доріжці чи на свіжому повітрі в лісі, скільки й у бібліотеці, за комп'ютером чи з газетою вдома.

Соціал-націоналіст не палить, не споживає алкоголь у надмірних кількостях, не марнує час у порожніх розвагах і не псує собі сумління нездоровими стосунками із протилежною статтю.

Основа, на якій ґрунтуються прийдешні перемоги соціал-націоналізму – це твердий кулак, світлий розум і незламна воля соціал-націоналіста…

Соціал-націоналіст завжди чесний, скромний і щирий, дотримується слова та дбає за справу і своїх побратимів більше, аніж за себе.

Він дотримується поміркованості та аскетизму в зовнішньому вигляді, одягаючись скромно, проте зі смаком, культивуючи соціал-націоналістичний стиль – зібраний, суворий та підкреслено невибагливий.

Соціал-націоналіст не терпить брехні, захланності, нещирості та інших проявів морального розкладу."

На жаль, не наведено портрету молодої соціал-націоналістки.

Очевидно це щось на кшталт співавторки даного збірника, яка ховається за милим псевдо "Зірка з Неба".

Проте юну соціал-націоналістку Юрій Михальчишин бачить такою:

"Подруга соціал-націоналіста – розумна, красива, скромна та вихована дівчина, дивлячись на яку з новим піднесенням хочеться творити прекрасне та захищати світ від політкоректної чуми світового демолібералізму.

Як відомо, краса за відсутності ідеї перетворюється на гівно, відтак соціал-націоналіст тримається подалі від таких, які нічого не вміють, окрім як красиво знімати труси та бюстгальтер.

Гламурні наштукатурені завсідниці нічних клубів так само далекі для нас, як і петеушні шанувальниці російського серіального мила чи адепти натуралізованих у Китаї брендів "Дольче-Габбана" та "Луї Віт он".

Вона не боїться піти зі своєю половинкою вдвох проти всього світу, заперечивши легітимність окупаційної системи влади та моральні норми й цінності звироднілого планктону, що цю владу підтримує.

Почуття соціал-націоналіста та соціал-націоналістки один до одного повинні бути сильнішими за танкову атаку на світанку, рукопашний бій стінка-на-стінку, ракетно-артилерійський удар по густонаселеному мікрорайону й килимове термоядерне бомбардування разом узяті", – читаю й плачу, цього разу зі сміху.

Зрештою, у "Зірки з Неба" за якісь скромні 45 гривень можна придбати не лишень прихильність, будучи соціал-націоналістом, але й ось такий от милий медальйон "Сонце":

Ну як тут не згадати Тараса Григоровича:

"...Доборолась Україна
До самого краю:
Гірше ляха свої діти
ЇЇ розпинають..."

Тарас Возняк, спеціально для УП

31 жовтня мине рік, відколи мешканці Тернополя на виборах віддали свої голоси за нині діючого мера Сергія Надала. Хоча він приступив до виконання своїх обов’язків дещо пізніше, але фактично з того дня став повноправним господарем міста, позаяк екс-мер Роман Заставний, як тільки дізнався про попередні результати виборів, залишив свою посаду. З якими проблемами зіткнувся Сергій Віталійович, які за цей час були успіхи та невдачі, ділиться з читачами «Номер один» голова тернопільської громади.

Для тернопільського сміття спорудять сміттєпереробний комплекс

– Одна з головних проблем, яка вам дісталася від попередника, – сміттєва. Не так давно ви говорили про будівництво сміттєпереробного заводу, а кілька тижнів тому Ваш заступник В. Стемковський заявив, що то буде сміттєсортувальний завод. То що ж насправді запланувала спорудити влада на Об’їзній?

– Аби не допустити погіршення екологічної ситуації в місті, на сесії міської ради прийняли Програму поводження з твердими побутовими відходами на 2011-2016 рр. в м. Тернополі. Основна концепція цього документа полягає у глибокому сортуванні сміття, яке замінить теперішнє покомпонентне. Також Програмою передбачено будівництво нового паспортизованого полігону, розробку схеми санітарної очистки міста, оновлення парку спеціалізованих машин і контейнерного господарства, будівництво сміттєпереробного комплексу, рекультивацію Малашівського сміттєзвалища та екологічну освіту.

– Якою тоді буде технологія утилізація сміття з Тернополя?

– Сміттєпереробний комплекс, який має збудувати інвестор, займатиметься переробкою сміття. Тобто для вивезення залишатиметься мала частка, все решта йтиме на переробку. Поки що проект проходить всі міжнародні процедури погодження. Ми планували ввести  в експлуатацію за межами міста сміттєсортувальну лінію, придбану Тернопільською обласною радою. Ця лінія стане елементом даного сміттєпереробного підприємства. Крім того, на сьогоднішній день на державному рівні визначено п’ять стратегічних об’єктів для побудови сміттєпереробного заводу. Один з цих об’єктів – сміттєпереробний завод у Тернополі. Для проведення техніко-економічних обґрунтувань уже оголошено тендер Національною агенцією з питань інвестицій і розвитку. Всі дії стосовно будівництва сміттєпереробного заводу та утилізації ТПВ ми узгоджуємо з Національною агенцією з питань інвестицій та потенційними іноземними інвесторами. Також перед міською радою постало питання щодо облаштування нового сміттєвого полігону. Міська рада уже визначила кілька об’єктів, однак обласна державна адміністрація не погоджує жодну запропоновану ділянку. Незважаючи на численні звернення депутатського корпусу міської ради, адміністрація фактично самоусунулась від проблеми. Можливо це відбувається свідомо або пов’язане з нерозуміння повноти проблеми.

– Чи не боїться влада, що, суттєво збільшивши плату за комунальні послуги, викличе народне збурення? Адже важко очікувати, що в один день працівники ЖКГ почнуть добросовісно відноситись до своїх обов’язків, а дієвого впливу на них практично немає, бо в них одна відповідь на будь-які докори: «А що ви хотіли, щоб вам «вилузували» під’їзди за мінімальну зарплату»?

– Збільшення плати за комунпослуги – не наша забаганка. Це вимога Кабміну, оскільки тарифи в місті не переглядалися з 2008 року. Виведення у структурі тарифу окремої послуги за вивіз сміття та утримання ліфтів, навпаки, дозволить контролювати своєчасність та якість надання цих послуг. Наприклад, за невивезення сміття перевізнику не заплатять і він матиме збитки. Надавати послугу вчасно і якісно – це ж в його інтересах. А з недобросовісними ЖЕКами ми просто розриваємо угоди. Тому навряд чи вони захочуть працювати неякісно.

– Чи задоволені роботою посадовців комунального напрямку – Стемковського-Болєщука, адже поки реального прориву у цій сфері не видно?

– За багато років у комуналці нарешті почалися позитивні зміни. Звісно, є над чим працювати. Але, враховуючи коротке перебування на посаді цих осіб, думаю, зроблено чимало. Цього року у школах і садочках встановлять індивідуальні теплові пункти, які допоможуть економити 25% теплової енергії. Уже в цьому році почнуться тендерні процедури для отримання інвестицій від ЄБРР у розмірі 15 млн. євро для реконструкції системи теплопостачання міста. У місті проводиться капітальний ремонт доріг, впорядковано систему руху на вулиці Живова, ліквідовано стихійну торгівлю на Шептицького. Такі проблеми, як сміття, поламані зупинки, темні вулиці, двори та будинки, брудні під’їзди та ліфти перестали бути масштабними проблемами Тернополя. Думаю, враховуючи те, що ми при владі лише рік, вдалося зробити чимало. І прогрес у комуналці міста це і є заслуга нових керівників.

У 2011 році відкрито 4 додаткових групи в дитсадках

– Сьогодні проблема в дитсадках у великому наповненні груп. Є випадки, коли, скажімо, на масиві «Канада» у групі є по 40 дітей, а ліжко-місць для обіднього сну є лише 30-ть. І це в той час, як масив розростається новими будинками біля парку Національного відродження, великим масивом будинків на вулиці Коновальця. І така ситуація, за дзвінками читачів, є не лише на цьому масиві…

– Протягом останніх років спостерігається тенденція щодо збільшення дітей дошкільного віку і є проблема перевантаження груп. Однак необхідно зазначити, що кількість дітей за списками і фактичне відвідування дітьми дошкільного навчального  закладу суттєво відрізняються. Так, середня наповнюваність груп у  дошкільних закладах становить 29 дітей, а показник середньомісячного відвідування складає 18-20 дітей, що не суперечить чинному законодавству. Також слід зазначити, що кожна дитина забезпечена індивідуальним комплектом білизни, яка зберігаються в окремих мішках. Що ж до масиву «Канада», то станом на 01.10.2011 року у ДНЗ №33 середня наповнюваність груп за списком становить 35 дітей, а показник середньомісячного відвідування складає 20 дітей. Управлінням освіти і науки міської ради проводиться постійний аналіз наповнюваності і фактичного відвідування дітьми дошкільних закладів. Скарг від батьків щодо перевантаження груп не надходило.

З метою розвантаження груп та створення належних умов навчання й виховання дошкільнят управлінням освіти в 2011 році відкрито 4 додаткових групи, до кінця року планується  відкрити ще 2 групи. Робота у даному напрямку буде проводитись і надалі.

– Попри велике недофінансування закладів дошкільної освіти, чи буде подолано згубну практику батьківських плат за встановлення пластикових вікон, ремонтів туалетів та… навіть ремонту піаніно?

Багато чого у садочках робиться за кошти міського бюджету, частково до ремонтів долучаються батьки. Цього року ми звернулися до Кабміну з проханням виділити 16 млн. грн. на потреби освіти у Тернополі. Отримали від держави лише 2 тис. 500 грн.

– Як вирішилось питання з постачанням у дитсадки сметани та м’яса після того, як підприємці, які донедавна надавали ці послуги, відмовилися це робити?

– Особи, які відмовились надавати ці послуги для того щоб виграти тендер свідомо поставили занижені ціни. Очевидно, що у збиток собі підприємці працювати не будуть. 27 вересня та 4 жовтня  2011 року відбулись тендерні процедури, в ході яких  відібрано підприємців для постачання сметани (ТзОВ «Західсир») та м’яса (ПП Михайлівський, підприємство «Агролідер») у дошкільні навчальні заклади та навчально-виховні комплекси. З цими підприємцями укладено відповідні угоди. Проблем із забезпеченням ДНЗ міста продуктами харчування, зокрема сметаною та м’ясом, немає. Всі інші питання щодо організації харчування дошкільнят оперативно вирішуються управлінням освіти і науки в момент їх виникнення.

– З чим насправді пов’язані зміни підприємців, які займаються харчуванням у школах? Чи не є це перерозподілом цього ринку на користь людей, наближених до керівника управління освіти Ольги Похиляк?

– Конкурс щодо організації дитячого харчування у дошкільних та навчальних закладох заплановано на кінець 2011 року. Такою є нова вимога законодавства щодо організації дитячого харчування. При цьому враховуватиметься якість харчування дітей, а не особисті зв’язки чи чиїсь інтереси.

Представники Грузії готові інвестувати в Тернопіль $1,5 мільйона

– За останній час ви побували в багатьох іноземних країнах. Чи можете назвати реальні проекти, які вже вдалося започаткувати в Тернополі?

Ми підготували презентацію «Інвестиційна привабливість Тернополя», яка розроблялася із залученням фахівців та представників двох громадських рад. У ній чітко розписана суть проектів, втілення яких потребує інвестицій. Крім того, тернополянам, гостям міста, в тому числі іноземним делегаціям у День міста роздали довідник «20 кроків, щоб закохатись у Тернопіль». Це книжка, в якій є фото та інформація про найцікавіші місця Тернополя, які варто відвідати, адреси готелів та ресторанів, телефони таксі, карта міста з позначенням місць, про які йдеться у довіднику. Довідник є двомовним – українською та англійською, що значно «полегшить життя» гостям, які не володіють українською мовою.

А щодо інвестицій, то протягом 2011 року їх у Тернопіль надійшло з 21-ї країни світу. До п`ятірки основних країн-інвесторів, на які припадає 83% загального обсягу прямих інвестицій, входять: Естонія, Австралія, Польща, Бельгія та Німеччина. Завдяки інвестиційній підтримці іноземних країн вдалося покращити стан провідних галузей Тернополя. Приріст обсягів іноземних інвестицій у 2011 році спостерігався на підприємствах промисловості  на 100,5 тис. дол., в будівництві – на 145,8 тис. дол., у торгівлі – 38,4 тис. дол., сфері транспорту і зв’язку – 851,4 тис. дол.

Крім того, до Тернополя у День міста завітало дев’ять іноземних делегацій – з Польщі, Болгарії, Придністров’я, Грузії, Греції та Італії. Підписано присяги про побратимство з представниками Грузії та Придністров’я. Думаю, що дружні зв’язки з іншими країнами теж дадуть свій результат. Вже сам факт того, що про Тернопіль знають у світі як про сучасне й цікаве місто, де є на що подивитися, привабить чималу кількість туристів. На сьогоднішній день уже розпочалася співпраця тернопільських турфірм і представників грецького міста Касторія. Крім того, грецька сторона зацікавлена у придбанні продукції заводу «Ватра». Одне з підприємств Тернополя вже здійснило поставку своєї продукції до Грузії. Грузинська сторона виділила земельну ділянку в Батумі, яку вони готові безкоштовно надати представникам тернопільського бізнесу для будівництва закладу відпочинку. У свою чергу представники Грузії виразили готовність інвестувати $1,5 млн. у будівництво відпочинково-розважального комплексу в Тернополі. А це у перспективі будівництво нових готелів, туристичних маршрутів.

– Багато батьків, діти в яких мають серйозні проблеми зі здоров’ям, чекають – не дочекаються відновлення роботи соціально-реабілітаційного центру на вул. Федьковича. Коли можна очікувати на його відкриття, адже батькам обіцяли, що він запрацює з 1 вересня…

– Після завершення ремонту в приміщенні одразу розпочалася реєстрація вихованців. Діагностичне знайомство з дітьми і справді розпочалося 1 вересня. Дітей по черзі разом з батьками запрошують для первинної діагностики. Така робота індивідуальна, тому й тривала. У цей заклад зараховуються діти від 2-х до 18 років, які отримали статус інваліда, діти з фізичними та (або) розумовими вадами розвитку, діти раннього віку, групи ризику за направленням лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання дитини. Разом з тим, спеціалісти «Центру» активно працюють над наповненням матеріально-технічної бази та методичними розробками. Наразі очікуємо на спеціалізоване ліцензійне обладнання із Петербурга, матеріали Монтессорі для розвитку дитини. Офіційне урочисте відкриття заплановано на 27 жовтня. Запрошуємо усіх батьків з дітками з особливими потребами.

– Створення юридичної особи ФК «Тернопіль» – це свого роду конкуренція за футбольний електорат, який останнім часом перехопили «регіонали», взявши під опіку «Ниви», чи довгостроковий проект з реальними інвесторами, який дозволить вивести муніципальний клуб з Тернополя на вищі щаблі українського футболу?

ФК «Тернопіль» – багаторазовий переможець світових та всеукраїнських змагань. Клуб є комунальним підприємством міської ради. На сесії 30 вересня затвердили статут, в якому зазначається, що підприємство може вести господарську діяльність, завдяки чому воно стане самоокупним. Створивши КП, ми забезпечимо діяльність професійної команди в місті, включаючи її формування, утримання та вдосконалення для участі у змаганнях різного роду, у тому числі професійного рівня. Щоб команда ФК «Тернопіль» потрапила у другу лігу, потрібно підготувати її. На це треба як мінімум мільйонів шість. Це буде робитися не за бюджетні кошти, а за кошти людей, які захочуть у це вкласти свої гроші. А щодо «Ниви», то нікому не зрозуміло, якою буде подальша її доля. Поки що її тримають на плаву...

Продовження інтерв’ю читайте в наступному числі «Номер один».

Віталій Попович

Віталій Кличко братиме участь у виборах мера Києва, а його партія "Удар" - у парламентських виборах 2012 року. "Я буду балотуватися в мери Києва, партія "Удар" піде на вибори до Верховної Ради", - сказав Кличко в інтерв'ю ZN.UA. При цьому він спростував чутки про "бартер" з Банковою, за яким він знімає свою кандидатуру в Києві на користь Олександра Попова і отримує "зелене світло" на виборах до парламенту.

"По-перше, ніяких діалогів з Банковою я не веду і ніяких угод не укладав. Я вже давно позначив свої пріоритети ... Мені нема про що домовлятися з Банковою і нема чого просити у влади", - заявив Кличко. При цьому він зазначив, що питання про участь в президентських виборах 2015 року поки не актуальне. "Дійсно, тиждень тому я дізнався, що балотуюся в президенти. Було цікаво спостерігати, як дуже багато професійних журналістів і ЗМІ підхопили цю качку. Однак на сьогодні питання президентських виборів, які пройдуть тільки в 2015(!) році, думаю, не актуальне. Всьому свій час", - сказав лідер партії "Удар". Кличко також зазначив, що всі свої доходи отримує в Німеччині, там же платить податки і претензій з боку української податкової не боїться. "Джерело моїх доходів - спорт, і я жодної копійки не заробляю в Україні", - сказав він.

При цьому він висловив упевненість, що влада буде тиснути на нього, у тому числі і з допомогою податкової. "Я розумію: якщо ти сьогодні знаходишся в опозиції, то у тебе апріорі можуть виникнути проблеми", - сказав Кличко. "Я віддаю собі звіт в тому, що, займаючись політикою, повинен бути готовий відстоювати свою позицію і своє ім'я. У цьому зв'язку я волію бути прозорим і не мати больових точок, на які можуть натиснути опоненти. А тим більше - податкова. З податковими службами на Заході не жартують. Моя декларація про доходи є і в податковій Україні", - зазначив він. "Тому податкова України може пред'явити будь-які претензії ... до податкової Німеччини", - резюмував Кличко

Після економічної кризи 2008-2009 років в Україні за офіційними даними кількість бідних зменшилася, хоча за відчуттями самих громадян жебраків стало більше.

Про це повідомила на прес-конференції в понеділок співробітник Інституту демографії і соціальних досліджень імені Птухи НАН України Людмила Чернюк, повідомляєІнтерфакс-Україна.

За її словами, у 2010 році рівень відносної бідності вперше опустився нижче оцінки 25% і склав 24%. При цьому падіння рівня бідності вперше за останні 10 років відбулося за рахунок того, що держава в роки кризи залишила всі державні гарантії на попередньому рівні.

У той же час, кількість людей із середнім доходом значно знизилася, і, таким чином, у нижній частині розшарування громадян за доходами зменшилася.

"На жаль, не бідним стало жити краще, а знизилися середні суспільні стандарти", - підкреслила Чернюк.
У той же час, кількість родин, 60% доходів у яких іде тільки на харчування, у 2010 році зменшилася з 49% до 41,2% у порівнянні з попередніми роками, відзначила вона.

Разом з тим, заступник директора соціальної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко відзначив, що відповідно до соціологічних досліджень, рівень бідності, тобто людей, що ледь зводять кінці з кінцями і їхніх доходів не вистачає навіть на харчування, збільшилася з 12,5% на початку 2008 року до 13,8% у жовтні 2011 року.

Кількість бідних людей, тобто доходів яких вистачає на харчування і необхідні речі, відповідно також збільшилася з 34% до 41%.

За словами Міщенка, в бідності в Україні "жіноче обличчя", оскільки 62% людей, що "ледь зводять кінці з кінцями", є жінками. При цьому, серед жебраків 50% складають люди пенсійного віку (60 і більш років), серед бідних - 29% тієї ж вікової категорії.

 

Погода, Новости, загрузка...

Останні публікації

Нас відвідали

Карта сайту

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.

Яндекс.Метрика